Меню & пошук

9 головних еко-перемог 2018 року

9 головних еко-перемог 2018 року

Що зробило людство для порятунку планети цього року


[ads-pc-2]

1 серпня 2018 року людство витратило всі ресурси, які планета може відновити за рік, за підрахунками, до 2050 року ми будемо продукувати на 70% сміття, ніж зараз, а вага пластику у світовому океані може перевищити вагу всіх його жителів. Хоча екологічні новини цього року все більше викликали тривогу, людям все-таки є чим похвалитися. Зібрали головні екологічні перемоги 2018 року, які роблять значний вклад у захист довкілля.


1.

Starbucks і McDonald’s відмовляються від пластикових трубочок

Мережа кав’ярень Starbucks до 2020 року повністю відмовиться від пластикових соломинок і кришечок у всіх своїх закладах. Натомість їх замінять на кришечки і трубочки з біоматеріалів, що розкладаються. Starbucks став першою глобальною компанією, яка зобов’язалася повністю відмовитися від одноразових пластикових соломинок.

Від трубочок відмовилася також авіакомпанія Alaska Airlines і мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s у Великій Британії та Ірландії. Їх також повністю заборонили у Сіетлі.

Пластикові соломинки не переробляються, а більшість з них після одноразового використання опиняються у смітнику. Звідти вони потрапляють на полігони, де розкладаються сотні років та забруднюють довкілля, або опиняються у воді, де шкодять морським жителям.


2. 
Європарламент проголосував за заборону одноразового пластику

Європарламент підписав документ, що повністю забороняє використання одноразового пластику. До 2021 року під заборону потраплять 10 одноразових продуктів, серед яких трубочки, ватні тампони, пластиковий посуд. Вони є найбільшими забруднювачами.

А до 2025 року країни Євросоюзу матимуть переробляти 90% пластикових пляшок.


3. 
Coca-Cola, H&M, Nestle і ще 250 брендів зобов’язалися скоротити використання пластику

250 світових брендів, серед яких Coca-Cola, H&M, Danone, Nestle підписали New Plastics Economy Global Commitment − зобов’язання скоротити використання пластику. Усе для того, щоб зменшити забруднення довкілля та світового океану. Бренди повинні будуть відмовитися від пластикових упаковок там, де вони не є необхідними, та за можливості використовувати весь пластик повторно та переробляти його.


4.
Нова Зеландія забороняє одноразові пакети

Нова Зеландія вирішила поступово відмовитися від використання одноразових поліетиленових пакетів. Таке рішення стало реакцію на вимоги суспільства. Цього року 65 тисяч австралійців підписали петицію про заборону пакетів та влаштовували марші протесту з вимогою заборони.

Аби зменшити забруднення, від пакетів поступово відмовляться також у Грузії.


5.
У США запустили систему очистки океану від пластику

Компанія The Ocean Cleanup у Каліфорнії запустила систему очистки океану від пластику System 001. Спеціальна конструкція опускається у воду на 2,7 метра та збирає сміття з поверхні океану, не завдаючи шкоди океанським жителям. Весь виловлений пластик відправлятимуть на переробку.


6.
Ірландія стала першою країною світу, що відмовиться від викопного палива

Ірландія першою у світі відмовиться від використання викопного палива та продасть усі акції у вугільних, нафтових, газових компаніях на суму понад €300 мільйонів.


7.
Країни Європі забороняють дизельні та бензинові авто і переходить на електрокари

У Норвегії з 2025 року планують заборонити продаж автомобілів з дизельними і бензиновими двигунами. Франція введе таку заборону з 2040 року, так само як і Велика Британія і Німеччина. Данія і Нідерланди збираються заборонити продаж бензинових і дизельних авто з 2030 року. Також до цих країн приєднається Ізраїль. Там планують ввести подібну заборону з 2030 року та скасувати податок на електромобілі.


8.
Samsung перейде на відновлювальні джерела енергії

До 2020 року компанія Samsung повністю переведе свої офіси і заводи у США, Європі, Китаї і Кореї на відновлювані джерела енергії. У своїй штаб-квартирі Digital City компанія планує встановити 42 тисячі квадратних метрів сонячних батарей. А ще у двох кампусках буде генеруватиме геотермальну енергію.


9.
В Арктиці заборонили ловити рибу

У центральній частині Північного Льодовитого океану заборонили комерційний вилов риби, щоб зберегти екосистему світового океану. Мораторій встановили на 16 років, а угоду про нього підписали США, Канада, Європейський Союз, Норвегія, Данія, Ісландія, Японія, Південна Корея і Росія.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: