7 порад для тих, хто зібрався поїхати в Ісландію вперше
7 порад для тих, хто зібрався поїхати в Ісландію вперше
[ads-pc-2]
Останнім часом Ісландія приваблює все більше туристів з усіх усюд. Хоч ця північна країна і розташована на краю світу, вона справді варта того, аби відвідати її хоча б раз у житті. І якщо ви все-таки вирішили туди поїхати, потрібно знати про декілька лайфхаків, підводних каменів та інших хитрощів, про які ми сьогодні вам розповімо.
Авіапереліт
Ісландія розташована далеко від материкової Європи, тому дешевих рейсів з України на острів нема. Втім, можна знайти відносно недорогі авіаквитки з Польщі та Норвегії. З Осло в Кефлавік (аеропорт біля Рейк’явіка) літає компанія Norwegian, квиток в одну сторону коштує від 35 євро. А до Осло дешево можна дістатись з Варшави чи Ґданська на літаках Ryanair або Wizzair, від 10 євро в одну сторону. Віднедавна Wizzair запустили і прямі рейси з Ґданська до Ісландії, ціна – від 369 злотих в один бік.
Одяг
Погоду в цьому північному куточку світу точно не можна назвати сприятливою для прогулянок: вона дуже мінлива і здатна на різні вибрики. Вам справді пощастить, якщо три дні поспіль світитиме сонце і не буде падати дощ. Ісландці жартують: «Хороша погода? Почекай 15 хвилин». Навіть влітку там прохолодно, мокро, і, що найголовніше, – дуже вітряно. Що вже говорити про осінь та зиму – тоді погода взагалі жахлива. Хоч температура в липні-серпні і може досягати 15 градусів тепла, пронизливі вітри не дадуть вам спокою ніде. Тому потрібно брати з собою теплий та непромокаючий одяг, якщо не хочете захворіти та зіпсувати собі всі канікули.
Гроші
В обігу там – ісландські крони, хоча практично всюди також можна розрахуватись і карткою. Канторів в країні нема, тому обміняти валюту можна в банках або в аеропорту за трохи вищим курсом. Але зважте – усі банки в Ісландії, як правило, зачиняються близько 18:00, а у вихідні дні не працюють взагалі. Втім, у Рейк’явіку є ще одне місце, де можна купити крони – центри туристичної інформації. Вони працюють без вихідних, тому можуть стати вам у пригоді, якщо ви раптом опинитесь в столиці в суботу чи неділю. Стосовно цін, то вони в Ісландії доволі високі, однак не надто вищі, ніж в країнах Західної Європи.
Рейк’явік
Це маленьке місто із всього лиш 200 тисячами мешканців, і на нього цілком вистарчить одного дня. Що обов’язково слід відвідати? Підніміться на вершину Хатльґріммскірк’ї (Hallgrimmskirkja, головна церква Рейк’явіка, схожа на ракету) – звідти відкривається чудова панорама на місто та Атлантичний океан. Вхід наверх коштує близько 5 євро, але квитків насправді ніхто не перевіряє, тому в принципі туди можна піднятись безкоштовно. Якщо вам до вподоби сучасна архітектура – зайдіть в головний концертхол Рейк’явіка, доволі красиве місце.
Хочете зануритись в термальні басейни? В місті їх є декілька, більших та менших. І хоч там можна взяти чисті плавки на прокат, це коштуватиме приблизно 4 євро, тому краще взяти з дому свої. Випити пива після насиченого дня радимо в найстарішому пабі Ісландії, який називається «Prikið» і розташовується в центрі міста. Ціни там недешеві (як, зрештою, всюди в Ісландії), але в закладі діють happy hours – спеціальні години, коли пиво можна купити за півціни – приблизно за 2 євро. Відслідкувати найкращі пропозиції та акції пабів Рейк’явіка вам допоможе спеціальний додаток на смартфон з назвою «Appy Hours» – досить корисна аплікація для економії грошей :)
Екскурсії
В столиці Ісландії вам пропонуватимуть різноманітні тури, проте вони, як правило, є лише марною тратою грошей. Серед найпопулярніших – т.зв. «Whale watching», тури на кінні ферми та екскурсія «Золотим кільцем». В першому випадку вас на кораблі везуть в Атлантичний океан дивитись на китів. Екскурсія триває приблизно чотири години – і якщо за цей час ви і побачите морських істот, то в кращому разі на відстані 200-300 метрів. І то лише їхні плавники і, можливо, хвости, якщо пощастить. Якщо ж ви мрієте погратись з милими ісландськими кіньми, то для цього не потрібно замовляти спеціальний тур – за декілька десятків кілометрів за містом, одразу при трасі, ви обов’язково зустрінете багато пасовищ з цими дружелюбними тваринами, які лише чекають, щоб до них хтось прийшов і погладив. Стосовно «Золотого кільця», то маршрут, безсумнівно, вартий уваги, але відвідати його краще самому. Організовані екскурсії влаштовані так, щоб побачити все й нічого – ви відвідаєте всі цікаві пункти, але це буде дуже поспіхом, тому сповна насолодитись природними дивами Ісландії вам навряд чи вдасться.
Автостоп
Стопити в Ісландії дуже легко завдяки великій кількості туристів на орендованих автомобілях, які їздять країною туди-сюди. Особливо «рибні» напрямки – маршрут «Золотого кільця» та траси, що ведуть до південного узбережжя та міста Вік. Найбільше шансів зловити попутку є приблизно з 10 ранку до 18 вечора. Після шостої години автостради пустіють, і протягом 15 хвилин може проїхати лише одна машина. Тому коли будете стопити – розраховуйте свій час. Якщо його обмаль, можна проїхатись Золотим кільцем – заїхати в національний парк Тінгветлір – Þingvellir (хоча, якщо є можливість, краще виділити на нього окремий день), у долину гейзерів, на водоспад Ґуллфосс, а по дорозі назад на Керіт – озеро в кратері згаслого вулкана. Якщо часу є більше – обов’язково відвідайте чорні вулканічні пляжі поблизу міста Вік та західні фйорди, можна також поїхати на північ острова – ці краї не менш мальовничі.
Секретні місця
На туристичних мапах позначено далеко не все. Досліджуючи ісландську природу, не бійтесь сходити зі стежки – є великий шанс несподівано відкрити для себе щось нове і красиве. Ісландія повна загадкових місць – ніколи не знаєш, коли по дорозі натрапиш на скелясту ущелину, закинуту печеру чи мальовничу річку. Скажімо, недалеко від водоспаду Ґуллфосс від людського ока заховався мальовничий каньйон із ще одним високим водоспадом. Поряд із долиною гейзерів є невеликий пагорб – якщо не полінуватись на нього вилізти, можна насолодитись розкішним видом на довколишні поля і засніжені гори. А поряд із «Золотим кільцем», у містечку Флютір, є майже нікому не відоме термальне джерело, у якому можна безкоштовно скупатись. І таких секретних місць всюди є повно. Тому не бійтесь – досліджуйте :)
Ісландія – це не просто інакша країна. Це інакша планета. Її сувора північна краса зі скелястими горами, безмежними полями моху та різнобарвного каміння, величними водоспадами та грізними вулканами заворожує з першого погляду. Тому якщо випадає нагода відвідати цей далекий край – нізащо не вагайтесь: ви згадуватиме цю подорож все життя.
Автор: Остап Яриш
3 коментарі