Меню & пошук

5 лекцій TED про те, як позбутися зайвого і стати щасливим

5 лекцій TED про те, як позбутися зайвого і стати щасливим

Як це – мати 10 речей в гардеробі та працювати 2 місяці на рік


[ads-pc-2]

Inspired збирає лекції про мінімалістичний спосіб життя, які допоможуть відмовитися від зайвих речей та зайнятості і почуватися щасливим.

Менше – це більше

Як почуватиме себе людина, яка керувала сотнями людей, заробляла більше сотні тисяч доларів на рік, мала велике житло та найкращі автомобілі, а потім позбулася всього? Вона стане щасливою. Так вважають Джошуа Філдс Мілбурн та Райян Нікодемус, автори кількох бестселерів про мінімалістичний спосіб життя і сайту theminimalists.com. Більше того, хлопці знають про це з власного досвіду. Якось вони склали всі свої речі в окремі коробки, розподіливши за функціональністю, і діставали з них лише необхідне. А через три тижні зрозуміли, що 80% речей вони зовсім не використовували, тому їх потрібно позбутися.

Джошуа та Райян перевертають уявлення про мінімалім, бо кажуть, що бути мінімалістом значить мати більше. Щоправда не речей, а часу, простору, сенсу, пристрасті, креативності та щастя.

Гардероб з 10 речей

Шафа ледве зачиняється від величезної кількості одягу, а тобі все одно здається, що немає чого вдягнути вранці? Авторка бестселеру Дженіфер Л. Скотт розповідає про власний досвід зменшення кількості речей у гардеробі до десяти і пояснює, чому це не лише допоможе стати більш стильним, а й змінить все життя. А ще спікерка ділиться детальною інструкцією, що допоможе легко звільнити шафу від зайвого.

Менше речей – більше щастя

Письменник і дизайнер Грем Хілл веде мінімалістичний спосіб життя і переконує: чим менше речей, тим більше щастя. Тому слід нарешті попрощатися із сорочкою, яку не вдягав уже кілька років, а ще стримувати себе, щоб не купити 10 нових. Перед покупкою будь-якої речі краще поставити собі запитання: «Це точно мені потрібно? Це зробить мене щасливим?»

Відмовитися від зайвого і фокусуватися на важливому

Ця трихвилинна лекція Гранта Блейкмана змусить по-новому подивитися на своє життя і зрозуміти, чому кожному з нас потрібно знаходити вільний від справ простір і час. Грант пропонує проаналізувати свої буденні справи і зрозуміти, від чого варто відмовитись, а на чому сфокусуватися та не відволікатися.

Життя просте – не треба його ускладнювати

Джон – простий фермер з північно-східного Таїланду, але він знає все про те, як бути щасливим. Він заснував центр «Пан Пан», у якому люди навчаються жити раціонально та екологічно. Джон працює всього 2 місяці на рік, але може прогодувати сім’ю з 6 людей, щодня протягом 15 хвилин доглядає за городом і вирощує там більше 30 видів овочів і фруктів, а ще власноруч збудував будинок за 3 місяці, а останні 20 років зовсім не купує одяг. Цей чоловік розвінчує уявлення про те, що в житті треба гнатися за матеріальним успіхом та трендами, адже ці перегони не завершаться ніколи. Натомість, аби бути щасливим, треба не ускладнювати своє життя і робити те, що дійсно любиш.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: