Меню & пошук

Що дивитися на KyivArtWeek: 5 галерей, які не можна оминути

Що дивитися на KyivArtWeek: 5 галерей, які не можна оминути

[ads-pc-2]

Складно повірити, що сто років тому всього один об’єкт змінив історію мистецтва. У 1913 році Марсель Дюшан створив реді-мейд «Велосипедне колесо», тобто перемістив нехудожній предмет у художній простір, таким чином переосмисливши його. Подібні арт-об’єкти досі дивують відвідувачів галерей і музеїв, хоча абстракція викликає не менше питань.

23 травня в Києві відкриється четвертий ярмарок Kyiv Art Fair у межах фестивалю сучасного мистецтва Kyiv Art Week. Протягом чотирьох днів до 26 травня можна буде споглядати роботи сотень художників, привезених майже чотирма десятками галерей з України та світу.

Спеціально для Inspired куратори Kyiv Art Fair вибрали п’ять галерей, які працюють з інсталяціями та об’єктами реді-мейд і не залишать вас байдужими.


Асортиментна кімната (Івано-Франківськ)

«Асортиментна кімната» − це нова галерея на ревіталізованому заводі Промприлад в Івано-Франківську. Вона спеціалізується на творчих колабораціях і темах міського простору.

На Kyiv Art Week вона привезе проект Сергія Григоряна про феномен несвідомого ідолопоклонства транспортним засобам у сучасному суспільстві. Елітний транспорт (спортивне авто або байк) − це не просто засіб пересування, а об’єкт бажань великої кількості людей. Іноді це перетворюється на цілий культ.

Байк Сергія Григоряна − це саморобний транспорт, яскраво розмальований, ніби ідол, який також вимагає жертвоприношень − фінансових. Ще одна критика суспільства споживання, але водночас і роздуми про те, що первісне ідолопоклонство нікуди не зникло.

Сергій Григорян, «Car Go Cult», 2018, авторська техніка, 120 х 300 х 80 см

Центр сучасного мистецтва М17 (Київ)

Цьогорічна тема Kyiv Art Week − «це не змагання». Тому художники вирішили об’єднатися і разом заявити про своє право на матерію, на щось тактильне і реальне. Неіржавна сталь, метал, мармур і граніт у руках художників легко перетворюються в тонкі лінії. Саме це лягло в основу проекту Центру сучасного мистецтва М17, що представлять скульптури та інсталяції виставки під назвою «Ілюзія матерії».

GAZ “Зерно” 2018 нержавіюча сталь 250 cm

Sabsay (Копенгаген)

Данська галерея Sabsay об’єднає у своєму залі в межах Kyiv Art Week українських (Микита Шаленний, Kinder Album) і зарубіжних художників. Окремо варто розповісти про перформанс французького художника Тьєррі Джоффрі, відомого в Данії під псевдонімом Coronel (Полковник). Він працює із соціально-політичними темами і глобальними кризами нашого часу. Одна з його робіт − намети з апокаліптичними і водночас іронічними написами («Занадто пізно» або «Кінець світу буде фотогенічним»).

Один з декількох форматів, які винайшов Джоффрі, − повільні дискусії. Їх представили в міжнародних музеях, таких як MoMA Ps1, а також у публічних просторах. Суть перформансу полягає в тому, що учасники обговорюють надзвичайні ситуації під час повільного танцю. Художник проведе свій перформанс на стенді галереї Sabsay під час відкриття KyivArtFair.


Хлєбзавод (Київ)

Центр сучасного мистецтва «Хлєбзавод» був створений на базі закинутого заводу на Подолі в Києві. Проект на KyivArtWeek присвячений колекціонуванню і представить роботи Євгена Валюка − чистий реді-мейд. На перший погляд, це звичайні предмети, які ми бачимо кожного дня, наприклад, шапки. Часто за допомогою подібних буденних предметів художники критикують ярмарки сучасного мистецтва і відносини художника і колекціонера. Адже ready-made досі викликає сумніви і питання: чому звичайні предмети − це мистецтво, і чому надуманий зміст твору може збільшити ціну в десять разів?


Invogue # Art Gallery (Одеса)

Одеська галерея представить тему абстрактного об’єкта в просторі. Виставка «Точка» не говорить нам, яка саме точка це буде. Точка початку, кінця, або може, неповернення? Подібні об’єкти, як і абстрактний живопис, звертаються до інтуїції і часто ні на що не претендують. Вони можуть викликати у вас почуття спокою або навпаки, а можуть асоціативно нагадати про щось важливе. Наприклад, робота Михайла Алєксєєнка «Незабаром сьогодні»: можна дивитись на неї як на привід задуматися про швидкоплинність часу. А можна помітити, що букви ніби зняті зі старих афіш кінотеатрів або театрів. Ниточку можна тягнути далі, і в кожного знайдеться своя кінцева (або тільки початкова) точка.


Ярмарок Kyiv Art Fair 2019: Комплекс «Торонто-Київ» вул. Велика Васильківська,100
Детальна програма: http://kyivartweek.com/art-fair/

Автор: Оксана Семенік

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: