Меню & пошук

Хто і за яку книгу отримав Букерівську премію

Хто і за яку книгу отримав Букерівську премію

Уперше лауреткою стала письменниця з Північної Ірландії.


[ads-pc-2]

У Лондоні оголосили переможця Букерівської премії з літератури. Уперше в історії переможницею стала письменниця з Північної Ірландії. Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Головний приз здобула Анна Бернс за твір «Молочник» про роман молодої дівчини з одруженим чоловіком у період конфлікту в Північній Ірландії. Переможниця отримає також 50 тисяч фунтів (близько 60 тисяч євро).

Очікується, що перемога в премії дозволить Ганні Бернс не лише отримати 50 тисяч фунтів, але й збільшити продаж книги. Наприклад, продаж минулорічного переможця, «Лінкольна у бардо» письменника Джорджа Сондерса, зріс на 1227% за тиждень після оголошення про його перемогу в Букерівській премії.

Бернс стала першою жінкою, яка виграла премію з 2013 року.

Найкращий твір журі обирали серед 6 книг, що увійшли в шорт-лист Букерівської премії. Усі номінанти, що потрапили в шорт-лист, але не перемогли, отримають по 2,5 тисячі фунтів (близько 3 тисяч євро).

Букерівська премія – престижна літературна нагорода, яка щорічно вручається у Великій Британії. Премія заснована 1968 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: