Що робити в горах, якщо не катаєтеся на лижах і борді
Чани, сноутюбінг і гірські сходження для активного відпочинку
[ads-pc-2]
Українські гірськолижні курорти чудово підходять для новачків, профі та фанів, проте очікування у чергах на підйомники у розпал сезону може добряче зіпсувати настрій.
Inspired разом з молочною компанією «Галичина» у рубриці «Мандри Галичини» розповідає про 5 нетипових гірськолижних курортів України, де можна максимально абстрагуватись від міського шуму та уникнути натовпів туристів.
Кількість підйомників: 2
Найдовша траса: 1 км
Рівень складності: початківці
«Буковиця» розташована у Бориславі, що між Трускавцем та Східницею. Тут ви можете сміливо поєднати релакс з мінеральними водами Трускавця та катання на лижах чи борді. Крім того, у курорті є гірськолижна школа для новачків, а усі траси добре оснащені. Ще одна перевага «Буковиці»: тут немає натовпів гірськолижників та довжелезних черг на підйомники.
Найближчий залізничний вокзал до Буковиці розташований у Трускавці. Залізничні шляхи з’єднують його зі Львовом, Києвом, Вінницею, Дніпром. З Трускавця можна доїхати прямим автобусом до Борислава.
«Красія» – це добре оснащений гірськолижний курорт Закарпаття. Тут є комфортні крісельні та бугельні підйомники, а ще зручні канатні дороги та фрірайд-схили для екстремалів. А ще цей курорт чудово підходить для тих, хто давно мріє потрапити до сноуборд-табору чи на змагання. Найбільший перепад висот «Красії» – 600 метрів.
У перервах між випробуванням гірськолижних ділянок, база пропонує й інші варіанти активного відпочинку: катання верхи, подорож на повітряній кулі, поїздки на квадроциклах, снігоходах і навіть політ на параплані.
Кількість підйомників: 6
Найдовша траса: 3,5 км
Рівень складності: початківці
Спершу з будь-якої точки України варто доїхати до Ужгорода. Далі з Ужгорода обирайте залізничну гілку «Львів-Самбір-Ужгород». Ваша зупинка – село Кострино. Від залізничної станції до курорту – 10 км. До Красії можна доїхати автостопом, замовити трансфер, чи на автобусі, що проходить з Великого Березного на Люту. Ваша зупинка – село Вишка, або Красія.
Кількість підйомників: 5
Найдовша траса: 4 км
Рівень складності: початківці та профі
Ви можете знати про Пилипець завдяки водоспаду Шипіт та полонині Боржави – гарні місця для літніх походів. А взимку Пилипець перетворюється на гірськолижний курорт.
На території Пилипця функціонують крісельний підйомник, три бугельні витяги та один мультиліфт. На горі Гимба розташована найдовша траса в Україні довжиною 4 кілометри. Зверніть увагу, вона чудово підходить для лижників і сноубордистів, які впевнено катаються на лижах чи борді. А якщо піднятися найдовшим бугелем, то можна спуститися донизу двома різними трасами.
А от новачки можуть починати з трас на горі Жид-Магура. До речі, Пилипець відомий як перша локація для неофіційних сноубордистських змагань з фрірайдингу та джибінгу.
Можна дістатись потягом до Воловця, що розташоване на лінії Київ-Чоп (Львів-Мукачево). З Воловця до села Пилипець ходять маршрутні таксі та рейсові автобуси «Воловець-Міжгір’я». Відстань всього 15 кілометрів.
Відпочинок у «Яблуниці» – це три гори з трасами різної складності. Так, гора Микулинка – це три бугельні витяги з п’ятьма найдовшими трасами різної складності. Гора Коза – це дві сині траси для початківців. А гора Діла – це дві траси для тих, хто вже впевнено стоїть на лижах чи борді.
Усі траси «Яблуниці» початкового та середнього рівнів складності, тому це ідеальне місце для новачків. Гірськолижний курорт добре підходить для сімейного відпочинку: тут немає великого скупчення людей, ажіотажу й черг на підйомниках. Крім того, село Яблуниця має зручне географічне розташування – за 13 кілометрів від Буковеля. Часто шанувальники стрімких спусків орендують житло в Яблуниці та їздять кататись на Буковель.
Кількість підйомників: 5
Найдовша траса: 960 метрів
Рівень складності: початківці та профі
Кількість підйомників: 14
Найдовша траса: 2 км
Рівень складності: профі
Топове місце для фанатів висоти та швидкості, адже Драгобрат – найвищий гірськолижний курорт України, що знаходиться на висоті 1400 метрів. Завдяки його географічному розташуванню і стабільному сніговому покриттю, тут можна кататись шість місяців з листопаду по травень. На Драгобраті можуть кататись та вчитись як початківці, так і профі та фани фрі-райду. Окрім катання, тут чудові краєвиди: з Драгобрату видно Говерлу, Петрос, Довбушанку.
На курорті діють 14 підйомників та 20 трас різного рівня складності. Довжина трас: від 300 до 2000 метрів, а загальна протяжність трас – більше 10 км. Крім того, на Драгобраті можлива доставка ратраком у важкодоступні місця, що забезпечить довжину спуску до 3 кілометрів по недоторканому снігу.
З Києва, Львова, або Івано-Франківська можна доїхати потягом до села Ясіні. Або ж автобусом з Івано-Франківська, Коломиї, Чернівців, Ужгорода або Мукачевого. На жаль, з Драгобратом немає регулярного транспортного сполучення, тому далі пропонуємо взяти таксі, чи трансфер у готелях/садибах, з якими варто попередньо сконтактуватися.
Чани, сноутюбінг і гірські сходження для активного відпочинку
Гірський водоспад, Яблуницький перевал і фортеця Тустань
Inspired відкрите до експериментів, пошуку нових форматів та імен, тому пишіть нам на адресу inspiredua@gmail.com.
Для комерційної співпраці: adv@zdatni.com з приміткою Inspired
Ознайомтесь із політикою конфіденційності сайту
Inspired. Медіа Можливостей. © 2020. All rights reserved