Меню & пошук

Про любов, що переможе: 10 книг на тему ЛГБТК+ українською

Про любов, що переможе: 10 книг на тему ЛГБТК+ українською

Від українських та зарубіжник письменників


[ads-pc-2]

У прайд-тиждень KyivPride у 2019, що завершується 22 червня, розповідаємо, які книги на тематику ЛГБТК+ українською мовою можна знайти в книгарнях твого міста.


 «Добрі новини з Аральського моря», Ірена Карпа.

«Французька мрія» вабить стилем і романтикою, ароматом випічки і смаком вишуканого вина. Здавалося б, Париж ідеальне місце для втечі, де легко все почати заново. Та паризькі вулички розкривають секрети лише «своїм», а від минулого не втечеш, поки воно живе в пам’яті… Роман Ірени Карпи це історії чотирьох українських жінок у Франції. Кожна з них шукає щось своє: юна красуня Богдана – пригод і розваг, досвідчена й виважена Рита свободи й сімейного затишку, колишня рок-музикантка Хлоя прагне спокою, а енергійна «феменка» Маша самореалізації та слави. Стосунки й секс, пошуки себе, травми, інтриги та вбивства вир емоцій зашкалює. Та поки є справжні почуття, дружба й підтримка, вміння насолоджуватися життям, любити себе і своє місто доти є і надія на «добрі новини», що неодмінно надходять навіть після найбільших катастроф.

 

 


 «Казки на ніч для дівчат-бунтарок», Франческа Кавалло, Елена Фавіллі

«Казки на ніч для дівчат-бунтарок» це переклад гучного проекту Good Night Stories for Rebel Girls, що зібрав понад 1,5 мільйона доларів на платформі Kickstarter у 2016 та 2017 роках. Для книжки «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» було зібрано історії про життя 100 видатних жінок зі всього світу. До проекту залучили 60 ілюстраторок, які працюють у різних стилях. Кожен розворот книги містить невеликий біографічний нарис у формі казки та яскравий портрет героїні. Популярність видання «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» зумовлена тим, що це перша збірка такого формату про жінок з усього світу та їхні видатні вчинки. Книжка висвітлила актуальну й нині проблему гендерної нерівності, яка наявна навіть у розвинених і прогресивних суспільствах. Одна з історій розповідає про Кой Матіс, яка народилась хлопчиком, але стала дівчинкою.

 


«Я віддам тобі сонце», Дженді Нельсон

Очима близнят Джуд і Ноа читач бачить світ, який стрімко змінюється. У ньому підліткові пошуки себе і свого місця, прагнення відстояти власне право бути інакшим. Ця книжка про родину, про міцний зв’язок між близнятами та про вибір дорослих, який впливає на долі дітей. І про кохання, його руйнівну та цілющу силу, про біль, якого воно може завдати, і про зцілення через прощення та прийняття. А ще про силу мистецтва й творчу енергію, яка повертає до життя, дарує надію та творить магію. Цей неймовірно світлий роман допомагає зрозуміти, який неоднозначний, строкатий і веселковий наш світ.

 

 

 


«Середина світу», Андреас Штайнгьофель

Сімнадцятирічний Філ намагається знайти своє місце серед вихору людських дивацтв. Він шукає порозуміння з ексцентричною мамою та відлюдькуватою сестрою-близнючкою, мріє дізнатися бодай щось про свого батька, закохується у нового загадкового однокласника, досліджує «чорні діри» власної душі разом з найближчою подругою та змалечку чинить опір «маленьким людям» – жителям провінційного містечка, на краю якого живе у великому занедбаному маєтку. Це історія про все перше, раннє, несподіване, що стається на початку життєвого шляху. Написана для підлітків, книжка стала неабияк популярною в Німеччині, знайшовши читачів серед значно ширшого кола. Адже кожному важливо дізнатися, де вона – середина світу.

 

 

 


 

«Середня стать»,  Джеффрі Євгенідіс

«Середня стать» проникливий та багатогранний роман-епопея американського письменника грецького походження Джеффрі Євгенідіса. У книжці розповідається про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа не така, як інші дівчата. Та щоб зрозуміти, у чому ця відмінність та як її прийняти, вона повинна відшукати не один скелет у шафі своєї родини та розкрити жахливу таємницю. Цей роман немов окремий відвертий, емоційний та інтимний світ, у якому Калліопа, що перетворюється на Калла, пізнає своє особливе тіло, здобуває сексуальний досвід, вчиться приймати й розуміти себе. Ця книжка розповідає нам історію про те, що забувають люди, але пам’ятають гени. За книжку «Середня стать» Джеффрі Євгенідіс отримав Пулітцерівську премію.

 

 

 


«Години», Майкл Канінгем

Майкл Каннінгем відомий американський письменник, лауреат Пулітцерівської премії і літературної нагороди ПЕН/Фолкнер 1999 року за роман «Години». У найвідомішому романі Майкла Каннінгема сплітаються долі трьох жінок видатної англійської письменниці Вірджинії Вулф із патріархального Ричмонда, яка намагається взятися до написання нового роману, домогосподарки Лори Браун із повоєнного Лос-Анджелеса, яка шукає шляхів втечі від домашньої рутини, і сучасної нью-йоркської редакторки Кларисси Вон. Вони живуть у різний час, у різних містах і на­віть країнах, але їх об’єднує роман Вірджинії Вулф «Місіс Делловей» і магія часу. З кожною новою сторінкою відкривається нове усвідомлення глибокого переплетення трьох різних доль. Любов складається з пережитих страж­дань, смерть здається вимученою, але чомусь світлою.

 

 

 


«Oh, boy!», Марі-Од Мюрай

Марі-Од Мюрай – знаменита французька письменниця, яка пише для юнацтва. У романі «Oh, Boy!» авторка напрочуд талановито, з гумором і без моралізування розповідає історію трьох сиріт: чотирнадцяти, восьми і п’яти років. Читач, співчуваючи цим непересічним і талановитим дітям, переосмислює такі непрості й болючі теми, як сирітство, гомосексуалізм, тяжка хвороба рідної людини, відповідальність за свої вчинки.

 

 

 

 

 


«Портрет Доріана Ґрея», Оскар Вайлд

Роман розповідає про юного Доріана Грея, який став натурником для портрета художника Безіла Голворда. Безіл закохується у хлопця, вражений його красою. Доріан зустрічає лорда Генрі Воттона, що захоплює юнака своїми світоглядними ідеями, зокрема ідеєю гедонізму. Лорд Генрі вважає, що єдиною річчю у світі, задля якої варто жити, є краса. Усвідомлюючи, що одного дня його краса зблідне, Доріан бажає приректи на старіння не своє тіло, а власний портрет, намальований Безілом.

 

 

 

 


«Майя та її мами», Лариса Денисенко

Знайомтеся, це Майя. У Майї цілих дві мами, які її люблять, але ця книжка не тільки про неї! Вона про цілий клас Майї, з яким вона буде рада вас познайомити. Наприклад, із Соломією та Софійкою, які з’явилися у батьків завдяки науці, Раїсом, чиїй сім’ї довелося переїхати з Криму, або Кирилом, який живе з опікуном. Просто та з любов’ю дівчинка розповідає про кожну особливу сімю у своєму класі. І нехай всі вони різні, дещо їх все-таки об’єднує любов та повага, з якими вони ставляться один до одного.

 

 

 

 


«Тепло його долонь», Юрій Ярема

Якщо ти хоробрий душею, а серце твоє сповнене надії та кохання, то знаходиш тепло там, де його вже годі помітити. У час розпачу та зневіри герой роману сподівається знайти своє життєве призначення та промінь кохання у невідомому йому місті столиці. Пірнувши в омріяний хаос можливостей змінити щось на краще, юнак гартує себе та призвичаюється до реалій нового світу. Лірична проза Юрія Яреми висвітлює дві половинки одного життя: побут та психологічний світ людини. Чи зможе хлопець, особистий вибір якого не сприймається суспільством, досягнути своєї мети та чи можливе «заборонене кохання» в сучасному світі?

 

Ілюстрація: pikisuperstar www.freepik.com
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: