Меню & пошук

BBC назвали 10 найкращих фільмів першої половини 2020 року

BBC назвали 10 найкращих фільмів першої половини 2020 року

Найкращі драми, комедії і біографії.


[ads-pc-2]

BBC Culture склали список з 10 найкращих фільмів першої половини 2020 року. Стрічки обирали кінокритики видання: Ніколас Барбер і Керін Джеймс.

Фільм розповідає історію  чотирьох афроамериканських ветеранів, які повернулися з В’єтнаму: Пола (Делрой Ліндо), Отіса (Кларк Пітерс), Едді (Норм Льюїс) і Мелвіна (І. Вітлок-молодший). Друзі і син Пола (Джонатан Мейджорс) вирушають на пошуки захованих скарбів та залишків похованого командира (Чедвік Боузман).

  • Історія Девіда Копперфілда (The Personal History of David Copperfield)

Фільм засновано на романі Чарльза Діккенса. Стрічка — поєднання чудової екранізації авторської прози і блискучих кінематографічних ефектів: яскраві кольори, розділення екрану, титри, голос за кадром. Шоуранер Армандо Януччі («Смерть Сталіна») зміг передати дух суспільства вікторіанської Англії. Головну роль у фільмі виконав британський актор індійського походження Дев Патель («Мільйонер із нетрів», «Лев»). 

  • Ніколи, мало коли, іноді, завжди (Never Rarely Sometimes Always)

Драматичний фільм про 17-річну Отем (Сідні Фланіган), яка завагітніла, але в її рідному маленькому містечку в Пенсільванії аборти заборонені. Разом зі своєю двоюрідною сестрою Отем таємно сідає в автобус у сусідній Нью-Йорк, щоб зробити аборт. Фільм сценаристки і режисерки Елізи Хітман — це красномовна, інтимна історія про вибір, секрети і сумні, відчайдушні рішення, які молоді жінки іноді приймають, щоб врятувати своє майбутнє. 

  • Полювання (The Hunt) 

Суперечливий комедійний трилер про банду привілейованих лібералів, роль однієї з них виконала Гілларі Свенк. Реліз фільму відклали після двох масових розстрілів в Америці. Стрічка Крейга Зобеля та Деймона Лінделофа виявився «хвилюючою поїздкою на американських гірках, яка змушує вас здогадуватися, хто був на чиєму боці, а кого збираються вбити». Керін Джеймс оцінила це в своєму огляді BBC Culture як «розумна сатира» і «хитра, різка, кумедна демонстрація політичного розколу в Америці». 

  • Бакурау (Bacurau)

Один з найдивніших, найбільш винахідливих фільмів року. Події стрічки відбуваються у  віддаленому, глухому бразильському селищі Бакурау. Його мешканці пригнічені корумпованим політиком і збентежені тим, що їхнє селище раптово зникло з будь-яких карт. Згодом селище захоплюють солдати, і фільм перетворюється на кривавий вестерн. Глядачі можуть аналізувати підтекст фільму про бразильську політику або просто насолодитися міксом жанрів. 

  • Асистентка (The Assistant)

Драматичний фільм режисерки Кітті Грін відбувається у похмурих нью-йоркських офісах владного кіномагната. Стрічка показує один день у житті асистентки (Джулія Гарнер), яка працює з ранку до ночі, відповідаючи на телефонні дзвінки, роздруковуючи сценарії, розпаковуючи пляшки з водою і прибираючи наслідки безпутного життя свого боса. Генеральний директор, схожий на Вайнштейна, — головний злодій картини, але фільм виходить за рамки однієї людини, щоб зосередитися на більш широкій корпоративній культурі сексизму  і тихої співучасті.

  • Емма (Emma)

Чи потрібна була ще одна адаптація Джейн Остін? Не зовсім, але ця чарівна, яскрава версія режисерки Отем де Вайльд — дуже приємне доповнення.  Головну роль Емми виконала Аня Тейлор-Джой («Спліт»). Джонні Флінн виконує роль містера Найтлі, у якого закохана Емма. Роль надто турботливого батька Емми зіграв Білл Наї («Реальна любов»). Отем де Вайльд  вміло використала досвід кар’єри у фотомистецтві, щоб створити неймовірно красиву романтичну комедію.

  • Безкрайня ніч (The Vast of Night)

Прибульці стежать за нами? Вони парили в небі над Нью-Мексико у 1950-х роках? Ця науково-фантастична картина, події якої відбуваються у маленькому містечку, задає ці знайомі питання, але дає на них абсолютно нові та оригінальні відповіді. Фільм розповідає про місцевого радіо ді-джея (Джейк Горовіц) і телефоністку (Сьєрра МакКормік), які намагаються з’ясувати джерело моторошних шумів, які передаються звідкись поблизу. 

  • Художник і злодій (The Painter and the Thief)

Цей дивний, чарівний фільм починається, коли злодія Карла Бертіл-Нордланда заарештовують за викрадення двох картин, а художниця з Осло Барбора розшукує його і просить намалювати його портрет. Барбора привласнює образ Карла так само, як він вкрав її мистецтво, але це тільки початок справжньої, часом гострої дружби: історія розширюється, щоб охопити стосунки Барбори з її хлопцем і наркозалежність Карла. 

  • Правдива історія банди Келлі (True History of The Kelly Gang)

Біографічний фільм Джастіна Курзеля про австралійського розбійника Неда Келлі — легендарного «бушрейнджера», який здобув славу народного месника. Фільм, заснований на романі Пітера Кері, — це картина зруйнованих пейзажів колоніальної епохи в Австралії, корупції, розпусти і кривавого насильства. Келлі (Джордж Маккей) вчиться виживати у цьому світі у своєї жорстокої мати (Ессі Девіс), галасливого бандита (Рассел Кроу), безпринципного поліціянта (Чарлі Ханнам) і розпусного англійського чиновника (Ніколас Хоулт). Під їхнім впливом Келлі став лідером своєї банди. Курзель зробив  Келлі більш диким і страшним, ніж будь-коли, але також більш чуйним.

Раніше BBC назвали найкращі серіали першої половини 2020 року. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: