Вінниця початку ХХ ст. – в образах авторських ляльок
Вінниця початку ХХ ст. – в образах авторських ляльок
[ads-pc-2]
Чесно кажучи, прочитавши в анонсі на місцевому інтернет-сайті слова “авторські ляльки”, нічого хорошо я не очікував: якесь, певно, абстрактне мистецтво та ляльки-“рахітіки” із незрозумілим дизайном… Але сьогоднішній візит до виставкової галереї «Арт-Шик» (“Інтершик”), що у Вінниці по вул. Артинова, став для мене приємним сюрпризом. З 5 до 29 вересня в затишній залі в самому центрі міста над Південним Бугом можна побачити, якою була Вінниця початку ХХ століття. Причому засобами для ілюстрації життя, звичаїв та одягу тієї епохи слугують… мініатюрні ляльки, деякі з яких набагато менші за філіжанку кави.
Тематикою виставки стало звичайне життя провінційних містечок та міст ХІХ – початку ХХ століть, адже саме такою і була Вінниця в той час. Експозицію поділено на декілька тематичних груп: «Літературні персонажі», «Типи провінційного міста», «Провінційні портрети», «Відомі вінничани», «Образи провінційного дитинства», «Сценічні персонажі».
Більшість майстрів, чиї авторські роботи тут представлено, – з Вінниці, але є гості із столиці, з Харкова, Миколаєва, Луганська.
Окрім образів, типових для того часу, – як-от тьотя Роза, чиї “фіш – це самий цимес”, чи мандрівних єврейських музикантів (маю зазначити, що до війни єврейська частина міста була дуже чисельною), – тут представлені й портретні ляльки графині Софії Потоцької, письменника М. Коцюбинського, винахідника одного із перших літаків О. Можайського.
А доповнюють усю цю красу картини з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею та світлини старовинної Вінниці, роздруковані на шовку:
Тож якщо до кінця вересня ви вирішите відвідати Вінницю у справах чи для відпочинку, окрім фонтану “Рошен” можете ще потрапити на цю цікаву й затишну виставку, де з паперу, пап’є-маше, декоративної шерсті, глини та дроту постає таке цікаве і своєрідне минуле української провінції.
9 коментарів