Меню & пошук

Розмова про книжки: Петро Нек – блоґер, оглядач “Яндекса”

Розмова про книжки: Петро Нек – блоґер, оглядач “Яндекса”

[ads-pc-2]

Розмова про книжки: Петро Нек – блоґер, оглядач “Яндекса”

Сьогодні в гостях у нас людина, яку в ГалУжнеті представляти особливо не потрібно; а ось в ширших колах він відомий як учасник багатьох баркемпів та подій для українських блогерів у Києві, Львові та Ужгороді. А ще він працює оглядачем у “Яндексі”. Знайомтесь: Петро Нек. Про себе, свою роботу та книжки, які він любить читати, Петро вам сам розповість:

– Привіт, Петре. В профілі на Фейсбуку в тебе зазначено, що ти – оглядач у “Яндексі”. Чим власне займається оглядач? І чим ти ще займаєшся по життю, окрім цієї роботи?

– Здебільшого (з 9:00 до 18:00) оглядач “Яндекса” працює. Якщо коротко, то своєю роботою я допомагаю продуктам та сервісам “Яндекса” бути кращими та актуальними на Західній Україні. Окрім роботи цікавлюся багато чим, зокрема взаємодією віртуального інтернету та реального життя. Як інтернетом можна не тільки псувати життя, а й робити його кращим. Тому якщо когось також щось таке цікавить, то запитуйте. А ще зараз вдосконалюю свою англійську.

– Які книжки читає оглядач “Яндекса” у вільний час? :)

Більшість книжок, які читаю – це художня література. Бо саме вона є чудовим способом відпочинку та водночас заставляє мозок інтенсивно працювати, малюючи в голові героїв та декорації чергової сцени. Час від часу гортаю задачник Бермана по матаналізу (розділи, де похідні та інтеграли). Недавно став прихильником Марека Краєвського, котрий пише історичні детективи. В нього є серія про Вроцлав та про Львів. Прочитав усі його книжки, перекладені українською. Певно найбільше з усіх книг перечитував «Майстра і Маргариту», яку вперше прочитав в десятому класі, так від тоді певно чи не щороку перечитую. Нещодавно читав Джерома К. Джерома «Троє в човні не рахуючи собаки», довго сміявся, чудовий путівник по Темзі. Також люблю перечитувати оповідання Едгара Алана По, Чехова, О. Генрі. Ще щось час від часу читаю, але зараз так згадати важко. Якщо щось подобається, то стараюся поділитися враженнями в себе в блозі.

– Надаєш перевагу електронним книжкам чи друкованим?

– Перевагу надаю друкованим: подобається відчувати вагу книжки, також люблю гортати сторінки, та й паперова книжка не розрядиться. Хоча буває, що читаю книжки з телефону. З ноутбука не можу читати довгих текстів, бо є багато відволікаючих факторів. Про електронні читалки думав, проте так ще й не наважився купити.

– Яку останню книжку прочитав? Сподобалась?

– Олдос Гасклі «Який прекрасний світ новий!», так, дуже сподобалася. Книжка-антиутопія, де описується майбутнє, в якому світове правління хоче зробити всіх щасливими, правда забираючи при цьому індивідуальну свободу. Чимось нагадує сучасний світ.

– Що б ти порадив із книжок нашим читачам?

– Радити – не завжди благодатна справа, бо якщо щось комусь не сподобається, то будуть мене сварити, що погане нарадив. Але передусім раджу читати ті книжки, котрі подобаються, якщо через кілька десятків сторінок книжка вас не зачепила – відкладіть її, не мучте. Та й взагалі книжки – як плоди з дерев знань: мають дозріти до читання, якщо зірвати нестиглу для вас книжку, то ніякого задоволення при її читанні ви не отримаєте. От так пожуєте трохи та й виплюнете. Щодо конкретики, то почитайте щось добре по кулінарії: вміння куховарити ще нікому не зашкодило. Спробуйте почитати щось з того переліку, що я вище згадав, може щось та й сподобається.

– Як читач, поділися – як оцінюєш стан справ в українському книговидавництві? Чого бракує в наших магазинах книжкових?

– Я трохи далекий від книговидавництва, тому не знаю, наскільки буду об’єктивним. Звідусіль чую, що тяжко зараз видавцям. Певно, воно так і є, просто зараз в нас в Україні мало кому легко. Деколи блукаю по книгарнях, то видно, що бракує вузькоспеціалізованої літератури українською мовою. Також в книжкових магазинах бракує читачів, котрі б купляли книжки, а не завантажували “на халяву” з інтернету, але це таке моє імхо.

– І наостанок – твої побажання нашим читачам…

– Читайте книжки, а не твіти!

Матеріал вийшов у листопаді 2012-го в блозі 5Books

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: