Меню & пошук

[ads-pc-2]

Ближче до гір: 3 маршрути для велотуристів в Україні
3 Червня, 2019
Автор: Inspired special

3 червня – Всесвітній день велосипеда. А літо – вдала пора, аби спробувати себе в ролі велотуриста. Якщо ви фанатієте від активного відпочинку в горах – це ідеальний варіант. З велосипедом можна швидко переміщатися між локаціями. Крім того, на відміну від авто, він не заважатиме насолоджуватися краєвидом.

Inspired разом з молочною компанією «Галичина» у рубриці «Мандри Галичини» розповідає про 3 маршрути для велотуризму різного рівня складності.

Яремче

водоспад «Дівочі сльози»

Протяжність: 6 км

Час: 1 година

Рівень складності: легкий

Визначні місця: Карпатський національний природний парк, водоспад «Дівочі сльози»

Цей короткий нескладний маршрут починається з автотраси в центрі Яремче. Спочатку він проходить асфальтною, а пізніше – ґрунтово-кам’яною дорогою, яка супроводжується плавними підйомами та спусками. Дорогою до водоспаду розташований відпочинковий комплекс «Ведмежа гора», де можна перепочити і поспостерігати за оленями і кабанами на території комплексу.

Майже уся наступна частина маршруту проходить лісом, з переїздом через невеликий струмок. Рекомендуємо продовж усього шляху триматися основної дороги, аби не загубитися. Перед самим водоспадом «Дівочі сльози» буде недовгий спуск, який доведеться частково пройти пішки – і ось ви на місці. У спекотний день водоспад стає прекрасним місцем для купання, а у альтанці поряд можна перекусити та відпочити перед зворотнім шляхом.

Ворохта –

Яблуниця – Ворохта

Протяжність: 25 км

Час: 4 години

Рівень складності: середній

Визначні місця: околиці Ворохти, Яблуницький перевал

Цей маршрут складніший та довший за попередній, але краєвид, який вам відкриється, того вартий. Шлях починається з Ворохти в напрямку до с. Вороненко, звідки потрібно подолати підйом. Якщо триматися маршруту, то у кінці підйому ви побачите церкву, а біля неї роздоріжжя. Рухайтеся праворуч, хребтом, по якому колись проходила державна межа, а зараз – це кордон Івано-Франківської і Закарпатської областей.

Наступний пункт на шляху – це полонина, з якої відкривається захоплюючий вид на гори Петрос та Говерлу. Після полонин на вас чекає короткий, але доволі стрімкий спуск, що виводить на шосе. Воно проходить через Яблуницький перевал – місце, яке об’єднує долини річок Прут та Чорної Тиси. Після перевалу знов потрапляємо на хребет і з’їжджаємо вниз екстремальним спуском. А далі – через міст назад до Ворохти та відпочинку.

Трускавець –

Тустань

Протяжність: 30 км

Час: 4 год

Рівень складності: складний

Визначні місця: мінеральні джерела в Східниці, Тустань

Це найскладніший з трьох маршрутів, що розпочинається в Трускавці. Перед стартом радимо прогулятися містом: відвідати центральний парк, бювет мінеральних вод, римо-католицький неоготичний костел та художній музей народного художника України Михайла Біласа.

А тепер і сам маршрут. З Трускавця у Східницю потрібно їхати центральними між міськими дорогами через Борислав. Дорога супроводжується складними спусками, підйомами, перевалами та красивими гірськими краєвидами. Вже у Східниці варто зупинитися біля джерел з мінеральними водами, які є навіть у лісі. Далі рухайтеся в напрямку села Урич ґрунтово-кам’яною дорогою аж до Тустані.

Тустань – колишнє середньовічне місто-фортеця, що слугувало оборонним комплексом ще за часів Давньої Русі. Зараз до фортеці можна піднятися за допомогою зручного підйому. А ще там є джерело з гірською питною водою: там ви зможете поповнити свої запаси та відпочити. Поруч розташовані скелі та глибокий струмок, де можна скупатися у спеку.

Поради для велотуристів:

1. Якщо збираєтеся у велопохід – перш за все підберіть велосипед під ваш зріст. Не забудьте і про зручний одяг та екіпірування. Бажано мати спеціальні велошорти, шолом, рукавички та захисні окуляри.

2. Якщо збираєтеся брати з собою речі, вам знадобляться багажник та спеціальний велорюкзак. Адже возити речі на спині не зручно та шкідливо для здоров’я.

3. Зазвичай велосипедний маршрут прив’язують до залізничних вузлів, адже велосипедистам зручно добиратися потягом до місця старту. Згідно з правилами української залізниці, велосипед можна перевозити у потязі лише у випадку, якщо транспортний засіб зі знятим переднім колесом та поміщений у чохол. Тому заздалегідь придбайте чохол для свого велосипеда.

4. Якщо до маршруту ви добираєтесь електричкою, велосипед прилаштовуйте у проходах чи тамбурах. Якщо ж добиратися треба нічним поїздом, покладіть велосипеди на третю полицю плацкарта.

МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ
поділитися
Twitter
Telegram

читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: