Меню & пошук

10 бібліотек майбутнього, які існують уже зараз

10 бібліотек майбутнього, які існують уже зараз

[ads-pc-2]

Vennesla Library

Інтернет і телевізор зробили свою чорну справу: з кожним роком люди читають все менше, надають перевагу електронним версіям книг аніж важким талмудам, і ніколи не ходять до бібліотек. Повернути людство у доцифрову еру вже не вийде, але може вийде залучити читачів до бібліотеки чимось іншим, окрім книг?

1. España Library (Mazzanti & Arquitectos)

Культурний комплекс Biblioteca Parque España відкрився в Медельїні, Колумбія, в березні 2007 року. Відкриття центру було для міста подією величезного значення: воно означало повернення до життя, в якому книги важливіші за зброю – після тривалого періоду заворушень. Для комплексу було вибрано місце на пагорбі, видиме майже з будь-якої точки міста. Побудовані там три будівлі комплексу, здалеку нагадують необроблені валуни і здаються продовженням природного ландшафту.

 España Library

 España Library

 España Library

2. Traverwood Library (inFORM studio)

Нова будівля громадської бібліотеці Traverwood, план якої нагадує гігантського мурахоїда, була побудована в штаті Мічиган, США. Комплекс був цілком споруджений з місцевого ясена, вирубаного на ділянці будівництва. Світле дерево і мінімалістичний еко-дизайн надають бібліотеці виразний скандинавський відтінок.

Traverwood Library

Traverwood Library

Traverwood Library

3. Vennesla Library (HELEN & HARD)

Бібліотека норвезького міста Веннесла включає в себе кафе, навчальний центр і книжкове сховище. Зазвичай читальні зали роблять невеликими, темними і задушливими, щоб світло і повітря не пошкодили книги. Архітектори, які працювали над проектом, відійшли від канону. Вони перетворили бібліотеку в просторий ангар зі світлими стінами, великими вікнами, і величезним вільним простором. Якщо ж читачеві потрібно затишне місце для вдумливого вивчення книги, він може влаштуватися на сидінні всередині однієї з перегородок.

Vennesla Library

Vennesla Library

Vennesla Library

4. Bishan Public Library (LOOK Architects)

Сингапур вкладає великі кошти не лише в промисловість і освіту, а й в міське планування і сучасну архітектуру. Бібліотека Bishan Public Library – класичний приклад сучасного сингапурського містобудування.

Bishan Public Library

Bishan Public Library

Bishan Public Library

5. The Poplar Creek Public Library (Frye Gillan Molinaro Architects)

Проект сучасної Будівлі Громадської бібліотеки міста Чикаго розділений на декілька зон, кожна з яких відділена кольорами: яскраво-оранжевим, салатовим, жовтим – залежно від призначення приміщення або тематики розміщених в ньому книг. Кольорове кодування вважається найпростішім способом організації людських потоків в громадських спорудах.

The Poplar Creek Public Library

The Poplar Creek Public Library

The Poplar Creek Public Library

6. New Stuttgart Library (Yi Architects)

Зовні будівля міської бібліотеки виглядає, як складна двоколірна головоломка, схожа на кубик Рубика. Відкрите планування внутрішнього простору засліплює великою кількістю світла і білосніжними стінами. Єдиний кольоровий акцент в світлому інтер’єрі – книги. Фонди бібліотеки розташовані по периметру будівлі у всіх на виду. На кожному поверсі розміщена література однієї тематики.

New Stuttgart Library

New Stuttgart Library

New Stuttgart Library

7. Liyuan Library (Li Xiaodong Atelier)

Архітектори зробили все можливе, щоб бібліотека Liyuan неподалік від Пекіна здавалася продовженням навколишнього ландшафту. Багаторівневий інтер’єр з численними сходами і полицями різної висоти і конфігурації був натхненний сусідніми пагорбами, а ґратки з гілок по всьому фасаду – лісом навколо.

Liyuan Library

Liyuan Library

Liyuan Library

8. Kanazawa Umimirai Library (Coelacanth K & H Architects)

Бібліотека в Японії повинна бути дуже добре освітленою, з великою кількістю природного світла, але без відволікаючих увагу вікон. Рішення – білі стіни з круглими вікнами-ілюмінаторами та мінімалістичним дизайном інтер’єру.

Kanazawa Umimirai Library

Kanazawa Umimirai Library

Kanazawa Umimirai Library

9. Bibliothek Luckenwalde Town Library (FF Architekten)

Завданням архітекторів було перетворити будівлю старої залізничної станції в публічну бібліотеку з окремими корпусами для дітей і підлітків. Місця в будівлі колишнього вокзалу для дитячого залу не знайшлося, тому проектувальники FF Architekten прибудували до нього похилу конструкцію золотого кольору.

Bibliothek Luckenwalde Town Library

Bibliothek Luckenwalde Town Library

Bibliothek Luckenwalde Town Library

10. Seattle Central Library (OMA)

Нова центральна бібліотека Сіетла вважається зразковою – це споруда, в якій гармонійно поєднуються стиль і функціональність. Спроектована архітектурними зірками з бюро OMA будівля має дуже велику площу і складну конфігурацію.

Seattle Central Library

Seattle Central Library

Seattle Central Library

Коли ви востаннє були в бібліотеці? :) Чи ходили б у такі бібліотеки, як в цьому матеріалі?

via Trendymen

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: