Меню & пошук

У Новій Зеландії вчені рятують від вимирання найтовстіших папуг

У Новій Зеландії вчені рятують від вимирання найтовстіших папуг

У світі лишилося 147 птахів цього виду


[ads-pc-2]

У Новій Зеландії на межі вимирання опинився вид найтовстіших у світі папуг – какапо. Кілька сотень років тому какапо були найчисленнішим видом птахів у країні. Проте сьогодні їхня кількість становить 147, пише The Guardian.

Причинами масового вимирання стали полювання людей на птахів; гризуни, яких завезли в країну; вирубка лісів, коти та свині. До 1970-х років какапо вважалися зниклим видом. Однак згодом місцеві знайшли кілька птахів. У середині 1990-х їхня кількість становила 50. Тому науковці взялися відновлювати популяцію.

Останній рекордний сезон розмноження в какапо відбувся 2016 року. Тоді на світ з’явилися 37 пташенят. Цього року завдяки науковцям у родинах какапо з’явилися 76 дитинчат.

За прогнозами вчених, до дорослого віку зможуть дожити біля 60 птахів. Тобто з’явиться можливість відновлення виду. Крім того, із 50 самок репродуктивного віку 45 уже відклали яйця.

Для відновлення виду вчені спеціально висаджували фруктові та хвойні дерева, які полюбляють споживати папуги. Це стало птахам сигналом до розмноження.

Какапо можуть виростати до 60 сантиметрів у висоту та важити понад 4 кілограми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: