Меню & пошук

Як я отримала стипендію Chevening і провчилася рік у Великобританії

Як я отримала стипендію Chevening і провчилася рік у Великобританії

[ads-pc-2]

12178209_998648400186653_807885172_n

zoyaЛише кілька тижнів минуло, як я повернулася із однієї з найбільш захоплюючих подорожей у моєму житті – рік навчання у Великобританії. Цей рік я провела на магістратурі з екологічної інженерії в Ноттингемському університеті за фінансової підтримки стипендії Chevening.

Сhevening фінансується урядом Великої Британії та надається фахівцям, які мають потенціал стати майбутніми лідерами, управлінцями та тими, хто формує суспільну думку. Одна із її найцікавіших особливостей є те, що програма покриває всі витрати пов’язані з навчанням, проживанням, візою та перельотами.

За рік цього навчання я ніби прожила все життя. Отриманий досвід однозначно змінив мене. Я зрозуміла, що життя занадто коротке для всіх тих можливостей, що може запропонувати світ. Програма безперечно започаткувала новий етап мого життя – із новою свідомістю, світоглядом та новими друзями.

Моя дорога до цього була довгою й нелегкою. У 2013 році я була зарахована до університету, але не пощастило із отриманням стипендії Всесвітньої Студії Фонду Віктора Пінчука.

Розчаровувалася, плакала і стогнала я рівно 3 місяці. Після цього почала новий етап аплікацій на стипендії. Причина банальна – моя жадібність. Адже півсправи було вже зроблено, гроші на тести на поштові пересилки вкладено, так що треба було йти до кінця. На щастя, університет згодився мене почекати і надав відстрочку до наступного року. Тому я ще раз подалася на Всесвітні Студії і підстрахувалася Сhevening. Окрім того, брала участь в DAAD та Erasmus Mundus, але це вже зовсім інша історія.

Отже, для Сhevening я заповнила заявку на сайті та чекала. На форумах вичитала, що запрошення на співбесіду приходить десь в січні. Якщо нічого не чути, то це значить, що вас просто не вибрали за первинними даними і у подальших етапах конкурсу ви вже не берете участі. Так як у січні було все тихо, то на Сhevening я вже і надіятися перестала. Але в березні неочікувано прийшло запрошення на співбесіду!

Мала кількох знайомих, що подавалися на цю стипендію до 10 разів і все одно її не отримували. Тому, пройшовши і стадію співбесіди, я все одно не сильно вірила у власну перемогу. Здивування було величезним, коли у травні адміністрація Сhevening повідомила про мій попередній відбір. Але не в той університет, який хотілось би…

Згідно правил, при початковій аплікації я мала вказати 3 заклади із зазначенням пріоритетного. На жаль, адміністрація обрала Oxford Brooked University. До цього я не була готова ні морально, ні документально. Тому довелося пускати в хід свої дипломатичні та комунікаційні здібності. Мабуть, Бог був на моїй стороні в ті дні, і мені якимось чудом вдалося переконати адміністрацію на The University of Nottingham.

Отже, у вересні 2014 моя подорож розпочалась.

12175906_998648893519937_1605624583_o

Абсолютно неочікуваним для мене став рівень конкурентного середовища в університеті. Всі студенти надзвичайно мотивовані та цілеспрямовані. Люди заплатили гроші і знають, за чим туди прийшли.

Передбачувано, але все ж, була розчарована рівнем державної участі України у підтримці молоді. Адже близько 70% іноземних студентів, які навчалися зі мною, були спонсоровані їхніми урядами або компаніями. Країни надають сотні і тисячі стипендій щороку для навчання молоді. Навіть з Азербайджану, Казахстану та інших країн.

Але як на мене, найбільш вагомими для особистісного розвитку були не академічні, а соціальні аспекти. Адже можливість спілкуватися та працювати у міжнародному середовищі дає неоціненний досвід, особливо важливий для тих, хто мріє про міжнародну кар’єру.

Незважаючи на дуже насичений навчальний графік, я встигла відвідати багато міст та визначних місць Англії: батьківщину Шекспіра Стретфорд на Ейвоні, Стоунхендж, Шервудський Ліс, замки у Варвіку та Йорку, ну і звичайно масу місць у Лондоні.

12180683_998648903519936_1214837015_o

Незабутні враження дала участь у програмі HostUK. За її умовами міжнародні студенти мають змогу провести вихідні у англійській сім’ї та познайомитися з англійським побутом зсередини. Моїми хостами стала сім’я пенсіонерів з-під Ноттингема. Подружжя, не зважаючи на солідний вік, намагається бути соціально активним та корисним – бере участь в локальних волонтерських програмах. Мене надзвичайно здивував рівень їх соціальної залученості та відповідальності. Не минулося і без кулінарних майстер-класів. З гордістю можу сказати, що Україну я репрезентувала достойно – такий смачний борщ у мене рідко коли раніше виходив :)

Безперечною перевагою програми Сhevening є те, що її адміністрація впродовж року організовувала поїздки та екскурсії, що мали на меті посилити зв’язки та інтенсифікувати співпрацю стипендіатів.

Звичайно, навчання за кордоном – це безцінний досвід. Але це також і важка праця. Насправді, я навіть на попередньому робочому місці так інтенсивно не працювала, як в університеті. Тому не слід обманювати себе ілюзією, що весь рік будуть канікули і суцільне дозвілля. Хвіст буде в милі.

Але, без сумніву, цей досвід вартий всіх покладених зусиль та часу. Програма розширила мої горизонти, зробила більш амбітною та надала цілу купу ексклюзивних для майбутньої кар’єри зв’язків.

Одразу відповідаю на можливе «делікатне» питання про еміграцію. Однією з обов’язкових умов стипендії є повернення до рідної країни після навчання мінімум на 2 роки. Так що не надійтесь :)

Не слід також мати ілюзій стосовно майбутнього працевлаштування. Сам Chevening звичайно пропонує кілька 2-3-місячних стажувань у престижних англійських компаніях, але конкурс туди занадто великий. Я, наприклад, на стажування в Green Investment Bank так і не пройшла.

Сам статус стипендіата Сhevening також не дає абсолютних переваг при працевлаштуванні. Я мала аплікуватися на роботу понад 70 разів щоб отримати хоча б одну позитивну відповідь. Тому, друзі, вся справа у впевненості в собі та настирливості.

З 2015 року стипендія збільшила кількість квот у 3 рази, тому шанси отримати її значно підвищилися. Дуже раджу спробувати свої сили, і подаватися цього року! Зробити це можна тут: http://www.chevening.org/apply. Дедлайн – 3 листопада, тож не баріться.

Текст: Зоя Павленко

The opinions presented in this article are the opinions of the article author and do not necessarily represent the views of the Chevening Scholarships programme or the Foreign and Commonwealth Office.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: