Меню & пошук

Борошно з води та повітря продаватимуть у магазинах через два роки

Борошно з води та повітря продаватимуть у магазинах через два роки

Кілограм їжі майбутнього коштуватиме 5 євро


[ads-pc-2]

Продуктовий стартап Solar Foods з Фінляндії планує за два роки випустити на ринок своє інноваційне борошно. Його головна особливість – у процесі виробництва. Борошно створюється з повітря, електроенергії та води, пише The Guardian.

Компанія, заснована в Гельсінкі, працює за підтримки дослідницького центру технічних досліджень Фінляндії і Лаппеенрантського технологічного університету. До кінця цього року Solar Foods планує подати заявку до ЄС на отримання нової ліцензії на харчування. Після цього компанія планує почати процес виробництва борошна, аби 2021 року продукт потрапив на полиці супермаркетів.

Порошок Solein виробляється в процесі, схожому на пивоваріння. Живі мікроби вводяться в рідину і живляться двоокисом вуглецю та водневими бульбашками. Останні вивільняються з води через застосування електроенергії. Мікроби створюють білок, який потім сушать. З нього й роблять борошноподібний порошок.

Пасі Вайнікка, головний виконавчий директор технологічного стартапу, заявив, що це абсолютно новий вид їжі, новий вид білка, який відрізняється від усіх продуктів харчування. Він не потребує жодних продуктів сільського господарства або аквакультур.

Solar Foods також співпрацює з Європейським космічним агентством. Планують надати електричне борошно та метод його виробництва космонавтам і волонтерам під час майбутньої місії на Марс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: