Inspired Books: “Кради як художник”
Inspired Books: “Кради як художник”
[ads-pc-2]
Творчість одні люди сприймають як легкий та невимушений процес, коли ідеї “беруться з повітря”; інші – як важку кропітку працю (недарма ж вираз “муки творчості” з’явився!) Істина, як завжди, десь посередині. Де брати натхнення щодня, коли ваша робота носить творчий характер, а “криза художника” разом із зірваними дедлайнами для вас – неприпустима розкіш? Сьогодні гортаємо одну із новинок інтернет-магазину Kniga.biz.ua – книгу Остіна Клеона про те, що жодна ідея не береться з повітря; а натхнення потрібно створювати власноруч, а не чекати “чогось згори”.
Сам Остін Клеон говорить про себе як про “письменника, котрий малює.” Читачам Inspired він, швидше за все, невідомий; а от західні ЗМІ та організатори конференції TED високо оцінили його творчий експеримент: цілу збірку віршів, створених за допомогою газетних публікацій, зафарбованих маркером під назвою Newspaper Blackout. Його творчий альбом-книга під назвою “Кради як художник” – це свого роду маніфест, де зібрано 10 розгорнутих порад не лише художникам, ілюстраторам, дизайнерам та письменникам, але й усім, хто хоче розкрити свій творчий потенціал.
Здорове почуття гумору та відкритість автора, реалізовані за допомогою дотепних схем-картинок та влучних цитат відомих сучасних митців, – ось перше, що кидається у вічі, коли починаєш читати. Натхнення не починається із плагіату, натхнення починається з уміння спостерігати і брати найкраще: тобто не красти в прямому сенсі цього слова, а “красти” в сенсі “копіювати, примножувати, додавати свої нотки до тих вдалих рішень, котрі вже відшукали інші.”
Вигадати колесо вам навряд чи вдасться. Всі види сучасних коліс в цілому однакові, і винайшли їх задовго до вас. А от вигадати для колеса нові кольори та елементи дизайну – це завдання, котре під силу кожному, хто до стандартної “чужої” форми додасть трохи власної фантазії. Те ж саме відбувається не лише з речами та ґаджетами, але й з творчими проектами, з картинами, з музикою, зі спортивними трюками. Завдання сучасної людини, схильної до творчості, – це пошук і переробка існуючих ідей та деталей на новий “мікс” із власного бачення та вже давно існуючих традицій і досягнень.
Гортаючи книгу, ви дізнаєтесь, що Кобі Брайант став одним із топ-баскетболістів сучасності, просто безкінечно копіюючи та наслідуючи трюки та подачі улюблених гравців, на чиїх відео-плівках NBA він виховувався змалку; що “бітли” Пол Маккартні та Джон Леннон починали із безкінечного виконання рок-каверів та популярних чужих пісень, а лише за пару років перейшли до написання власних хітів; що Jay-Z та RZA не винаходили хіп-хоп, а лише додали до старого доброго бруклінського саунду трохи власної фантазії та бачення; і ще багато прикладів того, що інколи “викрадена” і допрацьована чужа ідея дає плоди не гірші (а часто – і набагато кращі), аніж оригінал.
Перестаньте копатись у собі, доскіпуватись до конкурентів чи “писати в стіл” – просто творіть і беріть найкраще, переробивши його на щось своє. Тим більше, що в новітню добу, коли більшість джерел натхнення – на відстані кількох кліків мишкою, це завдання стає все простішим.
Деякі цінні поради від автора щодо натхнення та творчості:
- Частіше гуляйте і дозволяйте собі просто нічого не робити, не лізти в Інтернет і спостерігати за життям: несподівані рішення та ідеї так приходять значно краще.
- Заведіть окрему теку та блокнот для “вкрадених” ідей.
- Запишіться в локальну бібліотеку.
- Робіть якомога більше щоденних записів.
- Зробіть собі робочий та творчий календарі і регулярно заповнюйте їх.
- Заведіть особистий блог чи блог, що присвячений вашій творчості / вашому хобі.
- Завжди спіть вдосталь і обов’язково нормально снідайте.
- Не забувайте про те, що світ – це “величезне село”: знайдеться чимало спільних знайомих та людей, котрих ви знаєте заочно чи котрі знають заочно вас, навіть якщо в реальному житті ви і не перетинались. Тому будьте ввічливі, добрі й не пишіть в інтернеті образливих чи ганебних речей, котрі здатні прикро вразити таких людей.
- Говоріть і пишіть про тих і про те, хто / що вас надихає. Це – найкраща і найдоступніша форма публічної вдячності.
Загалом книга невеличка, читається за один день досить легко і залишає по собі приємне враження. До неї хочеться за деякий час повернутись знову і знову: це – свого роду “настільна інструкція” для позитивного життєсприйняття та відкритості до нових ідей. І ще – вона набагато корисніша та розумніша, аніж “пабліки” ВКонтакті із цитатами та усілякими мотивуючими картинками. Тому вперед за враженнями та ідеями: книгу “Steal Like an Artist”, перекладену російським видавництвом “МИФ”, вже можна придбати та отримати з доставкою додому впродовж кількох днів у будь-якому регіоні України.
1 Comment