Вчені з’ясували, що мікропластик значно забруднює повітря
Вчені з’ясували, що мікропластик значно забруднює повітря
Забруднення під час снігопадів виявили в Антарктиці та в Альпах
[ads-pc-2]
Велику кількість мікропластику виявили в снігу від Арктики до Альп, пише The Guardian з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених. Із цього науковці зробили висновок, що в повітрі є багато мікропластику.
Дослідники з’ясували, що в повітрі міститься значна кількість мікропластику і тому потрібно терміново досліджувати його вплив на організм людини.
Аналіз крижин з океану між Ґренландією та Шпіцбергеном показав, що в них міститься в середньому 1 760 частинок мікропластику на літр, а поруч з європейськими територіями – 24 600 частинок на літр.
Мікропластик розповсюджується різними куточками планети через вітер.
Науковці вважають, що потрібно досліджувати, як мікропластик, який переноситься повітрям, впливає на здоров’я людини. Ранішен частки мікропластику виявили в легенях, уражених раком.
У воді, в повітрі, у нашому організмі: що таке мікропластик і як він опинився всюди.
Багато мільйонів тонн пластику потрапляють на сміттєзвалища, моря та океани по всьому світу. Там під дією природних умов пластик розкладається на мікропластик. Дослідження показали, що людина в середньому споживає 330 часток мікропластику щодня, його знайшли у воді з кранів у різних країнах світу, в організмах риб і навіть у людських екскрементах. У квітні 2019 року мікропластик вперше виявили в повітрі в Піренейських горах.