Що почитати: 12 книжок, які вийшли у липні
Що почитати: 12 книжок, які вийшли у липні
Художня література та нон-фікшн, що варті уваги
[ads-pc-2]
Збираємо книжки, які вийшли друком у липні і вже з’явилися на полицях книгарень.
Художня література
Кейт Аткінсон «За лаштунками в музеї»
Наш Формат
Це дебютний роман британської письменниці Кейт Аткінсон, що отримав Whitbread Book Awards. Його головна героїня Рубі Леннокс починає опис свого життя від моменту зачаття, проте виявляється, що розповідь треба починати значно раніше. Її особиста історія нерозривно переплітається з великими подіями доби, римські легіонери сусідують із йоркширськими фермерами ХІХ століття та пілотами часів Другої світової війни.
Проспер Меріме «Кармен»
#книголав
Відома новела про фатальне кохання французького письменника Проспера Меріме тепер з’явилася у перекладі письменниці Катерини Бабкіної. Нове видання книги, яка лягла в основу всесвітньо відомих музичних, художніх, кінематографічних творів, вийшла в оформленні творчої майстерні «Аґрафка».
Ернест Гемінґвей «Прощавай, зброє»
Видавництво Старого Лева
Нове видання одного з найвидатніших романів про Першу світову війну вийшов новим виданням в оформленні творчої майстерні «Аґрафка». У цій частково біографічній книзі поєдналися мужність і страх, побратимство, любов та біль, почуття обов’язку та відчуття «не твоєї війни».
Фінн-Олє Гайнріх «Руки розбійника»
Видавництво Старого Лева
Ця книга про силу зв’язків і дружби розповідає про двох друзів, які після закінчення школи вирушають до Стамбула. Самюель сподівається знайти там свого батька, власну ідентичність та відчуття дому, якого він ніколи не мав, а Янік намагається втекти від ідеального дому, батьків і родинного затишку. Але перед поїздкою трапляється те, що може безповоротно вплинути на їхню дружбу.
Шарлотте Кернер «Світлокопія»
Видавництво Старого Лева
У недалекому майбутньому, де клонування людей стало можливим, геніальна композиторка та піаністка Іріс Зеллін просить клонувати її. Довідавшись про свою невиліковну хворобу, вона хоче мати дитину – свою ідеальну копію. Та чи народжена дівчинка Сірі – це лише віддзеркалення геніальної матері, чи особистість з власними емоціями та почуттями? Чи має клон душу чи це лише світлокопія без власної волі і бажань?
Цей молодіжний роман здобув світову популярність і приніс своїй авторці національну премію. Книжку переклали 14 мовами та екранізували в 2004 році.
Богдан Коломійчук «Моцарт із Лемберга»
Видавництво Старого Лева
Роман розповідає про молодшого сина Вольфганга Амадея Моцарта Франца Ксавера. Попри талант, Францу не вдалося досягти слави батька, але його життя було сповнене інтриг та пригод. До того ж, воно було тісно пов’язане зі зі Львовом, тодішнім Лембергом. У творі поєднуються жанри історичного, пригодницького та любовного романів.
Марлон Джеймс «Коротка історія семи вбивств»
Видавництво Старого Лева
Дія цього роману відбувається 1976 році на Ямайці. Поки країна знаходиться на порозі громадянської війни, в гето Кінгстона ллється кров, а Боб Марлі готується до грандіозного концерту за мир, озброєні бандити вриваються до його дому та скоюють замах.
2015 року книга отримала Букерівську премію.
Нон-фікшн
Антоніо Ґарсіа Мартінез «Хаос у Кремнієвій долині. Стартапи, що зламали систему»
Наш Формат
Колишній радник у Twitter та продакт-менеджер у Facebook розповідає про залаштунки роботи великих компаній та стартапів у Кремнієвій долині. Ця книга про те, як новітні компанії ламають усталену систему майже в кожному аспекті нашого життя: Uber змінює службу таксі, Airbnb – готельного сервісу, Netflix – телебачення, Tinder – стосунків.
Книга увійшла до списку найкращих бізнес-книжок року за версіями Business Insider та Inc.
Ден Аріелі «Передбачувана ірраціональність»
Видавництво Старого Лева
Поведінковий економіст Ден Аріелі переконує, що нам властиво приймати рішення нераціонально. На нашу здатність тверезо мислити впливають емоції, очікування та соціальні норми. Книжка доповнена експериментами, результатами та висновками, які можна застосувати у власному професійному та особистому житті.
Метью Діксон, Брент Адамсон «Суперпродавці. Як навчитись продавати, а не “впарювати”»
Наш Формат
Автори цієї книги переконують, що секрет успішних продажів не в успішних стосунках з клієнтом, а в тому, щоб кидати йому виклик. Всесвітньо відомий експерт з продажів і роботи з клієнтами Метт Діксон та бізнес-тренер Брент Адамсон діляться стратегією суперпродавців. Базуючись на дослідженнях продажів у різних індустріях, автори пояснюють, чому не потрібно закидати клієнта фактами про компанію та продукт і як адаптувати пропозицію до потреб клієнта.
Ірвін Ялом «Брехуни на кушетці»
Клуб Сімейного Дозвілля
Автор бестселерів «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта», «Шопенгауер як ліки» розповідає про загадковий і не завжди привабливий бік психотерапії через історію Ернеста Леша. Які таємниці минулого приховує той, перед ким відкривається пацієнт, про що він думає під час чергового сеансу? Хто такий терапевт: бог чи людина зі своїми хибами та слабкостями? На ці запитання автор шукає відповідь у книжці.
Крістофер Тернер «Пригоди в оргазмотроні»
Видавництво Старого Лева
Британський дослідник пише про віденського психоаналітика українського походження, сексолога та біолога Вільгельма Райха, якого називають найвпливовішим та найбільш горезвісним мислителем ХХ сторіччя. Він вважав, що винайшов «оргон», і займався дослідженням «оргонової енергії», проте його винахід так і не визнала наука. У книжці історія Райха описана від становлення психоаналізу та університетського життя студентів Австрії після Першoї світової війни, формування нацизму в Німеччині, інтелектуальних пошуків, розчарувань, популярності аж до знищення наукового доробку Райха aмериканською владою, суду, арешту і смерті в камері за кілька днів до звільнення.