Меню & пошук

Що я зрозуміла, побувавши на Pride Parade в Торонто

Що я зрозуміла, побувавши на Pride Parade в Торонто

[ads-pc-2]

image

ivannaУкраїнка Іванна Козичко, яка півроку тому переїхала жити до Канади, вперше в житті побувала на Pride Parade – параді сексуальних меншин – і вирішила поділитися з нами своїми враженнями про цю неординарну подію, щоб українці могли трошки краще зрозуміти її суть та позбутися стереотипних уявлень про “гей-паради”.

Торонто – це чи не найбільш інтернаціональний мегаполіс світу, 49% населення цього міста народжені за територією Канади. А це означає, що жити тут без відкритого сприйняття до інших культур, мов, поведінок, звичок, просто не буде комфортно. Нещодавно Торонто святкувало TorontoPrideParade 2014. Вирішивши глянути, що там відбувається, шанси лишитися на весь вечір дуже високі. Музика, танці та шоу – вони затягують, відвідувачі щиро веселяться, демонструють свою сексуальність, відкритість сприйняття – і все це робиться для того, щоб кожен з нас зумів зрозуміти їх трошечки краще, прийняти, відмовитись від засуджень чогось іншого.

А зараз на секунду уявіть собі: ви чоловік/жінка, просинаєтесь зранку і йдете голитись чи робити макіяж. Зовні ви лишаєтеся собою, такими як вас бачить соціум, але приваблює вас та сама, з фізичної точки зору, стать. І перше, що ви відчуваєте – страх. Страх тиску соціуму, страх ізоляції. Виникає неприйняття власної природи, яка перечить соціальним стандартам. Тому, якщо стандартне сприйняття заважає людям повноцінно проявляти себе в суспільстві, бути його повноцінними членами, якими вони і являються, чому б не спробувати змінити своє сприйняття?

Pride Parade виконують цю задачу. Виглядає це приблизно так: по найбільшій вулиці світу Youngestreet, рухається добре сплановане шоу, яке просто затягує своєю атмосферою: ти просто не можеш встояти, щоб хоча б правою ногою не відбивати ритм музики. А після того, як проїхали «міні-паті на колесах», ви побачите батьків з гаслами «Я люблю свого сина гея» і людей в формі: поліцейських, пожежників, працівників метро. Тут ми отримуємо меседж: «Такі ж як і ви, серед вас, хочемо бути прийнятими, бо ми одинакові».

Pride Parade – це позитивний і веселий інструмент бути прийнятими в соціумі. Можливо, такого роду паради у кожні країні змогли б змінити світ на краще і зменшити рівень страху неприйняття своєї унікальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: