Меню & пошук

Археологи виявили незвичну для жінки професію в Стародавньому Єгипті

Археологи виявили незвичну для жінки професію в Стародавньому Єгипті

Раніше вона вважалася винятково чоловічою


[ads-pc-2]

Жінки в Стародавньому Єгипті крім традиційних «жіночих» занять виконували важку роботу ремісників. Доказом цього стали дослідження жіночих останків з некрополя Мендес – це місто колись було столицею Єгипту. Результати розкопок група канадських вчених опублікувала в журналі Bioarchaeology of Marginalized People.

Останки, виявлені в некрополі ще в 1970-х роках, належали жінці віком приблизно 50-60 років. Вона жила в Єгипті в період 2000-2500 років до н.е.

Науковців зацікавили зуби жінки. 16 із 24 були штучно зношені, тобто стерті не через жування їжі, хворобу чи напої, а в результаті виконання певної роботи. Дослідники вважають, що жінка була папірусним майстром: виготовляла кошики, сандалі, килими та інші плетені речі. А зубами розривала папірусні тростини.

Незважаючи на те, що жінка була ремісницею, її поховали з почестями. Археологи виявили її рештки в дерев’яній труні, викладеній зсередини очеретом. Також у могилі були бронзове дзеркало, косметика та вироби із золота.

Згідно з виявленими раніше написами в гробницях і документах, науковці вважали, що жінкам у Стародавньому Єгипті були доступні лише сім професій: жриця, співачка, танцівниця, музикантка, плакальниця, швачка та акушерка (повитуха). Однак це та інші поховання відкрили нові аспекти життя єгиптянок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: