Форум видавців-2013: Книжки, які варто читати
Форум видавців-2013: Книжки, які варто читати
[ads-pc-2]
Форум видавців в цьому році засвідчив, що література в Україні, не дивлячись на усі труднощі-складнощі, таки користується чималою популярністю. Це можна було відчути, так би мовити «наживо» – штовхаючись всіма кінцівками в боротьбі за останні екземпляри або опановуючи позу ховрашка з наміром побачити у натовпі хоча б ліве око улюбленого автора.
Ми вирішили обрати декілька найцікавіших книжок, які засвітилися на цьогорічному Форумі видавців і справді вартують вашого часу та грошей.
«Наша маленька ПНР» | Вітольд Шабловський, Ізабела Мейза
Навіжений польський репортер Шабловський (який вже відомий українцям завдяки захоплюючій книжці про Туреччину «Убивця з міста абрикосів») його дружина Ізабела Мейза та дворічна донька спромоглися створити власну машину часу, півроку провівши у Польській народній республіці. Це смачний репортаж перевтілення, що був спробою дати відповідь на питання – що втратила Польща з занепадом комунізму? Скільки жахливих і прекрасних речей лишилися невідомими для сучасних поляків. Зрозуміло, що книжка доволі актуальна і для України, адже ми все ще полюбляємо присягати в коханні до комунізму або клясти його останніми лайками. Часто не знаючи – що воно таке: комуністичний режим на смак.
«Неділя, що відбулася у середу» | Маріуш Щигел
Поморочені дев’яності, химерна, проте впізнавана Польща, живі діалоги, що майстерно виплітаються з життів звичайнісіньких людей. Ще один відомий польський репортер зображує інший ракурс посткомуністичної Польщі. Щигел має той неперевершений репортажно-літературний стиль, що захоплює буквально з перших сторінок і не відпускає до останніх слів. Єдине, що постійно спадає на думку: «ех, ось якби хтось так про Україну…»
«Тієї самої» | Тарас Прохасько
Тарас Прохасько, що вже з півроку підгодовував читачів обіцянками про книжку про свого пса і Карпати, раптом взяв і порадував медитативною публіцистико-есеїстикою. Коротке, влучне і своє. Говорити тут зайве, лише читати.
«Рибгород» | Наталка Бабіна
Білоруська література врешті решт дійшла до тернів України. До того ж не просто так, а в смачному перекладі і чаруючій палітурці. Рибгород – магічний реалізм щедро облицьований незабутнім колоритом персонажів і місцевостей, з щемкими нотками трагікомедії. На презентації у рамках цьогорічного Форуму видавців роман спробували пов’язати з Маркесівським «Сто років самотності» і цілком можливо, що не дарма. От тільки персонажі до болю знайомі і рідні.
«Соня» | Катя Бабкіна
Відома майстриня тривкої затишної поезії, сповненої родзинок і ніжності подивувала читачів свіжою книжкою прози про «про любов, молодість, кордони, гомосексуалістів, євреїв, Німеччину, Польщу, Албанію, Чорногорію, Салоніки, контрабанду, молитву, інцест, вічне життя, заробітчанство, вагітність,пошук, Аллаха, чудеса та чотириста тисяч євро». Вийшло дуже м’яко, гірко і золотаво, зі смаком солоної води, апельсинів і сонця. Читається дуже легко і швидко, а після смак можна порівняти лише з якимось легким португальським вином. Така собі перфектна література для плавного занурення в зиму. | Уривок з роману для ознайомлення
Антологія: світ у масштабі українського репортажу «Veni, Vidi, Scripsi»
З кожною новою книжкою виникає нестримне бажання вихваляти видавництво «Темпора» все більше і більше. Прудко провівши літературний конкурс і обравши найкращих, видавництво започаткувало традицію українського художнього репортажу, зібравши найцікавіші та найхимерніші розповіді під однією палітуркою. На Форумі видавців це диво було презентоване за участі вже згаданих легенд польського репортажу Вітольда Шабловського і Маріуша Щигела і тепер, дізнатися про заморські подорожі з перших вуст можна у будь-якій книгарні міста. Натомість, прудке видавництво вже оголосило новий репортажний конкурс на тему українських заробітчан. Отже, треба швидко читати цю антологію, поки нам до рук не стрибнула нова.
Лінор Горалік | «Путівник по Ізраїлю для дітей»
У вас величезна валіза у квіточку, що по вазі трохи легша за старезний чорний рояль вашої бабусі, нудьгуюча вертиголова дитина років семи, енергії якої вистачило б на освітлення якоїсь невеличкої країни у Західній Європі і довжелезний план подорожі, складений впродовж останніх 24 годин. А якщо ще й прямуєте в Ізраїль – ця книжка необхідна вам як вода.
Проте не менш необхідною вона є, якщо ви маєте дитину, полюбляєте подорожувати, в захваті від читання, сповідуєте культ їжі – необхідне підкресліть. Або просто любите захоплюючу подорожню літературу: дотепну, легку і смачну. | Познайомитися з авторкою
Текст та фото: Анна Пінчук
11 коментарів