Меню & пошук

Науковці створили програму, що самостійно міняє промову людей на відео

Науковці створили програму, що самостійно міняє промову людей на відео

Алгоритм вставляє необхідні слова та редагує міміку


Науковці Стенфордського та Принстонського університетів створили унікальний алгоритм, що здатен сам змінювати промову людини на відео. Науковці одразу попереджають: створювали програму для навчальної та кіноіндустрії, будь-яке використання відео без дозволу особи вважатиметься наклепом і буде незаконним, йдеться на сайті проекту.

Програма аналізує відео на кількох рівнях. Перший – аудіо, на якому вирізає або доповнює оригінальний текст новими словами без «стрибків». Другий рівень – відео, на якому аналізує міміку та жести й відтворює їх відповідно до промовлених слів. Інші рівні – голосові фонеми, 3D-позиція обличчя та геометрія, вираз обличчя, освітлення, кадр, рух у кадрі тощо. Користувач вписує в транскрипт лише вимоги – що потрібно змінити, прибрати чи додати.

«Ми демонструємо різноманітні можливості програми – від доповнення відео до видалення його фрагментів чи зміни слів, а також переконливий переклад мови та повний синтез речень», – розповідають автори проекту.

Науковці розуміють, що створення подібної програми може призвести до зловживань, тому одразу наголошують: відео, створене алгоритмом, завжди вважатиметься синтетичним, тобто штучним, неправдивим. Для цього закликають на таких кадрах ставити відповідні маркування й уже зараз почати розробляти судові та кримінальні системи для запобігання зловживань подібним контентом. Від себе вони викладуть у мережу максимальну кількість технічної інформації, аби можна було зрозуміти суть синтетичного відео та довести його створення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: