Меню & пошук

“Книжковий Арсенал” очима Ольги Перехрест

“Книжковий Арсенал” очима Ольги Перехрест

[ads-pc-2]

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

Якщо команда Inspired кудись не встигає потрапити, то завжди знайде резидентів, готових поділитись власними враженнями від побаченого та почутого :) Сталося так і цього разу: “Книжковий Арсенал”, що стартував днями в українській столиці, триватиме до початку літа; а ми говоримо про його перші дні роботи із Ольгою Перехрест, котра вже була в нас у гостях у березні 2013-го як поетеса, а тепер побувала на відкритті фестивалю у Києві й ділиться своїми враженнями:

– Олю, розкажи трохи про саму подію та про те, звідки про неї дізналася, скільки днів триває Книжковий Арсенал і що (або кого) там можна було побачити

– Книжковий Арсенал – це одна з найбільших подій в літературному та книговидавничому світі. Як у Львові є Форум Видавців, у Чернівцях – Меридіан Черновіц, так у Києві – Арсенал. Не знати про неї було просто неможливо, якщо хоч трохи слідкувати за новинами :) Книгарні та видавництва там презентують свої нові та старі книги, проходять творчі зустрічі з письменниками, відбуваються різні поетичні читання. Цього року була ще й музична програма.

Книжковий Арсенал проходить на території Мистецького Арсеналу з 24 травня до 1 червня. Вхід на подію був платний, але організатори зробити можливість отримати акредитацію для авторів та активних читачів, а також безкоштовний вхід в першу половину дня по буднях. Загалом – все, аби відвідало якомога більше справді зацікавлених людей :)

Імена учасників тішили: Андрухович, Забужко, Іздрик, Малкович, Неборак, Винничук. З молодих порадували Тарас Малкович, Катерина Бабкіна, Ірена Карпа, Світлана Богдан. Спеціальним гостем був польський письменник Януш Леон Вишневський, який зібрав аншлаг на своєму творчому вечорі. Порадувала зустріч з Іллею Стронґовським, який презентував свій проект «Зберігайте спокій».

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

– І які враження від побаченого та почутого?

– Що неймовірно радувало – велика кількість книг і відвідувачів. Отже, люди все ще читають :) Зустріла на Арсеналі багатьох знайомих. Це, зрештою, дуже хороший показник: зустрічатись не лише на тусовках та в кіно, а на подіях мистецьких та літературних.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

З цікавинок – стенди, присвячені шрифтам та ілюстраціям від «Манускрипту». Їх можна було роздивлятись нескінченно довго. Також була презентована вже друга «Тканина віршів» Вікторії Черняхівської – текстильна ілюстрація до поезій (до моєї поезії в тому числі).

Обирати книжки, які купити, завжди важко – бо, якби могла, то скупила б все. Але зупинилась на новинці фестивалю «Багато гарного за малу ціну» Крістофа Зімана і збірці поезій Катерини Бабкіної «Гірчиця», яку вже дуже давно хотіла придбати.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

Є кілька претензій до організаторів: відсутність роздрукованих програм (а зробивши платний вхід, можна було б зробити і програмки), недотримання розкладу, сумнівна модерація Ночі Книжкового Арсеналу.

– Чи говорили щось про майбутнє книговидавничої справи та електронних книжок?

– Була передбачена окрема програма для перекладачів – говорили про проблеми перекладання, сучасні тенденції розвитку мови тощо. Наскільки мені відомо, про електронні книжки не згадувалось. Проте, на жаль, я не змогла відвідати усі події Арсеналу – а отже, щось могло пройти повз мене.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

А взагалі, якщо ви любите читати і цікавитесь сучасною культурою – раджу не пропускати такі події, як Книжковий Арсенал. Це гарна нагода купити книги, яких ви не знайдете в книгарнях, поспілкуватись з письменниками, познайомитись з цікавими та непересічними людьми. Наступними подіями такого формату будуть Меридіан Черновіц та Форум видавців у вересні – не проґавте! :)

Для довідки:

На 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбуваються сотні подій за участі 200 видавництв, книжкових проектів та міжнародних партнерів, найвідоміших і улюблених українських авторів. Зокрема, цього року в “Обміні речовин” – спеціальному проекті фестивалю вестимуть публічні діалоги Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд.

Спеціальним гостем фестивалю був один із найпопулярніших польських письменників, автор екранізованого роману-бестселеру “Самотність у мережі” Януш Леон Вишневський, який цього разу представив 2 нові книги для дорослих і дітей. Також на Книжковий Арсенал приїдуть близько 20 зіркових авторів та впливових інтелектуалів із Австрії, Німеччини, Польщі, Росії,Франції, Чехії, Швейцарії, серед яких Барбара Космовська, Олів’є Монжен, Жан-Клод Маркаде, Тьєрі Есс, Крістоф Зімон, Борис Буден, Ярослав Рудіш, Марина Степнова, Денис Осокін та інші. Більшість із них презентуватимуть свої нові книги та переклади на українську.

Уперше в Україні Книжковий Арсенал представляє міжнародну виставку “Білі Ворони 2013” – експозицію найкрасивіших дитячих книг із 40 країн, яку щорічно спеціально готує до міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї найбільша у світі бібліотека для дітей і юнацтва в Мюнхені. Також міжнародними гостями дитячої програми Книжкового Арсеналу цього року є Мартін Кубат, чеський графік, книжковий дизайнер та ілюстратор, і Барбара Космовська, популярна авторка, відома в Україні, передусім, за молодіжними книжками, які не лише сподобалися юним читачам, а й увійшли до шкільної програми зі світової літератури.

Фото: Ольга Перехрест

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: