Меню & пошук

В Австралії виявили відокремлений кораловий риф висотою 500 метрів

В Австралії виявили відокремлений кораловий риф висотою 500 метрів

Це перше подібне відкриття за останні 120 років.


[ads-pc-2]

В Австралії, біля узбережжя Північного Квінсленду, виявили відокремлений кораловий риф висотою 500 метрів. Це перший відокремлений риф у системі Великого Бар’єрного рифу, який науковці виявили за останні 120 років, пише CNN. У цьому районі є ще сім високих окремо розташованих рифів, зокрема риф на острові Рейн — важливе місце гніздування зелених черепах.

Вчені робили підводне картування морського дна північної частини Великого Бар’єрного рифа, коли виявили новий масивний риф. Його висота вище, ніж Empire State Building (381 метр) і вежі-близнюки Петронас (451,9 метра).

Риф досліджували за допомогою підводного робота SuBastian. 

«Рівень наших знань про те, що знаходиться в океані, довгий час був настільки обмежений. Завдяки новим технологіям, які працюють як наші очі, вуха і руки у глибинах океану, у нас є здатність досліджувати, як ніколи раніше. Нові океанські пейзажі відкриваються для нас, розкриваючи екосистеми і різноманітні форми життя, які поділяють з нами планету», — йдеться у заяві Венді Шмідта, співзасновника Інституту океану Шмідта.

Нещодавно дослідження вчених Центру передового досвіду в дослідженні коралових рифів показало, що з 1995 року по 2017 роки Великий Бар’єрний риф Австралії втратив понад половину своїх коралів через глобальне потепління. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: