Меню & пошук

«Для заробітчан та туристів» – комерційний директор Ryanair про нові рейси з України

«Для заробітчан та туристів» – комерційний директор Ryanair про нові рейси з України

Девід О'Брайєн розповів про можливість відкриття внутрішніх рейсів та інші деталі.


[ads-pc-2]

Ірландський лоукостер Ryanair оголосив про відкриття п’яти нових маршрутів з Києва, з квітня загальна кількість напрямків з України складе 22. Після прес-конференції щодо відкриття нових маршрутів з України, Inspired поспілкувався з комерційним директором Ryanair Девідом О’Брайєном.


Про особливості відкриття нових рейсів з України

У більшості великих європейських країн Ryanair перебуває на 1-2 місці за пасажиропотоком, таке ж місце хочемо зайняти в Україні. Ми намагаємося догодити усім категоріям наших клієнтів. Так, наприклад, більшість рейсів з України до Польщі зроблені для робітників, аби вони летіли туди і поверталися зручно додому. Інший великий напрямок розвитку, туристичні маршрути – наприклад, до Барселони. Це два основні напрямки, які ми запроваджуємо.

З цих п’яти нових рейсів, які ми відкриваємо в Україні в квітні, Пафос та Афіни – це туристичні напрямки. А, наприклад, Манчестер і Дублін – це своєрідний мікс. Знаю, що в Британії працює багато українців, але також у цих містах є що дивитися та що робити. Дублін – це моє рідне місто – взагалі неймовірний: у нас є коні (мається на увазі, велика увага до скачок, – прим.), є віскі, є Guinness.

Не сумнівайтеся, я розкажу усім друзям в Дубліні, наскільки добре тут в Україні, тому до вас літатимуть чимало британців.


Про майбутні напрямки, які заплановано відкрити з України

У нас є певні проблеми, але вони ніяк не пов’язані з Україною. Вони в Німеччині, Італії та Франції. Ці країни не хочуть дозволяти відкривати нові рейси Ryanair до України. Країни Центральної Європи люблять розповідати, маленьким чи периферійним країнам, що їм робити і як має виглядати відкритий ринок, але вони не завжди відкривають свої ринки.

Якщо аеропортові збори та інші чинники ціноутворення в Україні залишатимуться низькими, то ми будемо використовувати кожну можливість для розвитку, яка є в Україні. З іншого боку, усе впиратиметься у великі країни.

Чи є аеропорти, в які Ryanair може почати літати в Україні? Мій заступник проводить зустрічі у Львові (щодо збільшення маршрутів та кількості перельотів) та в Одесі, завтра – в Харкові та Херсоні.


Про особливості пасажиропотоку з і до України

Зазвичай пасажиропотік Ryanair ділиться 50% на 50% – майже однакова кількість людей вилітає рейсами з країни і прилітає. Як мені підказав помічник, перші дані по Україні виглядають так: 60% – вилітає, 40% – прилітає.

Що стосується загальних планів компанії, то за 2019 рік Ryanair хоче вийти на показник 1 мільйон пасажирів – 825 тисяч з Києва і близько 200 тисяч зі Львова. Я б хотів подвоїти цю цифру, ще навіть в 2019 році, але не все залежить від мене. Ryanair подаватиме заявку на нові рейси, але чи будуть вони дозволені – побачимо.

Більш глобальні плани? За наступні 3-4 роки вийти на показник в 5 мільйонів пасажирів і літати до України 15 літаками. Ми взагалі плануємо вийти на показник в 200 мільйонів пасажирів на усіх рейсах до 2024 року, поки що у 2018 році у нас 141 мільйон пасажирів.


Про ймовірність відкриття внутрішніх рейсів

Ні, поки що Ryanair не планує відкривати внутрішні авіарейси в Україні. Ми б хотіли, але створення української «дочки» – це поки занадто багато для нас. Ми не бачимо це пріоритетним напрямком.

У нас понад 80 баз в Європі, і усі вони є варіантами для перельотів до України. Тому фізично, у нас нема потреби в базі в України, ми і без неї можемо пропонувати широкий вибір перельотів для українського клієнта. Наприклад, зараз з Києва літають лише за 55 міжнародними напрямками, а у нас 80 баз. Якщо б ми літали до Києва з усіх свої міст-баз, то це було б суттєво більше, ніж усі інші авіакомпанії.

А повертаючись до внутрішніх авіарейсів – у якийсь момент в майбутньому ми можемо розглянути такий варіант, але поки – ні.

Фото: Олексій Мандзій, Inspired

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: