Що слухати: 12 нових українських альбомів
Що слухати: 12 нових українських альбомів
[ads-pc-2]
Якщо ви досі сумніваєтесь, чи українська музика існує, ми намагатимемось доказувати вам це. 2 квартали позаду – і виявляється, наш музичний ринок показав світу чимало нових матеріалів, найкращі з яких ми зібрали в сьогоднішній матеріал. Пора звільняти місце на своїх плеєрах!
Louis Franck – Twockers
21 липня на iTunes відбувся реліз нового англомовного EP Луї Франка, під назвою “Twockers”. Фронтмен групи Esthetic Education презентував міні-альбом, що складається з п’яти композицій, на які виконавця і композитора надихнула міфологія і вулична культура Північної Англії. Сама назва альбому є акронімом слів Taken without owner’s consent (TWOC), яке використовує поліція графства Йоркшир для позначення дрібних злодюжок. За словами артиста, назва відмінно підходить під концепцію EP:
«Мені подобається естетика вуличної культури Англії: саме цю енергетику, і моє ставлення до неї, я хотів відтворити у своїй новій роботі. Більшість композицій на платівці – мої старі творіння, кавери на власні пісні, які я завжди прагнув довести до логічного завершення. Звідси і назва Twockers – мені іноді здається, що я сам у себе краду. Але зараз настав час їх скомпонувати в єдине ціле і показати те, над чим я так довго працював. Лірика пісень дуже відверта і відображає ті речі, які дійсно чіпають мене. Вони чесні й живі – це мій внутрішній світ, який вийшов назовні»
Луї прекрасно орієнтується у вивченому вздовж і впоперек просторі брит-попу, відсилаючи слухача до гармоній МакКартні і при цьому знаходить нове звучання, веде його у власний музичний світ: по-вуличному жорсткий, щирий і мелодійний.
Нагадаємо, що 20 вересня у столичному Зеленому театрі на жаль, так і не відбувся сольний концерт Луї Франка з презентацією нової концертної програми Twockers. Поки що у всіх шанувальників творчості артиста є можливість не тільки прослухати, а й завантажити міньйон на iTunes.
На даний момент артист продовжує роботу над повноцінним англомовним альбомом.
LATUR – Темні Справи
Дебютник гурту LATUR “Темні Справи”, що недавно був представлений інтернет-спільноті – це нове творіння від вже відомих персонажів: колишніх учасників гурту АННА. Наполегливістю та великим бажанням не відпускати музику за півроку було створено повноцінну концертну програму, а за рік – матеріал на повноцінний LP. Альбом писався у власному приміщенні гурту з використанням сучасних технологій. В новоствореної банди з’явилися елементи, яких не було в АННА. Музика стала більш мелодійною, а вокальна частина доповнилася новим голосом басиста – Іллі Орлова, який довершує усі партії фронтмена Сергія співочим міксом двоголосся. Лірика описує ряд соціальних несприятливих явищ буття, які добре вписуються як під сьогодення України, так й під панораму сучасного світу в цілому.
Fontaliza – Under The Floor
Один із найгучніших пострілів року – молоде тріо з Горлівки, яке розігрівало Океан Ельзи на Олімпійському. Дебютний альбом був записаний на студії Spivaki Records наприкінці серпня 2013 року, у лісі неподалік від міста Ізюм Харківської області. На тиждень хлопці покинули цивілізацію і повністю присвятили себе роботі над музикою. Процес запису стає більш цікавим і продуктивним, коли не обтяжувати себе повсякденними турботами, обов’язками і проблемами. Вечорами вони відпочивали, ділилися емоціями і думками один з одним, налаштовувалися на прийдешній робочий день. У записі були задіяні: Генадій Саєнко, Антон Саєнко (учасник групи Farw, Top Boys), а також Сергій Новіков, який і займався зведенням диску. Над дизайном обкладинки працював Антон Восьмий (вокаліст групи Vosmoy). Чому Under the floor? Парубки подумали, що саме так можна охарактеризувати стан їхньої групи в світі музичного шоубізнесу на той момент.
ONUKA – LOOK
“LOOK” – EP, що включає 4 треки та ремікс. Вихід офіційного LP заплановано на осінь 2014. Платівка, що вийшла у світ 15 травня цього року, стала для голосу проекту Наталі Жижченко довгоочікуваним святом. Не зважаючи на те, що до цього моменту вже було випущено не один альбом у складі інших гуртів (зокрема Tomato Jaws), саме LOOK подарував їй відчуття чогось справжнього. Такого, що вмістив переживання, клопітку роботу, експеримент, авантюру із самою собою, знання, здобуті за довгий періоду часу, та мою Україну. Виконавці сподіваються, що багатьом людям буде зрозуміло, про що саме ця музика, та вони відчують ті самі емоції, які були пережиті під час творіння.
Topple – A House that Jack Built
Після виходу двох ЕР у 2012 і 2013 роках музиканти не просто вирішили, що вже мають достатньо матеріалу для повноформатного релізу, а діяли «від протилежного» – почали готувати нові пісні та ре-аранжувати деякі зі старих під альбом. Вони хотіли витримати платівку в одній концепції та настрої. “A House that Jack Built” записували протягом двох місяців на студії Гітарного Дому в Києві взимку 2013-2014. На момент початку запису були повністю готові 7 пісень, ще дві пісні та бонуси, разом із реміксом допрацьовували вже в процесі запису. Ігор Сидоренко із гурту Stoned Jesus записав із соло в одну із пісень, які якраз і не були до кінця готові. Мастеринг робив шотландець Kenny MacLeod з Глазго, з яким колектив вже співпрацюв під час роботи над першим ЕР. Загалом, весь процес від початку запису до виходу альбому наприкінці липня 2014 зайняв півроку. “A House that Jack Built” вийшов на українському лейблі Moon Records.
KLIM Beats – DIAMOND SUMMER
За псевдонімом KLIM Beats стоїть Діма Климчук – талановитий хлопець з Києва. Його унікальний стиль звучання близький до абстрактного інструментального хіп-хопу. Музика щільно просочена духом скейтбордингу і створює чудову атмосферу для катання. На рахунку плідного продюсера-бітмейкера вже 11 альбомів! Новий повноформатник “DIAMOND SUMMER” складається з 13 треків, які засемпловані з ритмів фанку, соулу та джазу. Якщо вам подобається вінтажне старе звучання вінілів, то цей реліз його цілком передає, так як створений повністю з грамплатівок…
Lakeway – Beginning EP
Lakeway – молода група з Києва, що пише легку танцювальну музику у стилі synthpop. Група надихається своєю тягою до західної музики і внутрішнім покликом самореалізації. А починали вони ще у 2012 році в якості Qwerty Fingers, випустивши перший EP “Flash beats” і давши кілька концертів. Але постійні зміни членів групи і відсутність єдності змусили їх переглянути свою філософію. Так в 2014 році група була перейменована в Lakeway і перетворилася на тріо.
Дебютник писався майже протягом року. Так багато часу знадобилося, щоб нарешті зрозуміти чого музика хоче від групи і навпаки. Для них було дуже важливо поділитися цим матеріалом з іншими, відштовхнутися від нього й вирушити далі. З цього й була узята символічна назва “Beginning”. Ці п’ять треків об’єднані спільними музичними мотивами та життєстверджуючою лірикою. Деякі музичні критики порівнювали творчість киян з росіянами із Tesla Boy, хоча загалом таке звучання притаманне фактично усьому сучасному відродженню синті-попу 80-их.
Respect Your Mom – Inside The Other Side
Спочатку альбом писався на рекордрумі “БАМБРАФОН” (студії імені Довженка). Але у зв’язку з містичними подіями весь накопичений матеріал був безповоротно загублений. Під час роботи над альбомом відбувалося багато дивних збігів і випадків: не раз відключали світло на студії, горів апарат, злітала ОС, плутався і переносився час, не зберігалися сесії, злетів жорсткий диск… Цей альбом давався з дуже великими труднощами і пронизаний містикою на 100%.
У підсумку, майже зневірившись втілити старання в результат, квартет звернувся до студії REVET SOUND, де матеріал знайшов друге дихання. Гітара, вокал, деякі барабанні та басові партії були повністю перезаписані. Таким чином, над зведенням підсумкової версії альбому працював Сергій Knob Любинський (гітарист ТОЛ) – один з лідерів в області звукозапису важкої музики. Єдина пісня з альбому записана на студії “БАМБРАФОН”, що залишилося у своєму первісному вигляді – це Dust. Над її зведенням працював Савін Андрій – лідер групи Systemasystem. Вона увійшла до альбому останньою, так як зберегла у собі ностальгічну атмосферу і пам’ять за тим очікуванням і старанням, який спочатку вкладався у цей альбом.
http://respectyourmom.com/album/inside-the-other-side
Patrick Jane – Resistance
EP “Resistance” був випущений в березні 2014 року власними силами. Рівненський гурт Patrick Jane намагався втілити головні ідеї, які були актуальні для них під час створення матеріалу. Стилістика міні-альбому досить різноманітна. Перша пісня “Silence is golden” виконана у стилі мелодичного хардкору та охоплює такі теми, як віра в себе та протистояння нав’язливим ідеям сучасного суспільства. Наступна “Perseverance wins” додає трошки темних відтінків. «Дії – голосніші, ніж слова». Можна так коротко охарактеризувати цю композицію. “Curtain calls” – пісня про молодість, про те, що душі часто старіють раніше, ніж тіла. “Elegy” можна назвати баладою. Досить енергійна, але сумна композиція, яка розповідає про тягар втрати та причини, за яких близькі нам люди залишають наше життя. “Entourage” – одна з найважчих пісень з EP. Виконана в жанрі пост-хардкору. Як довго людина буде під впливом корпорацій, яких цікавить тільки прибуток, а не добробут людей? Питання, яке хочеться поставити собі після прослуховування…
http://patrickjane.bandcamp.com/releases
Bahroma – Внутри
Коли в 2009 році Bahroma випустили перший сингл, за ним другий, вони навіть не думали про те, що колись створять альбом. Тим більше на той момент нового матеріалу зовсім не було. Але в 2013 році, коли його стало дійсно багато і він з’являвся ще й не був схожий на попередній, захотілося якось підсумувати, випустивши платівку. Отже, в лютому 2014 з’явився альбом “Внутри”. Це не той випадок, коли спеціально наймали студію і записували пісні об’єднані одним звучанням і настроєм. Швидше за все, це більше схоже на збірку пісень, записану в різний час, з різними людьми, в різних студіях. Частина матеріалу було накопичено і зведено в Києві – в студіях “211”, “Липки Zvukozapis”, “FDR”, а частина в московській студії “Правда Продакшен” із запрошеними музикантами. Наприклад Корній, який в 2005 році брав участь у записі альбому Земфіри “Вендета”, зіграв в декількох піснях на басу та гітарі. В даний момент розпочато запис нового матеріалу, який увійде в другий студійний альбом. Саунд-продюсером виступає Мілош Єліч – клавішник гурту Океан Ельзи. Вірогідно, що цей альбом буде більш цілісним, як за звучанням, так і за змістом.
JINJER – Cloud Factory
Ще одні представники Донбасу, а саме важкої сцени регіону. Cloud Factory – це новий етап на творчому шляху бенду. Так би мовити, прорив у всіх напрямках. Металхеди зробили величезний крок вперед як музиканти і композитори – нові пісні на порядок складніші старого матеріалу. Вперше можна сказати, що вони абсолютно передали бажану атмосферу і переживання в музиці, в кожній зіграній і заспіваній ноті. Вокалістка Таня Шмайлюк виконала величезну роботу з текстами пісень, весь альбом витриманий в належній концепції. Це – альбом-протест! Протест проти того, як ми живемо. Проти легковажного способу життя західної людини. Люди остаточно загрузли у своєму невігластві, людство може тільки знищувати і псувати все навколо себе. Загалом це заклик задуматися над реальністю для кожного, спробувати щось змінити, почавши насамперед з самого себе.
Також необхідно відзначити, що це абсолютно новий рівень «продакшну». Накопичення зробили у себе в Горлівці, у вже рідній Beasts Studio взимку 2013-2014, а над зведенням та мастерингом працював у київській Morton Studio Максим Пасічник. Слухачі були у захваті від отриманого звуку – це справжнє зло! Але не той передавлений і перекомпресованний дезкор, від якого вже всіх нудить. Ні! Звучить одночасно олдскульно і модерно, а головне, по-своєму. Над обкладинкою цілком і повністю працювала сама Таня, всі ілюстрації в буклеті – її дітище від початку і до кінця: вони ще більше розкривають всю глибину думки закладену в основу альбому.
MAiAK – EP
Навесні свіжа київська група MAiAK представила свій перший ЕР. Ці хлопці володіють надзвичайною енергетикою. Не обмежуючи себе рамками мейнстріму, вони сміливо з’єднують синті-поп, пост-панк з вкрапленнями нойз-року, посилаючи хвилі радості і емоційного сплеску в своїй музиці. Поєднання потужності синтезованих аналогових басів з драйвом гранджевих гітар, атмосферність пост-року, переплетеного з елементами фолку та експериментальної електроніки є фішкою молодої команди.
EP виконаний у формі d.i.y. релізу – тобто накопичений, записаний і зведений своїми силами. Над мастерингом працював Олексій Gorchitza.
Текст: Сергій Маркович
Далі буде
0 Коментарів