Студентський TEDx в Україні: що спонукає молодь робити події?
Студентський TEDx в Україні: що спонукає молодь робити події?
[ads-pc-2]
Вже більше шести років триває TEDx-рух на рівні українських міст, в якому взяли участь Київ, Львів, Одеса, Донецьк, Харків, Запоріжжя, Вінниця та інші міста. Тисячі людей стали членами глобальної події, отримали заряд натхнення, бажання змінювати своє життя та Україну на краще. В якості молодіжного крила, в Україні почалася хвиля подій формату TEDxUniversity.
За рік у Києві організували свої події Києво-Могилянська академія та КНУ імені Тараса Шевченка, на черзі університети КПІ та КНЕУ. Ми вирішили запитати ліцензіатів що надихнуло їх на проведення подій і яку користь, на їхню думку, принесли конференції і взагалі TEDx-рух в університетах.
Кієн Фам Чунг, ліцензіат TEDxNAUKMA
У нас з Оксаною Крикун та Мариною Корніловою з’явилось бажання змінювати країну. І не просто хаотично змінювати, а робити перетворення через людей. В певний час ми зрозуміли, що поряд дійсно є ті, хто надихає, ті, кого варто слухати. І ми пішли шляхом прикладів для наслідування.
В Києво-Могилянській академії розкривалась ідея «Щоденного героя» – людини, яка кожного дня натхненно працює над побудовою суспільства, людей або своїх проектів. Ідея в тому, що всі ми повинні знайти одну справу та наполегливо працювати, маючи свою місію, – розповідає Кієн.
Конференція відбулась надзвичайно вдало і стала поштовхом для трьох наступних київських вишів, яким було передано естафету. Кієн вважає, що кожен наступний TEDx повинен бути кращим за попередній і це можливо.
Євген Венгер, ліцензіат TEDxKNU
Все почалось саме з конференції в Могилянці. Ми прийшли туди з Оленою Скиртою (співорганізатором події), надихнулись і взялись за роботу. Для свого TEDx ми обрали слоган «Small actions – great changes»: починай з чогось невеликого – нехай навіть мізерного – і досягай висот.
Євген сподвається, що TEDx хоч якось допоміг студентам абстрагуватись від негативних явищ в університеті і консолідувати спільноту КНУ.
Марта Вітвіцька, ліцензіат TEDxKPI
Не можна одразу відповісти що надихнуло мене на створення конференції у власному ВУЗі, – ділиться Марта. – Історія створення цікава: ще весною 2013 року я познайомилася з Тарасом Бойківим (майбутнім членом команди) і, розговорившись, ми зрозуміли, що хочемо провести TEDxKPI разом. Влітку 2014 року, будучи на навчанні за кордоном, я отримала ліцензію. Тарас же знайшов однодумців, котрі стали неперевершеною, відповідальною та цікавою командою.
Обраною стала тема «Професія як життя». Ми намагалися запросити тих, хто є дійсно професійними, ефективними та яскравими. На TEDхKPI настільки яскраві та не схожі один на одного спікери: ні професійно, ні емоційно, що учасникам буде цікаво на кожному виступі.
Марта додає, що конференції TEDх особливі тим, що після прослуханого виникає великий потік думок, ідей, котрі потрібно обдумати та проаналізувати, погодитись чи не погодитись, але точно не залишитися байдужим.
Василь Григорович, ліцензіат TEDxKNEU
Ідея спалахнула в ході живих дискусій з друзями, що теж навчаються в КНЕУ. Ми довго намагались зрозуміти, що виокремлює нас, студентів КНЕУ з-поміж інших, але так і не змогли дійти згоди. Мова йшла про корпоративну культуру університету. Саме тоді ми подумали в унісон з моєю подругою Катериною, а як чудово було б організувати TEDx в стінах нашого університету. Досвід, натхнення та неймовірне коло однодумців маємо, що далі? До роботи!
– Конференція TEDx, особисто для мене, – це натхнення, кисень для буття та мотивації на цілий рік. А головне – це те, чого так не вистачало моєму університету. Найголовніше – це спільна мрія об’єднати всіх довкола TEDx. Ми потрібні одне одному як ніколи!
Темою першої події TEDxKNEU є «Building the community U n’ I». Ми всі є частинами спільнот: ти і я, університет і Україна, спільноти, що об’єднують усіх студентів, викладачів та випускників. Разом ми зможемо стати рушійною силою та робити зміни на краще. Тому запрошуємо приєднатись до події і стати частинкою світової спільноти TEDx.
0 Коментарів