Меню & пошук

Leo Express планує відкрити залізничне сполучення Праги з Україною

Leo Express планує відкрити залізничне сполучення Праги з Україною

Очікується, що буде продовжений поїзд Прага — Краків.


[ads-pc-2]

Чеський перевізник Leo Express хоче продовжити курсування поїзда Прага — Краків до України. Про це повідомляє польське видання Rynek Kolejowy.

Планується, що кінцевою станцією буде прикордонне містечко Медика, яке знаходиться на польсько-українському кордоні. Про свої плани Leo Express уже проінформував адміністрацію Польської залізниці.

За наявною інформацією, поїзд мають запустити 11 грудня 2019 року, а курсуватиме він до 10 грудня 2024 року (5 років). Регулярність — до чотирьох рейсів щоденно.

У польському представництві Leo Express підтвердили інформацію про запуск поїзд, але уточнили, що чотири поїзди на день — це максимальна кількість, а не щоденна. Водночас, перевізник хоче виконувати рейси за маршрутом якомога частіше.

Пріоритетним Leo Express бачить продовження маршруту до Мостиська — українського прикордонне селище, знаходиться на польсько-українському кордоні, за декілька кілометрів від Медики. Саме до станції Мостиська-1 доходить колія європейського зразка на території України.

Але для того, щоб продовжити маршрут до станції Мостиська-1, перевізнику треба вирішити питання доступу на територію Української залізниці, а також погодити, яким чином відбуватиметься паспортний контроль. У Leo Express хочуть, аби він відбувався під час руху поїзда. 

Поки що перевізник розрахував час подорожі, враховуючи кінцеву станцію в Медиці. Поїзди відправлятимуться з Праги о 08:09, 10:09, 12:09 та 16:09. За 6 годин 40 хвилин вони прибуватимуть в Краків, за 9 годин 21 хвилину — в Перемишль, а загальний час в подорожі з Праги до кінцевої станції (Медика) — 9 годин 55 хвилин.

У зворотньому напрямку поїзд відправлятиметься о 23:16, 01:38, 06:38 та 09:38.

Маршрут Прага — Краків був запущений влітку 2018 року, але його закрили восени через ремонти на Польській залізниці. Відновити курсування поїзда за маршрутом повинні 22 березня, а щоденні рейси Leo Express планує виконувати з 22 червня.

Ціна за квиток у поїзді Прага — Краків складала від 18 до 50 євро, залежно від обраного класу.

Станом на січень 2019 року Leo Express працює в Україні лише як автобусний перевізник, виконуючи рейси зі Львова та Закарпаття (Рахів, Тячів, Хуст, Іршава, Мукачево та Ужгород).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: