«Візьміть вдвічі менше речей і вдвічі більше грошей» та інші поради крутих туристів
«Візьміть вдвічі менше речей і вдвічі більше грошей» та інші поради крутих туристів
[ads-pc-2]
Мандрівники, які об’їхали десятки країн, кажуть: світ не такий небезпечний, а люди не такі егоїстичні, як багатьом здається. Головний бар’єр — страх всередині нас. Багатьох неприємних ситуацій можна уникнути, якщо дотримуватися негласних правил досвідчених мандрівників.
In cash we trust
У минулому люди відправлялися в подорож з паперовою картою та компасом, а тепер зі смартфоном і банківською карткою. Безготівкові кошти зменшують ризик втрати грошей через вуличну крадіжку. Водночас по всьому світу ще приймають готівку та в деяких місцях діє правило — only cash.
Не обов’язково підніматися в Альпи або перетинати Сахару, щоб опинитися в ситуації, коли не можна розрахуватися «пластиком», а поблизу немає банкоматів. Тому мандрівники радять новачкам зробити секретну схованку з кількох великих купюр у сумці, одязі або взутті. При самостійній подорожі за будь-яким маршрутом краще мати з собою більше коштів, ніж вважаєте за потрібне.
Всі документи — в «хмарах»
У дорозі губляться не лише гаманці, а й документи. Мабуть, легше пережити втрату банківської картки, ніж лишитися без закордонного паспорта. Тому перед поїздкою варто зробити фізичні та цифрові копії важливих паперів. Ксерокопія чи знімок у смартфоні не замінить оригінал, але іноді з копією документів на руках простіше знайти спільну мову з поліцейськими або чиновниками.
Перед виїздом слід зробити копії паспорта, водійських прав, квитків на транспорт, страхового поліса, візи. Збережіть персональну інформацію в хмарному сервісі з безкоштовним або trial-доступом. Наприклад, Google Drive, IDrive, Backblaze або SOS Online Backup. Важливо також зробити паперову пам’ятку зі своєю персональною інформацією, щоб інші люди надали допомогу в екстреній ситуації: ім’я, адреса, телефонні номери близьких, номер страховки та контакти медичного асистансу.
Втратив страховку, але не втратив захист
Ні старожили, ні новачки не думають, що в дорозі вони можуть захворіти, отримати травму, потрапити у лікарню… Подорожі зазвичай завершуються без подібних неприємностей, але іноді вони усе-таки трапляються. У цьому випадку страхування туристів виручає передбачливих людей, а іншим доводиться покладатися на себе.
Стандартний туристичний поліс покриває медичні витрати на суму до $30 тис. У типових страхових випадках цієї суми вистачає на сплату рахунку клініки. Якщо є бажання відпочивати активно — кататись на лижах чи займатись дайвінгом — не завадить збільшити ліміт до $50 тис.
Не виключено, що в дорозі загубиться поліс або термін його дії може завершитися раніше, ніж поїздка. В таких ситуаціях туристів виручає страхування онлайн. У будь-якій точці світу тепер легко замовити електронний поліс. Він захищає від збитків, як стандартний, а коштує — дешевше, а загубити його неможливо — він буде зберігатися на електронній пошті.
Побачити, як живуть інші люди
Airbnb і Booking допомагають бронювати номери в готелях зі знижками та бонусами, а Couchsurfing — знайти куточок для відпочинку безкоштовно. Завдяки цьому глобальному сервісу мандрівникам надають притулок 400 тисяч альтруїстичних людей. Складно знайти кращий спосіб для знайомства з повсякденним життям, звичками і смаками людей від Австралії до Ісландії, ніж каучсерфінг.
Разом з тим, не варто розраховувати на 5-ти зірковий сервіс (4-х і 3-х теж). Головне, знайти людей, з якими у вас збігаються інтереси та вільний час. Перед вибором хоста — так називають людей, які приймають незнайомців — уважно вивчіть їх профілі на Couchsurfing. За описами та фотографіями людей, а також реальними відгуками інших туристів, легко знайти тих, з ким буде приємно провести час.
Люди з великим досвідом мандрів по світу охоче діляться враженнями та порадами з новачками. На їхніх помилках ми можемо вчитися, як пізнавати світ із задоволенням, економити на подорожах та убезпечити себе від неприємностей.
0 Коментарів