Меню & пошук

Науковці створили програму, що самостійно міняє промову людей на відео

Науковці створили програму, що самостійно міняє промову людей на відео

Алгоритм вставляє необхідні слова та редагує міміку


[ads-pc-2]

Науковці Стенфордського та Принстонського університетів створили унікальний алгоритм, що здатен сам змінювати промову людини на відео. Науковці одразу попереджають: створювали програму для навчальної та кіноіндустрії, будь-яке використання відео без дозволу особи вважатиметься наклепом і буде незаконним, йдеться на сайті проекту.

Програма аналізує відео на кількох рівнях. Перший – аудіо, на якому вирізає або доповнює оригінальний текст новими словами без «стрибків». Другий рівень – відео, на якому аналізує міміку та жести й відтворює їх відповідно до промовлених слів. Інші рівні – голосові фонеми, 3D-позиція обличчя та геометрія, вираз обличчя, освітлення, кадр, рух у кадрі тощо. Користувач вписує в транскрипт лише вимоги – що потрібно змінити, прибрати чи додати.

«Ми демонструємо різноманітні можливості програми – від доповнення відео до видалення його фрагментів чи зміни слів, а також переконливий переклад мови та повний синтез речень», – розповідають автори проекту.

Науковці розуміють, що створення подібної програми може призвести до зловживань, тому одразу наголошують: відео, створене алгоритмом, завжди вважатиметься синтетичним, тобто штучним, неправдивим. Для цього закликають на таких кадрах ставити відповідні маркування й уже зараз почати розробляти судові та кримінальні системи для запобігання зловживань подібним контентом. Від себе вони викладуть у мережу максимальну кількість технічної інформації, аби можна було зрозуміти суть синтетичного відео та довести його створення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: