Що почитати: 14 книжок, які вийшли у серпні
Що почитати: 14 книжок, які вийшли у серпні
Художня література та нон-фікшн, що варті уваги
[ads-pc-2]
Збираємо книжки, які вийшли друком у серпні та вже з’явилися на полицях книгарень.
Художня література
Олів’є Бурдо «Чекаючи на Боджанґлза»
Видавництво Старого Лева
Це історія кохання батьків, розказана сином на основі власних спогадів та батькового щоденника. Його батьки кружляють у химерному танці під пісню «Містер Боджанґлз» у виконанні Ніни Сімон і залучають всіх довкола до цього святкування. Сміх, коктейлі, дивовижні вигадки й розваги, розмови про мистецтво, зневага до всього буденного – ось як вони провадять своє життя.
Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»
#книголав
У 1942 році у концентраційному таборі «Аушвіц» Лалі Соколов та Гіта Фурман зустріли одне одного. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, а він мав набити нове. Кохання з першого погляду, страшні випробування, розлука возз’єднання переросли в 56 років щасливого подружнього життя. Свій дебютний роман австралійстка письменниця Гізер Морріс написала на основі реальних подій. А історію записала зі слів самого Лалі, з яким авторка познайомилася випадково.
Бйой Касарес Адольфо «Щоденник війни зі свиньми»
Видавництво Старого Лева
У книжці-антиутопії сатира межує з фантастикою. Це історія війни між молодими та літніми людьми, ключ до розуміння, чим може бути сучасна спільнота, де межу між правом, насиллям і самознищенням можна переступити за один крок.
Террі Пратчетт «Віщі сестри»
Видавництво Старого Лева
Другий роман циклу «Відьми» у серії «Дискосвіт» розповідає про відьом у світі, де чаклунами можуть бути лише чоловіки. Коли у Ланкрському королівстві підступні герцог та герцогиня плетуть інтриги, спадкоємець престолу опиняється далеко від дому і навіть сама природа виступає проти нового правителя, на допомогу приходять троє відьом.
Аскольд Мельничук «Посол мертвих»
Видавництво Старого Лева
Американський письменник, професор Массачусетського університету Аскольд Мельничук написав родинну сагу як роман про українську душу емігранта, розірвану між світами, травмовану злочинами минулого, біженством, втратою ідентичності. Але водночас цей роман і про те, що навіть зламані гілки мають шанс прорости, пустити коріння і стати новим деревом.
Аліна Штефан «Реальність Барґеста»
Видавництво Старого Лева
Ця дитяча книжка розповідає про дівчинку Дзиґу, одну з трьох сестер, яка приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу в Реальність Барґеста. Цьому світу міфічних істот загрожує руйнація, тому Дзиґа, її сестра Читачка разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають рятувати Малу і казковий світ.
Нон-фікшн
Ніл Штраус «Гірка правда про стосунки»
Наш формат
У цій книжці автор досліджує питання, які сьогодні хвилюють багатьох чоловіків і жінок: чи природньо бути вірним одній людині, чи можуть альтернативи моногамії принести більше щастя та покращити стосунки, що змушує нас обирати партнерів, чи можливо зберігати пристрасть впродовж тривалого часу? У пошуках відповідей на ці запитання Ніл Штраус побував у гаремах, спілкувався з науковцями та лікувався в клініках, щоб позбутися сексуальної залежності.
Сет Ґодін «Пурпурова Корова! Як створити незабутній продукт»
Наш формат
Книга розповідає про те, як створювати унікальні та яскраві продукти у світі невидимих. Сет пояснює, чому старе правило «створюйте безпечні, посередні продукти і поєднуйте їх з найкращим маркетингом» більше не діє, та допоможе по-новому поглянути на свою маркетингову стратегію і створювати продукти, про які говоритимуть.
Ален Де Боттон «Мистецтво подорожі»
Видавництво Старого Лева
У філософських есеях про мандри британських письменник розмірковує над поняттям подорожі та порівнює свій досвід з досвідами видатних мандрівників. Разом із французьким поетом Шарлем Бодлером та американським художником Едвардом Гоппером автор розмірковує над романтикою придорожніх кафе, заправок та аеропортів. Ця книжка допоможе по-новому подивитися на подорожі.
Джефрі Пфефер «Кар’єрні ігри. Як узяти владу у свої руки»
Наш формат
Майже у кожній компанії є тільки один виконавчий директор, у кожній фірмі – лише один керівник, кожною країною керує тільки один президент або прем’єр-міністр. Автор переконаний, що кожен може навчитися конкурувати і використовувати принципи влади, перемагати і досягати успіху.
Сьюзен Фовлер «Націлені на результат. Що насправді мотивує людей»
Наш формат
Бізнес-коучка Сьюзен Фовлер вважає, що традиційна система мотивування не працює, адже нагороди і покарань дають лише тимчасові результати. Натомість авторка пропонує дієві та справедливі шляхи для ефективної роботи та створення середовища, що сприятиме розкриттю потенціалу команди.
Джош Кауфман «MBA в домашніх умовах. Шпаргалки бізнес-практика»
Наш формат
Усім тим, хто прагне стати підприємцем, автор цієї книги пропонує заощадити роки життя і сотні доларів на бізнес-школу та зайнятися самоосвітою. Бо знання, які дають в навчальних закладах, можна отримати з книжок та практики. А в цій книжці читачі знайдуть набір інструментів та концепцій для ведення бізнесу: від створення ціннісних пропозицій, маркетингу й менеджменту до фінансових питань та особистої ефективності. Вона допоможе підвищити власну ефективність та втілювати в життя свої бізнес-ідеї.
Стівен Левітт, Стівен Дабнер «Суперфрікономіка»
Наш формат
Чи може споживання м’яса кенгуру врятувати планету від глобального потепління? Чому слони небезпечніші за акул? Що спільного між повією та Санта-Клаусом? Автори книжки шукають глибинні причинно-наслідкові зв’язки, спростовують поширені міфи та дозволяють по-новому подивитися на реальність.
Макс Вебер «Протестантська етика і дух капіталізму»
Наш формат
Ця класична праця соціолога Макса Вебера вперше побачила світ ще у 1905 році. Шукаючи відповіді на запитання, що дало поштовх глобальній модернізації, автор дійшов висновку, що причиною стала не лише поява нових технологій, а й трансформація парадигми мислення, спричинена Реформацією. На думку автора, поширення протестантизму спричинило зміни морально-етичних принципів, ставлення до праці та ролі людей у суспільстві, і як результат – стало вихідною точкою для появи капіталізму.
Фото: Наш формат, Видавництво Старого Лева, #книголав