Меню & пошук

10 заповідей нової України

10 заповідей нової України

[ads-pc-2]

10rules

фото: Андрій Іванюк

Протягом останніх трьох місяців Україна пережила ще один ключовий етап своєї історії. І саме ці три місяці показали, скільки скелетів у шафах кожного з нас, і скільки бруду накопичилося не лише за часи незалежності, а й за останні кілька десятків років. Без сумніву, попереду ще чимало роботи, але саме Майдан дозволив нам повірити у те, що зміни можливі. І в першу чергу вони можливі персонально для кожного з нас. Ми пропонуємо вам перелік нових правил, які можуть стати орієнтиром для побудови і життя нової країни. 

1) Не давати і не брати хабарі

Риба гниє з голови, а в нашому випадку – країна гнила, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, коньяки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза “ну, ти ж знаєш, що треба зробити” – все це підживлювало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалась Межигір’ям. Не буде пропозиції – не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе – припиніть підживлювати піраміду корупції. Це не страшно.

2) Не красти

Важко втриматись від спокуси підправити документи та списати з бюджету компанії трошки менше, а собі в кишеню покласти трошки більше. Особливо, коли на тебе вдома очікує сім’я. Треба навчитись систематично вивітрювати з голови дурні звички родом з СРСР: брати те, що вам не належить або погано лежить будь-де – на роботі, на вулиці чи деінде. Ви крадете не у когось нереального – ви обкрадаєте в першу чергу самого себе, бо жити ж тут вам. Кожного разу, коли у вас виникатиме таке бажання – погляньте на себе у дзеркало і побачте там Януковича.

3) Поважати інших

Мирне співіснування неможливе без поваги, і саме воно стане запорукою економічного успіху. Лише коли ми навчимося поважати інших людей – незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, якої вони нації, віросповідання, орієнтації чи яку музику слухають і яких політиків підтримують – лише тоді зможе початися справді мирне життя. Просто прийміть те, що хтось не такий, як ви – і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4) Допомагати

Вбивайте вірус байдужості всередині себе. Не бійтесь підняти людину, яка впала посеред вулиці, чи допомогти  людині, яка загубилась в чужому районі. Це не соромно, це навпаки – дуже приємно! Щира посмішка та слово “дякую” мотивує краще всіх нагород та премій. Ну і рано чи пізно може трапитись так, що допомога буде потрібна вже вам – ви б не хотіли залишитись на самоті, правда?

5) Тримати чистоту

Чомусь, як тільки ми потрапляємо закордон, у нас вмикається режим “Європи” – ми припиняємо смітити та порушувати правила. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані – постійно і вдома? Це дуже просто: ніж жалітись на те, який срач біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки та обгортки будь-де. Не бійтесь поширювати цей приклад на оточуючих, якщо бачите, що хтось навіть не думає про те, де викидати сміття. В Україні є прекрасні ініціативи – наприклад, “Зробимо Україну чистою” – їм потрібна ваша підтримка.

6) Самоорганізовуватись

“Хата скраю” – це архаїзм та девіз старої України. Гаслом нової України має стати самоорганізація. Якщо ви не вірите – подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко – навіть коли вас 10, 500 чи тисячі. Ведіть діалог з сусідами – відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами та розвивайте робочі колективи. Одна людина здатна зробити багато чого, а група самоорганізованих людей – ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтесь з тими, хто солідарний з вами – і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7) Брати відповідальність

Настав час розширити коло відповідальності трохи далі, ніж ви звикли до цього. Потрібно прийняти цю думку до уваги: лише ви несете відповідальність за власне життя та за власний успіх, і ніхто інший! Ваша відповідальність – це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, щоб представляти ваші інтереси. Не бійтесь брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки та своїх близьких: це додає наснаги, сил та впевненості у діях. Це – фундамент вашого існування.

8) Не боятись

Це саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх – це єдина перепона до кращого життя. І Небесна сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми змогли жити у країні без страху. Щоб ми не боялись гуляти містами, відстоювати свої права, ловити злодіїв та вільно висловлювати свою думку. Свобода – це перша сходинка до змін. Лише будучи фізично, морально і духовно вільними, ми зможемо втілити у життя всі ті мрії, про які думаємо кожного дня.

9) Не чекати

Досить чекати, що хтось прийде і зробить порядок біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в обличчі чиновників чи влади дасть вам роботу чи вирішить проблеми. Найбільш незадоволені життям – це ті, хто скиглить і чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте і дійте! Лише від вас залежить, наскільки хорошим буде ваше життя.

10) Розширювати кругозір

Час вийти на світло із печер своїх стереотипів. Час позбутися міфів, які весь час насаджують вам політики чи ЗМІ – лише так ви знайдете справжню істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте чи не бачили. Подорожуйте – починайте з найкращих куточків своєї області і закінчуйте найкращими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги та знайомтесь з новими людьми. Відкрийте себе для світу, і він відкриє всю свою неймовірність для вас.

Лише вам під силу зробити це все. Успіхів!

На русском языке

В течение последних трех месяцев Украина пережила еще один ключевой этап своей истории. И именно эти три месяца показали, сколько скелетов в шкафах каждого из нас, и сколько грязи накопилось не только за время независимости, но и за последние несколько десятков лет. Без сомнения, впереди еще немало работы, но именно Майдан позволил нам поверить в то, что изменения возможны. И в первую очередь они возможны персонально для каждого из нас. Мы предлагаем вам список новых правил, которые могут стать ориентиром для построения новой страны.

1) Не давать и не брать взятки

Рыба гниет с головы, а в нашем случае – страна гниет, начиная с каждого из нас. Конфеты врачам, коньяки за быстрое изготовление документов, пухлые конверты за принятие на важную должность, фраза “ну, ты же знаешь, что нужно сделать” – все это питало колоссальную систему коррупции, которая начиналась с маленького села и заканчивалась Межигорьем. Не будет предложения – не будет и спроса на взятки. Начните строить Европу персонально у себя – прекратите подпитывать пирамиду коррупции. Это не страшно.

2) Не красть

Трудно удержаться от соблазна подправить документы и списать из бюджета компании немножко меньше, а себе в карман положить немного больше. Особенно, когда тебя дома ждет семья. Надо научиться систематически выветривать из головы вредные привычки родом из СССР: брать то, что вам не принадлежит или плохо лежит где угодно – на работе, на улице или в других местах. Вы крадете не у кого-то нереального – вы обкрадываете в первую очередь самого себя – потому что жить тут вам. Каждый раз , когда у вас возникнет такое желание – посмотрите на себя в зеркало и увидите там Януковича.

3) Уважать других

Мирное сосуществование невозможно без уважения, и именно оно станет залогом экономического успеха. Только когда мы научимся уважать других людей – независимо от того, на каком языке они разговаривают, какой они нации, вероисповедания, ориентации или какую музыку слушают и каких политиков поддерживают – только тогда сможет начаться действительно мирная жизнь. Просто примите то, что кто-то не такой, как вы – и станет легче, поверьте. Наше разнообразие и делает нас сильными.

4) Помогать

Убивайте вирус равнодушия внутри себя. Не бойтесь поднять человека, который упал посреди улицы, или помочь человеку, который потерялся в чужом районе. Это не стыдно, это наоборот – очень приятно! Искренняя улыбка и слово “спасибо” мотивирует лучше всех наград и премий. Ну и рано или поздно может случиться так, что помощь потребуется уже вам – вы бы не хотели остаться в одиночестве, правда ?

5) Поддерживать чистоту

Почему-то, как только мы попадаем заграницу, у нас включается режим “Европы” – мы прекращаем сорить и нарушать правила. Почему бы не попробовать держать этот режим во включенном состоянии – постоянно и дома? Это очень просто: чем жаловаться на то, какой срач у вашего дома, прекратите бросать окурки и обертки куда угодно. Не бойтесь распространять этот пример на окружающих, если видите, что кто-то даже не думает о том , где бросать мусор. В Украине есть прекрасные инициативы – например, “Сделаем Украину чистой” – им нужна ваша поддержка.

6) Самоорганизовываться

“Хата скраю” – это архаизм и девиз старой Украины. Лозунгом новой Украины должна стать самоорганизация. Если вы не верите – посмотрите видео с Майдана и поймите, что на самом деле это очень легко – даже если вас 10, 500 или тысячи. Ведите диалог с соседями – отстаивайте права своих домов. Разговаривайте с коллегами. Развивайте рабочие коллективы. Один человек способен сделать многое, а группа самоорганизующихся людей – еще больше и еще лучше. Попросите помощи, сорганизуйтесь с теми, кто солидарен с вами – и вы сможете решить любую проблему.

7) Брать ответственность

Пора расширить круг ответственности чуть дальше, чем вы привыкли к этому. Нужно принять это мнение во внимание: только вы несете ответственность за собственную жизнь и за свой успех, и никто другой! Ваша ответственность – это и чистота в городе, и депутаты, которых вы выбираете, чтобы представлять ваши интересы. Не бойтесь брать ответственность за свою работу, свои обещания и своих близких: это придает сил и уверенности в действиях. Это – фундамент вашего существования.

8) Не бояться

Это – именно то, с чего начинается новая Украина. Люди начали осознавать, что страх – это единственная преграда к лучшей жизни. И Небесная сотня положила свои жизни именно за то, чтобы мы смогли жить в стране без страха. Чтобы не боялись гулять городами, отстаивать свои права, ловить воров и свободно выражать свое мнение. Свобода – это первая ступенька к изменениям. Только будучи физически, морально и духовно свободными, мы сможем воплотить в жизнь все мечты, о которых думаем каждый день.

9) Не ждать

Хватит ждать, что кто-то придет и сделает порядок возле вашего дома. Хватит ждать, что государство в лице чиновников или власти даст вам работу и решит проблемы. Наиболее недовольны жизнью – это те, кто ноет и ждет, что кто-то сделает все за него. Вставайте и действуйте! Только от вас зависит, насколько хорошей будет ваша жизнь.

10) Расширять кругозор

Время выйти на свет из пещер своих стереотипов. Время избавиться от мифов, которые все время насаждают вам политики или СМИ – только так вы найдете настоящую истину. Не судите о том, чего вы не знаете или не видели. Путешествуйте – начинайте с лучших уголков своей области и заканчивайте лучшими местами Украины и мира. Выделяйте на это время и деньги. Читайте книги и знакомьтесь с новыми людьми. Откройте себя для мира, и он откроет всю свою невероятность для вас.

Только вам под силу сделать это. Успехов!

Адаптована PDF-версія: роздрукуй та повісь у своєму районі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

7 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: