Меню & пошук

«Ми знайомі?»: фотограф спробувала зустрітися з усіма друзями з Facebook

«Ми знайомі?»: фотограф спробувала зустрітися з усіма друзями з Facebook

[ads-pc-2]

01

Американка Таня Холландер об’їхала більше сотні міст в п’яти країнах світу, щоб сфотографувати кілька сотень своїх друзів з Facebook, багатьох з яких вона не знала в реальному житті. З часом цей проект перетворився на велике дослідження: фотограф читає лекції про те, що дізналася про дружбу в сучасному світі, і збирає визначення дружби, написані тисячами її слухачів. 

«Перед Новим роком кілька років тому я сиділа і одночасно писала листа своєму другові, який служив в Афганістані, і строчила повідомлення в Facebook приятелеві, що знімає фільм в Джакарті. Наступного ранку я прокинулася з головним болем, думаючи про дружбу, відносини і сучасні способи комунікації. Проаналізувавши свою поведінку в соцмережах, я запитала себе, чи дійсно я дружу з усіма цими людьми в Facebook. Я ніколи не зустрічала багатьох з «друзів» в реальному житті. Серед них були мої колишні коханці, їх нові партнери та друзі, яких я не бачила десятки років. У лютому 2011-го я вирішила відвідати всіх своїх «друзів» і зробити їх формальні портрети – так вийшла серія Are you really my friend?. Мета цього проекту – вивчення феномена дружби в сучасному світі і ефектів, що породжуються соціальними мережами».

За даними аналітичної компанії Pew, половина користувачів Facebook мають більше 200 друзів. У багатьох молодих людей – у кілька разів більше. При цьому дослідження показують, що навіть найбільш товариська людина не може вступати у відносини з такою кількістю людей.

Прийнято вважати, що людський мозок дозволяє підтримувати стабільний соціальний зв’язок з приблизно 150-ма людьми – це називається числом Данбара. Професор Оксфордського університету Роберт Данбар досліджував те, як формувалися соціальні групи протягом всієї людської історії. Він прийшов до висновку, що до поширення цифрових технологій люди знали не більше пари сотень людей, і як і раніше не здатні значно збільшити кількість знайомств. На думку Данбар, повноцінне спілкування припускає, що знайомі знають соціальне становище, відмінні риси і характер один одного – це вимагає великих інтелектуальних зусиль.

Щоб дійсно познайомитися з друзями з соціальної мережі, Таня Холландер зібрала за допомогою краудфандингу майже 50 тисяч доларів, сфотографувала сотні знайомих з Facebook, об’їхала понад 40 американських штатів, відвідала п’ять країн і близько 150 міст. Про свої пригоди вона розповіла на конференції TED в 2012 році. Проект триває: коли він починався, у Холландер було 626 друзів, а зараз їх у два рази більше. Фотограф буде продовжувати зйомки ще два з половиною роки, а навесні 2017 вона представить результати своєї роботи на персональній виставці в музеї MASS MoCA.

Кетлін Вінн, Атланта. Знайомі: 20-25 років

01

Бен Ваксман, Вашингтон. Знайомі: 20-25 років

02

Анжела Дуфрезне з собакою Лари, Бруклін. Знайомі: 15-20 років

03

Дженні і Греді Аллен, Західна Вірджинія. Знайомі: 20-25 років

04

Ана Аномалі, Сан-Франциско. Знайомі: 0-5 років

05

Карла, Кіс та Кеденс Коннер, Сан-Дієго. Знайомі: 20-25 років

06

Джеймс Петтенгілл, Хінсдейл, Нью-Гемпшир. Знайомі: 5-10 років

07

via Apparat

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: