Меню & пошук

7 найекстремальніших аеропортів світу

7 найекстремальніших аеропортів світу

[ads-pc-2]

Для багатьох людей літати – не надто приємна процедура, хоча інколи і необхідна. Проте більшість потужних комерційних аеропортів (наприклад, аеропорт Дубая) – це надзвичайно затишні та впорядковані комплекси, розташовані на плоскій поверхні. У світі ж існують такі злітні смуги, де не кожен захоче бути пасажиром – це тоді, коли літакам доводиться сідати на лід, або ж вигинатися поміж гірськими хребтами.

1) Ice Runway, Антарктика

Ice Runway, Антарктика

Розташований біля американської наукової станції Мак-Мердо, аеропорт може приймати літаки лише у певний період року. Злітна смуга розташована прямо на морському льоді (плоска земля в дефіциті), який іноді прогинається під важкими літаками.

2) Saba, Антильські острови

Saba, Антильські острови

Ця крихітна злітна смуга на березі Атлантичного океану оточена скелями з одного боку, та морем – з іншого. Тому великі літаки, такі як Boeing 737 тут не приземляються.

3) Аеропорт Паро, Бутан

Аеропорт Паро, Бутан

Приземлитися в міжнародному аеропорті Паро в Бутані зможе не кожен пілот – для цього потрібно отримати необхідну кваліфікацію. На щастя, існують спеціальні тривимірні тренажери, що дозволяють це зробити перш ніж доведеться насправді летіти між височезними піками Гімалаїв.

4) Злітна смуга Матекане, Лесото

Злітна смуга Матекане, Лесото

Плоского простору не вистачає і в гірській країні Лесото у Африці. Злітна смуга, що має довжину всього 400 м, тим не менш, дозволяє пасажирам насолодитися захоплюючими видами з вікна.

5) Аеропорт Свальбард, Норвегія

Аеропорт Свальбард, Норвегія

Найпівнічніший комерційний аеропорт у світі, розташований на островах архіпелагу Свальбард – між Норвегією та Північним полюсом, тому навіть важкі криголами не завжди здатні доїхати сюди.

6) Аеропорт Барра, Шотландія

Аеропорт Барра, Шотландія

Цей аеропорт унікальний тим, що його смуга не завжди доступна для літаків – час від часу її затоплюють води високого припливу, тому сполучення доводиться зупиняти.

7) Аеропорт Куршавель,Франція

Аеропорт Куршавель,Франція

Злітна смуга на висоті понад 2000 м засвітилася у фільмі про Джеймса Бонда. Вона настільки коротка, що спеціально нахилена донизу, аби літаки могли швидше злітати та швидше зупинятися. Зайти на посадку вдруге тут також не можна – у вас є всього один шанс, кажуть представники аеропорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: