Меню & пошук

Еко-лайфхак: 25 корисних посилань, що допоможуть рятувати планету

Еко-лайфхак: 25 корисних посилань, що допоможуть рятувати планету

Додатки і сайти для свідомого споживання


[ads-pc-2]

Хочеш нарешті розібратися, що з чим сортувати та куди здавати на переробку, почати свідомо ставитися до їжі, одягу та засобів догляду і не кинути все через тиждень? Ця підбірка екологічних знахідок стане в нагоді. Авторка telegram-каналу My Eco Routine Лада Полтавська ділиться власними корисними посиланнями, що допомагають вести екологічний спосіб життя щодня.


Лада Полтавська, авторка telegram-каналу My Eco Routine  
Для сортування

Recyclemap − карта з пунктами прийому вторсировини в різних місцях України і короткою інформацією по утилізації.

Epochtimes − ще одна інтерактивна карта з пунктами прийому. Тут можна одразу перевірити, чи приймає пункт певний вид відходів.

Garbage 31 − платформа про роздільний збір відходів.

Сортуй − мобільний додаток-помічник у сортуванні. Він допоможе розібратися, як правильно підготувати сировину до переробки і знайти найближчу станцію сортування. Також додаток сповіщає про зміни в правилах утилізації відходів від операторів збору вторсировини.

Сортуй з ONUKA − у цій екологічній грі потрібно сортувати сміття разом з ONUKA. Допомагає раз і назавжди запам’ятати, які види пластику переробляються та як їх сортувати.


Для зменшення використання пластику

Refill − з цим додатком ти завжди будеш знати де можна поповнити запас води, аби не купувати чергову пластикову пляшку з водою.

Eco friendly cafe − карта із закладами, які охоче наливають напій в вашу чашку і дають знижку до 20% за екоусвідомленість.

Beat The Microbead − перевіряє мікропластик у складі косметики.


Для свідомого споживання 

Your plan, your planet − додаток, який за допомогою простих порад допоможе скоротити кількість харчових відходів, води і електрики.

Bepakt − карта з zero waste супермаркетами. Також є зручний список з короткою інформацією про конкретному магазині.

It’s fresh − food waste калькулятор, який показує вплив на довкілля і те, скільки грошей можна було б заощадити, не викидаючи їжу.

Stock factory − майданчик, на якому продається товар від офіційних виробників, але з тими чи іншими ушкодженнями. Це може бути пошкоджена упаковка, товар з минулих колекцій, продукція з відповідним терміном придатності або просто залишки сировини після виробництва.

Happy cow − гід вегетаріанськими/веганськими ресторанами і магазинами. На сайті також є  інформація про подорожі та здорове харчування.

Slavery footprint − тест, що відображає твої споживчі звички і показує, скільки рабів працює на тебе. Проект має на меті розповісти про проблему примусової і дитячої праці, які все ще використовуються в наш час.

Green Key Map − карта показує всі зареєстровані готелі в Європі, США і частково в Азії, що пройшли спеціальну сертифікацію і підпадають під критерії енергоефективності та екологічності.

Ecolabel Guide − гід з екомаркування. Маркування класифіковані за кількома основними категоріями товарів: продукти харчування, товари для ремонту, прибирання, догляд, електроніка, текстиль та інші.

Dirty Dozen − додаток, що підкаже, які продукти найбільше схильні до забруднень пестицидами, а яким овочам і фруктам пестициди не страшні.


Для турботи про довкілля

Ecomapa − карта, яка дає можливість направити інформацію про місця стихійних звалищ в Мінприроди.

Quality bot − Telegram-бот, який розповідає про якість повітря в місті і попереджає, якщо його показники сильно погіршилися.

Litterati − ідея додатка полягає в тому, щоб дати можливість користувачам створити глобальну базу даних стихійних звалищ по всьому світу. Як це працює? Ви фотографуєте «знахідку» і класифікуєте її за допомогою спеціальних тегів. У планах компанії створити цілі ком’юніті, в яких могли б об’єднуватися еко-активісти і небайдужі люди для загальних активностей.

GP Calculator − калькулятор, що дозволяє оцінити наскільки одні види транспорту екологічніші за інші. Він показує викиди вуглекислого газу і діоксиду азоту.

Worldometers − сайт, що показує світову статистику, в тому числі пов’язану з питаннями навколишнього середовища і ресурсів: води, енергії та іншого.


Для корисних звичок

Forest − додаток, який допомагає сфокусуватися на роботі, вирощуючи ліс. Чим довше ти не будеш торкатися до ґаджету, тим більше гілок виросте на дереві. Якщо ти вийдеш з програми завчасно, дерево гине. Тобі ж цього не хочеться?

Charity miles − використовуючи цю програму, у вас з’явиться можливість заробити гроші для різних благодійних потреб. Все що потрібно робити − це активно пересуватися пішки або на велосипеді. Кожен пройдений кілометр буде оплачений в додатку певною сумою. Зароблені гроші перераховуються в обраний вами благодійний фонд. Серед благодійних організацій фонд з охорони навколишнього середовища теж є.

Eco tracker − трекер корисних звичок, який допоможе відстежувати свій прогрес.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: