Меню & пошук

Великий Бар’єрний риф втратив понад половину коралів з 1995 року через глобальне потепління

Великий Бар’єрний риф втратив понад половину коралів з 1995 року через глобальне потепління

Найбільше постраждали розгалужені і табличні корали, які стають середовищем проживання для риб та інших морських мешканців.


[ads-pc-2]

Дослідження вчених Центру передового досвіду в дослідженні коралових рифів показало, що з 1995 року по 2017 роки Великий Бар’єрний риф Австралії втратив понад половину своїх коралів через глобальне потепління, пише BBC з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the Royal Society.

Найбільше скорочення припало на 2016 та 2017 роки, коли відбулося масове  знебарвлення коралів. Таке відбілювання відбувається, коли корали в стані стресу витісняють водорості, які надають їм колір. У нормальних умовах корали можуть відновитися, але на це можуть знадобитися десятиліття.

«Не можна втрачати час — ми повинні якомога швидше різко скоротити викиди парникових газів», — заявили дослідники.

Крім цього, найбільше постраждали розгалужені і табличні корали, які стають середовищем проживання для риб та інших морських мешканців.

Глобальне потепління, викликане діяльністю людини, залишається найбільшою загрозою для виживання рифів у довгостроковій перспективі.

«Раніше ми думали, що Великий Бар’єрний риф захищений своїми величезними розмірами, але наші результати показують, що навіть найбільша і відносно добре захищена система рифів у світі все більше наражається на небезпеку і занепадає», — сказав професор Террі Хьюз, співавтор дослідження. 

Великий Бар’єрний риф протяжністю понад 2300 км був внесений до списку Всесвітньої спадщини у 1981 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: