Меню & пошук

Що почитати: 20 найпопулярніших книг року

Що почитати: 20 найпопулярніших книг року

Художня література, нон-фікшн, дитячі книжки


[ads-pc-2]

Разом з українськими видавництвами розповідаємо, які книжки стали найпопулярнішими 2018 року за кількістю продажів.


Наталія Самойленко «Їж, пий, худни: здоров’я без дієт»

#книголав

Книжка лікарки у сфері дієтології та ендокринології про те, як контролювати вагу та перейти на здорове харчування. Її перший наклад розпродали всього за два тижні після виходу друком. «Їж, пий, худни» стала результатом сімнадцятирічної лікарської практики авторки, і допоможе розібратися у причинах виникнення зайвої ваги, підібрати раціон, сформувати звичку правильно харчування. Тут ти знайдеш все про діагностику ваги, міфи про схуднення, корисну інформація про гормони, жири, білки та вуглеводи, про вплив переїдання на організм.


Елена Фавіллі, Франческа Кавалло «Казки на ніч для дівчат-бунтарок»

#книголав

Для цієї книжки було зібрано історії про життя 100 видатних жінок зі всього світу. До проекту залучили 60 ілюстраторок, які працюють у різних стилях. Кожен розворот книги містить невеликий біографічний нарис у формі казки та яскравий портрет героїні. У 2016 році кампанія зі збору коштів для першої книги зібрала 675 тис. доларів – у десять разів більше, ніж авторки проекту планували. Книжка викликала велику цікавість та неабиякий попит, і вже у 2017 розпочався збір на другу книгу для дівчат-бунтарок. Нова кампанія отримала понад 866 тис. доларів – рекордну суму для книжкового проекту.

Книжка висвітлила актуальну й нині проблему гендерної нерівності, яка наявна навіть у розвинених і прогресивних суспільствах. Збірка не лише надихне читачок, але й продемонструє, що жодне із досягнень не давалося героїням просто. Соціальний скепсис та агресія, історичні події, патріархальні родинні традиції – усі ці фактори ускладнювали шлях героїнь.


Фредрік Бакман «Чоловік на ім’я Уве»

#книголав

Роман «Чоловік на ім’я Уве» – літературний дебют популярного шведського журналіста, блогера Фредріка Бакмана. На сьогодні продано більше п’ятьох мільйонів примірників. Роман «Чоловік на ім’я Уве» ‒ смішна, іронічна, зворушлива та мудра історія про людей, які через ті чи інші причини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити і бути собою. Уве ‒ добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, втративши кохану дружину, він змушений наново відшукувати сенс буття. Та чи хоче цього Уве? Яким би сумним не був його вибір, на чоловіка чекає ще багато любові, дружби і пригод.


Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»

#книголав

Дебютний роман австралійської письменниці Гізер Морріс про силу кохання, віри й внутрішнього спротиву, завдяки яким можна пройти крізь найтяжчі випробування. Книжку написано на основі реальних подій. У 1942 році у концентраційному таборі «Аушвіц» зустріли одне одного Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, він мав набити новий. Це було кохання з першого погляду. Молодим людям судилося пережити страшні випробування, розлуку й омріяне возз’єднання, яке переросло у 56 років щасливого подружнього життя.


Лора Вандеркам «Я знаю, як їй все вдається»

#книголав

Тайм-менеджмент для жінок, які хочуть встигати все: працювати, займатися собою, дітьми, улюбленими справами. Лора Вандеркам – мати чотирьох дітей, журналістка, блогерка, авторка бестселерів. Мета її книжки – спростувати міф про те, що жінка, яка, скажімо, займається кар’єрою, не може належним чином доглядати дитину. Авторка переконана, що балансу між особистими і робочими справами можна досягти. Вона проаналізувала хронометраж успішних жінок, які заробляють понад 100 000 доларів на рік, щоб на їхніх прикладах довести, що не варто відмовлятися від того, що ви любите і чого дійсно прагнете.


Айн Ренд «Атлант розправив плечі»

Наш формат

«Атлант розправив плечі» magnus opus Айн Ренд, який авторка писала впродовж 12 років, став її найгучнішим бестселером, одним із найвпливовіших художніх творів світової літератури. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів. Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: «Несуперечність», «Або-або, «А є А».


Марк Менсон «Витончене мистецтво забивати на все»

Наш формат

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя. Книжка допоможе формувати реалістичні очікування, конструктивно сприймати негативний досвід та цілеспрямовано діяти у складних ситуаціях, не розпорошуючись на дрібниці.


Гел Елрод «Чудовий ранок»

Наш формат

Книжка коуча Гела Елрода отримала понад півтори тисячі п’ятизіркових відгуків на Amazon.com від читачів з усього світу. Вона допоможе виробити корисні звички і продуктивно використовувати ранковий час. Ми звикли ділити людей на дві категорії «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.


Бред Стоун «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon»

Наш формат

Це не лише історія успіху новаторської компанії, а й свого роду посібник, інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес. Бред Стоун захопливо пише про зародження і розвиток Amazon – від часів створення компанії на Волл-стріт на початку 1990-х і дотепер. Amazon одним із перших побачив необмежені можливості інтернету. Стоун розкриває секрет успіху засновника Amazon Джеффа Безоса, одного із найвидатніших бізнес-лідерів сучасності і невтомного генератора ідей, та в деталях розповідає, як Безос дисципліновано і подекуди педантично втілює новаторські ідеї у життя, ламає стереотипи і не визнає загальноприйнятих правил, запроваджуючи натомість свої.


«Навчитися вчитися» Барбара Оклі

Наш формат

Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять як математик чи гуманітарійне існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне – навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми – не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над розв’язанням математичної задачі. Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички.


Галина Вдовиченко «36 і 6 котів»

Видавництво Старого Лева

36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.


Бодо Шефер «Пес на ім’я мані або Абетка грошей»

Видавництво Старого Лева

Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів. За сюжетом, Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти. Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима.


Меґан МакДоналд «Джуді муді»

Видавництво Старого Лева

У першій книжці з серії про Джуді Муді на вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є  молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, вчаться тішитися маленьким і великим радощам. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам усмішку.


Нік Морґан «JavaScript для дітей. Веселий вступ до програмування»

Видавництво Старого Лева

Це веселий посібник з основ програмування, з яким ви крок за кроком опануєте роботу з рядками, масивами та циклами, інструментами DOM та jQuery та елементом canvas для малювання графіки. Ви зможете писати та модифікувати HTML-елементи для створення динамічних веб-сторінок та напишете класні онлайн ігри «Знайди захований скарб», «Шибениця» та «Змійка». У цій книжці – безліч цікавих прикладів та кумедних ілюстрацій, а завдання з програмування наприкінці кожного розділу, надихнуть на створення власних програм.


Нікола Тесла «Мої винаходи»

Видавництво Старого Лева

З автобіографії легендарного винахідника в галузях електрики та механіки можна довідатися про непересічні здібності юного Тесли, його роботу над собою, перші спроби та найбільші досягнення, а також дізнатися про його погляди на світ і розвиток цивілізації. А ще ще у книзі є цікаві передбачення щодо майбутнього людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись.


«Моя перша 1000 англійських слів»

Vivat

Ця книжка містить 1000 англійських слів, які допоможуть малятам розширити словниковий запас і навчитися називати предмети, що їх оточують, англійською. Яскраві ілюстрації зроблять навчання веселим і ненудним, транскрипції допоможуть з правильною вимовою, тематичні питання розвинуть логічне мислення, а кумедні вірші – пам’ять, фантазію і уяву.


Сільві Мішлен Амандін Піу «День народження білочки»

Vivat

Це книжка з сюрпризом. Деякі герої історії про білочку ховаються від маленьких читачів за яскравими клапанами. Читання казки перетвориться для дітвори на захопливу гру в хованки.


Деніел Ґоулман «Емоційний інтелект»

Vivat

Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. Але ж на життєві здобутки впливає й емоційна сфера людини. Які емоційні складники передусім формують нашу долю? Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати? Чи можна виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого? І взагалі, чи реально об’єднати два слова «емоційний інтелект» і не отримати суперечність?

Відповіді на ці питання дає оперта на наукову базу і водночас легко написана дл широкої аудиторії книжка Деніела Ґоулмана – один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.


Пуатьє Антон «Хто наступний? Відгадай-но, хто?»

Vivat

Ця книжка-гра познайомить малюка з тваринним світом і допоможе потренувати уважність і спостережливість. 30 яскравих і кумедних тварин, які з’являються і ховаються, не залишать байдужими жодного читача і розважатимуть знову й знову.


Мішель Бюссі «Літак без неї»

Vivat

Мішель Бюссі – один із найвідоміших авторів детективів у Франції, а цей роман став світовим бестселером. На початку 1980-х на місці аварії літака було знайдено єдину   живу істоту – тримісячне немовля. Відтоді вже вісімнадцять років дві сім’ї – бідна і багата – намагаються вибороти право на онуку й тим самим зберегти зв’язок із загиблими дітьми. А сама врятована дівчина все своє життя мучиться  питанням: хто вона насправді? Розкрити таємницю знайденої дитини весь цей час намагається приватний детектив, найнятий багатою родиною. Нарешті він таки збагнув, у чому криється правда. Чи встиг він завершити справу, адже його самого знайдено вбитим?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: