Меню & пошук

Навіщо компанії переходять на 4-денний робочий тиждень

Навіщо компанії переходять на 4-денний робочий тиждень

Як це впливає на результати роботи і самопочуття


[ads-pc-2]

Компанії в різних країнах світу, які скотили свій робочий час до 4 днів на тиждень по 8 годин, кажуть, що продуктивність їхніх працівників зросла. Такий режим роботи дозволяє уникнути вигорання на роботі та стресів, пише Reuters.

Опитування 3000 працівників у восьми країнах, серед яких США, Велика Британія та Німеччина, показало, що майже половина з них може зробити свої робочі завдання за 5 годин на день, якщо не відволікається.

Засновник берлінської компанії Planio Ян Шульц-Хофен каже, що його працівники та він сам краще справляються з роботою під час 4-денного робочого тижня.

«Я роблю не менше роботи за 4 дні, ніж робив за 5. Просто маючи 5 днів на тиждень на роботу дозволяєш собі бути повільнішим, відволікатися, довше пити каву чи спілкуватися з колегами. Я зрозумів, що під час 4-денного робочого тижня я маю бути швидким і сфокусованим, якщо хочу звільнити для себе п’ятницю», − каже Шульц-Хофен.

Страхова компанія Perpetual Guardian у Новій Зеландії також протестувала 32-годинний робочий тиждень. Після експерименту працівники повідомили про зниження рівня стресу та більшу залученість у роботу.

«Це може зменшити стрес від поєднання роботи та сімейного життя і може покращити показники гендерної рівності. Компанії, які вже випробували такий режим роботи кажуть, що він добре позначається на продуктивності та хорошому самопочутті працівників», − каже економічний директор Британського конгресу профсоюзів Кейт Белл.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: