Меню & пошук

Червона та зелена річки в Канаді

Червона та зелена річки в Канаді

[ads-pc-2]

Яке ж було здивування канадських туристів, які, вийшовши з лісу, побачили річку з криваво-червоною водою. Daily Mail розповідала цю історію минулого року – фотограф Рошель Коффі під час свого походу горами Канади сфотографувала річку Cameron Falls, вода в якій була забарвлена в червоний колір.

Як виявилось, це не результат техногенної катастрофи чи масової різанини кількома кілометрами вище. Через сильні зливи у скелях, де річка бере свій початок, було вимито пігмент оргаліт, який і надав воді яскраво-червоний колір впродовж кількох годин. Явище це трапляється неодноразово – кількома роками раніше цей випадок було показано в документальному фільмі Manufactured Landscapes.

У грудні 2010 в тій самій Канаді, проте вже в іншому місці, трапився схожий випадок. Річка Goldstream раптово забарвилася у яскраво-зелений колір, нагадуючи помийний канал з токсичними відходами. Як виявилось, причина такого явища була цілком антропогенною, а не природньою – хтось кинув у річку флуоресцен, який використовується як декоративний барвник. Звісно, з часом все пройшло, і вода повернулася до нормального кольору.

Goldstream's Green River

Goldstream's Green River

Фото DailyMail, Edward Burtynsky, Tyson Edler

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: