Меню & пошук

На честь 700-ї річниці смерті Данте відкрили віртуальну виставку малюнків до «Божественної комедії»

На честь 700-ї річниці смерті Данте відкрили віртуальну виставку малюнків до «Божественної комедії»

Малюнки публічно демонстрували лише двічі.


[ads-pc-2]

Галерея Уффіці у Флоренції відкрила віртуальну виставку рідкісних малюнків до філософсько-фантастичної поеми «Божественна комедія» італійського поета Данте Аліг’єрі, пише The Guardian. Виставку відкрили до 700-річчя від дня смерті поета. 

Усього можна побачити 88 малюнків художника епохи Відродження XVI століття Федеріко Цуккарі.

«Досі прекрасні малюнки були побачені лише кількома вченими і представлені публіці тільки двічі, і тільки частково», — сказав Ейке Шмідт, директор Уффіці. «Тепер вони опубліковані повністю, разом з науковим коментарем, вони будуть у вільному доступі».

Данте Аліг’єрі, відомий як батько італійської мови, народився у Флоренції у 1265 році і помер у Равенні в 1321 році. Його епічна поема «Божественна комедія» розділена на три частини і описує подорож пеклом, чистилищем і раєм.

Ескізи до книги Цуккарі створив під час його перебування в Іспанії між 1586 і 1588 роками. З 88 ілюстрацій 28 зображують пекло, 49 — чистилище і 11 — рай. Після смерті Цуккарі у 1609 році малюнки зберігалися у сім’ї Орсіні, а потім у сім’ї Медічі, перш ніж стати частиною колекції Уффіці у 1738 році.

Через їхню крихкість малюнки публічно виставляли лише двічі: у Флоренції у 1865 році з нагоди 600-річчя від дня народження Данте та у 1993 році на виставці в Абруццо.

Подивитися виставку можна за посиланням

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: