Меню & пошук

Альона Дєньга, авторка блогу Run For Fun – про книги та активний спосіб життя

Альона Дєньга, авторка блогу Run For Fun – про книги та активний спосіб життя

[ads-pc-2]

Альона Дєньга, авторка блогу RunForFun - про книги та активний спосіб життя

“Інтернет-маркетологи постійно сидять за ноутбуками та планшетами і роблять рісьорч, а любителі активного відпочинку не працюють в офісах великих компаній”, – якщо ви досі в цьому впевнені, тоді наша сьогоднішня гостя допоможе зруйнувати подібний стереотип у вашій голові. Знайомтесь: Альона Дєньга, авторка блогу про біг та активний відпочинок, прихильник бордингових видів спорту та співробітник однієї із провідних ІТ-компаній України. Живе і працює у Києві.

– Привіт, Альоно. Для початку розкажи нашим читачам трохи про себе і про те, чим займаєшся, окрім ведення блогу Run For Fun

– Працюю у сфері інтернет-маркетингу, а у вільний час кручу педалі велосипеду, ганяю на роликових ковзанах, взимку – на сноуборді, кожного року намагаюся відкривати для себе нові види активності, такі як болдерінг, слеклайн, батут, вейкборд, ось збираюсь придбати лонгборд. Звісно, не буквально весь вільний час, але намагаюся приділяти різним активностям якомога більше часу, через малорухомий спосіб життя сучасної людини, що по 9 годин проводить за комп’ютером.

Альона Дєньга, авторка блогу RunForFun - про книги та активний спосіб життя

– Run For Fun – це блог про біг і про те як правильно / корисно займатися бігом і взагалі активними видами відпочинку. Це особисте захоплення чи наслідування тренду? Бо зараз модно “бігати” і всіляко “займатись собою”…

– Блог Run For Fun починався, як особистий щоденник досягнень (старі, особисті записи я вирішила не публікувати, коли зробила блог публічним). Згодом я вирішила спробувати вести блог публічно, для його підтримки створила сторінки в соціальних мережах. До відкриття публічного доступу до записів мене підштовхнуло декілька речей: по-перше, бажання показати власний приклад для наслідування – кожен може займатися спортом і не обов’язково професійно. По-друге, цікаво отримувати різні коментарі та поради. Ну і по-третє, є у мене деякі глобальні плани щодо Run For Fun, але поки не будемо забігати наперед. Альона Дєньга, авторка блогу RunForFun - про книги та активний спосіб життя Не можу не погодитися, що спорт та здоровий спосіб життя стали справжніми трендами останніх років – це дуже чітко прослідковується у соціальних мережах та, наприклад, по кількості людей, що бігають у парку, бо ще кілька років тому таких було значно менше. І це дуже класна тенденція, хоч і половина далі читання пабліків та блогів не заходить.

– Для того, щоб вести активний спосіб життя, література потрібна, чи достатньо тематичних веб-ресурсів? Які книги про спорт можеш порадити?

– Перш за все потрібне внутрішнє бажання, все інше вже не так важливо. Але рано чи пізно все ж починаєш цікавитися літературою, читати форуми, тематичні блоги та сайти. З книжок більше читаю про здорове харчування, тому що в цьому питанні, як виявилось, без мінімальних теоретичних знань важко, треба розуміти як працює твій організм для формування правильного уявлення про здоров’я. З останніх прочитаних книжок, можу порекомендувати “Food rules” М. Поллана, що буде корисна абсолютно всім, невелика рецензія на цю книжку є у моєму блозі. Більш серйозна книга про здорову їжу “Жизнь по правилам здоровья. Раздельное питание – основа долголетия” Г. Шелтона для тих, хто вирішив детально розібратися що до чого. Щодо вправ та техніки виконання раджу дивитися відео-уроки, зараз на YouTube їх просто незліченна кількість: все ж краще один раз побачити, ніж сто раз прочитати. Також корисними будуть різноманітні тематичні ресурси та сторінки у соціальних мережах, але раджу сприймати інформацію з останніх безпристрасно, тому що в різні публічні сторінки ВКонтакте, наприклад, потрапляє дуже багато неперевіреного контенту, розміщеного за принципом копіпасту.

– Як оцінюєш стан справ в українській блогосфері із якісними рецензіями та оглядами книжок? (не лише художньої, але й ділової літератури) Що подобається / не подобається?

– Загалом, задовільно. Можливо я не дуже цікавлюся блогами про книги, але те, що мені доводиться читати (стосовно бізнес-літератури), мені цілком подобається. В даному питанні мене більше цікавить ділова література, тому що тут відгуки спеціалістів важливіші, ніж для художньої літератури, симпатія до якої може бути дуже суб’єктивною.

– Які “не-спортивні” книги прочитала за останні півроку, котрі сподобались і котрі могла би порадити читачам Inspired?

– Зазвичай я не читаю більше двох книжок паралельно, та й ті мають бути з різних напрямів, наприклад: одна – художня, друга – ділова, – так простіше сконцентруватися на книзі. З останніх прочитаних книжок: з художньої літератури – “Великий Гетсбі” Фіцджеральда, з ділової – “Доверительный маркетинг” Cета Годіна, в доповнення до останньої я б рекомендувала до прочитання “Дифференцируйся или умирай!” Траута, якщо хтось ще не читав цих книжок. Взагалі я багато читаю дещо специфічної наукової літератури, яка, можливо, не усім до смаку, наприклад зі сфери релігієзнавства, політики, психології та соціології. Але дещо я все ж можу порекомендувати: “Человек, который принял жену за шляпу” Олівера Сакса, де автор розповідає про незвичайні здібності та особливості людей з порушенням психіки, що зустрічалися у його практиці. Книга неймовірно цікава і читається легко, проте головною ідеєю є роздуми нейропсихолога про пізнання людської душі. Друга книжка, що взагалі є для мене дуже значимою – “Сказать жизни “Да!” (Психолог в концлагере)” Віктора Франкла. Чому значима? Бо насамперед це книга про дуже сильну людину, що подолала усі труднощі концтабору і навіть після втрати сенсу свого життя, головний герой знайшов в собі сили жити далі та допомагати іншим. Це про самого Франкла, який під час війни був в’язнем Аушвіцу. Не дивлячись на описи досить моторошного буття у таборі, книга дуже життєстверджуюча та надихає замислитися над власним життям.

– Що ж, Альоно, дякую за цікаву розмову. Наостанок – твої побажання читачам нашого блогу

– Літо на носі, тому бажаю відривати свій зад від дивана і бігти назустріч пригодам!

Альона Дєньга, авторка блогу RunForFun - про книги та активний спосіб життя

Фото – зі сторінки Альони у Facebook.

Якщо ви також займаєтесь чимось цікавим, ведете якийсь корисний та творчий проект, що здатен надихати людей, багато читаєте і хочете розповісти про книги, які вас надихають – пишіть. Цілком можливо, що наступним гостем рубрики “Книги” на Inspired станете саме ви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

11 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: