Науковці довели: дивитися фільми та читати книги вдруге не менш цікаво
Науковці довели: дивитися фільми та читати книги вдруге не менш цікаво
Люди недооцінюють ефект новизни від повторної дії
[ads-pc-2]
Дослідники Чиказького університету ім. Бута встановили: повторний перегляд фільму, виставки чи прочитання книги може бути таким же цікавим, як і вперше. Люди часто не хочуть повертатися до одних і тих же речей. Причина – вони бояться пережити негативні емоції від повторного перегляду чи прочитання та не отримати позитивних, йдеться в статті The Atlantic.
Задля доведення своєї гіпотези науковці спочатку попросили відвідувачів однієї з виставок проглянути її ще раз наступного дня та оцінити. Позитивні результати відвідувачів не надто відрізнялися другого дня.
Схожий експеримент провели з глядачами, попросивши проглянути кілька днів підряд однакові фільми на Netflix. У перший день група оцінила стрічку в 5,3 бала із 7. На другий день цей же фільм отримав 4,5 бала.
Дослідження довели: очікування нудного від повторення певної дії можуть іноді відхилятися від реальності. Тому це може допомогати людям швидше та ефективніше приймати рішення.
«Найкращим застосуванням висновків нашого експерименту стане те, як люди проводять свій вільний час. Наприклад, можна не витрачати купу часу на пошук чогось нового та незвичного – і звернутися до того, що вже приносило задоволення. Це зекономить час і покращить настрій», – прокоментував результати досліджень їхній автор Ед О’Брайєн.