Меню & пошук

Ідеальне поєднання: 10 пісень на вірші українських письменників

Ідеальне поєднання: 10 пісень на вірші українських письменників

Океан Ельзи, Jamala і O.Torvald в колаборації з українськими поетами


[ads-pc-2]

8-9 вересня у Києві відбудеться Літературний Кураж Базар, де література поєднається з усім, у тому числі з музикою. Разом з Yakaboo ми вирішили згадати, як музиканти створювали свої хіти на вірші українських письменників.


Океан Ельзи – «В очах твоїх я небо бачу»,(Богдан Лепкий)

У 1995 році ще на початку своєї кар’єри «Океан Ельзи» вперше виконали цю пісню на ювілеї журналу «Дзиґа». Вже тоді всі говорили: Святослав Вакарчук полонить не одне жіноче серце. Можливо, саме відомий класик йому в цьому допоміг.


KOZAK SYSTEM – «Коли Вона»,(Сергій Жадан)

Декому краще вдаються приголосні, декому голосні. Навіть люди далекі від літератури знають ці рядки. Один з найвідоміших віршів вже класика сучасної української літератури Сергія Жадана. Але мало хто знає, що цей вірш покладений на музику рок-гуртом KOZAK SYSTEM.


Brutto – «Вечірнє сонце», (Ліна Костенко)

Вірші Ліни Костенко надихнули білоруських музикантів на створення музики. Хоч «Вечірнє сонце» відрізняється від репертуару групи, але це не заважає їй бути однією з найпопулярніших пісень гурту.


Плач Єремії – «Вона», (Кость Москалець)

Пісня, яку знає кожен. Під неї плакали усі: від маленьких дівчаток у школах до дебелих байкерів на парковках. Кость Москалець написав вірш у 1989 році і навіть сам поклав його на музику і виступав у львівському театрі. Але саме у виконанні «Плачу Єремії» ця пісня набула такої нечуваної популярності по всій Україні.


Один в каное – «Човен», (Іван Франко)

Іван Франко за усе своє життя написав 6 000 творів, серед них 10 поетичних збірок (до речі, дуже різноманітних і цікавих). Беззаперечно, музикантам є з чим працювати. Ось і «Один в каное» написали музику, яка гранично доповнює текст вірша.


Jamala – «Неандертальці», (Ліна Костенко)

Співачка із власним неповторним стилем і поетеса, яка знає, як показати інколи неочевидні проблеми соціуму. Цей дует подарував нам неочікувану пісню, де «й досі  де-не-де трапляються іще неандертальці». Вірш вперше був опублікований у 2013 році, а 2015 року Jamala вже презентувала пісню.


O.Torvald – «Мовчи», (Євген Плужник)

Євген Плужник написав цей вірш за кілька років до Голодомору, розчарований усією радянською державністю. Звинувачений у належності до націоналістичної терористичної організації, він був засланий на Соловки, де і помер. Здається, що трагічність його долі відлунює у пісні фронтмена гурту O.Torvald Жені Галича.


Кому вниз – «З Холодного Яру», (Тарас Шевченко)

Поезія культового Тараса Шевченка і музика легенд української рок-сцени поєдналися, щоб вивернути нашу душу назовні. На 200-річчя Кобзаря «Кому вниз» поклали на музику не один вірш, а записали цілу платівку. Справжній подарунок фанатам письменника та гурту!


Pianoboy – «Літак», (Микола Вінграновський) 

Микола Вінграновський — поет, актор, режисер і сценарист — писав вірші, які мають магічну силу переносити у часі та просторі. Його поезія наповнена вишуканим естетизмом, що торкнулася душі Дмитра Шурова. Пісня «Літак» переносить у небезпечний політ, де «кожна мить загрожує падінням».


Оркестр Че – «Час працює на мене», (Сергiй Жадан)

Минулого року харківський гурт «Оркестр Че» випустив ЕР під назвою «Що вони бачили», в основу якого лягли вірші українського поета Сергія Жадана. Пісня «Час працює на мене» отримала власну відео роботу, режисером якої став гітарист гурту Pur:Pur Євген Жебко. І хоча «Оркестр Че» вже розпався, поет продовжує співпрацю із солістом Олегом Кадановим в новому музичному проекті «Лінія Маннергейма».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: