10 причин відвідати Ісландію
10 причин відвідати Ісландію
[ads-pc-2]
Ісландія – неперевершена країна, про яку ми вже неодноразово писали, викладаючи і фото, і відео. Проте не думаємо, що буде моветоном написати про неї ще раз: тим більше, якщо цього разу це живі враження від людини, яка там побувала.
1. Природа, і ще раз природа.
Це не Європа, не Карпати, і навіть не Скандинавія. Такого ви точно ще не бачили, і ніде більше не побачите. Ісландія – унікальний усамітнений острів, де земля ще тепленька від лави, а повітря свіже від подиху льодовиків. Тому 100-відсотковий ексклюзив гарантовано! Беріть зручне взуття, бо походити доведеться багато.
2. Полярний день.
Не любите рано вставати? Тоді не лягайте! Гарна новина – всі літні місяці в Ісландії «полярний день». Сонце ледь торкається горизонту на кілька годин і знову злітає вверх. Хто любить гуляти і хоче побачити все – це ваш час! Варто взяти пов’язку на очі, бо час від часу спати таки треба.
3. Час побути на самоті.
Населення Ісландії – 300 000 чоловік. З них у столиці, Рейк’явіку, живе дві третини – 200 000. Тому поїздка в Ісландію – чудова змога побути сам на сам зі своїми думками, або просто медитувати. Гарна компанія зробить таку поїздку більш незабутньою, перевірено!
4. Діючі вулкани.
Прийшов час вчити слово Eyjafjallajökull (”Ейяфьядлайокутль”) і йому подібні, адже в Ісландії виверження вулканів – зовсім не рідкість, а ворога, як кажуть, треба знати в обличчя. Раз на кілька років то один, то інший ісландський вулкан вивергається, і подивитись на це з’їжджаються ентузіасти з усього світу. Виверження, як правило, це не так трагічно, як показують в новинах. Життя продовжується, а якщо пощастить, матимете фотки на фоні потоків лави!
5. Спостереження за живою природою.
На півночі можна поплавати з китами, на півдні і заході поспостерігати за чудовими пташками – пафінами, а на широких зелених галявинах пасуться кудлаті вівці і стильні ісландські поні. Всі вони по-ісландськи стримано-доброзичливі. Не ображайте їх – вони хороші.
6. Найбільший льодовик в Європі.
Vatnajökull (“Ватнайокутль”) – найбільший льодовик в Європі. За площею він рівний 10-и Києвам. При середній товщині льоду у 400 метрів це, хочеш не хочеш, вражає. Об’їхати його можна по кільцевій дорозі всього за кілька днів. І якщо вам здається, що лід це нудно – ви нічого не знаєте про лід. Попов би удавився, якби побачив стільки снігу в одному місці.
7. Найпівнічніша столиця світу.
Reykjavík (“Рейк’явік”) – найпівнічніша столиця світу і чудове місце для тусовок. Подумайте самі: всі ходять в светрах і шортах (літо ж), сонце не сідає, паби відкриті всю ніч. Легкий сюр і чудова рибна кухня. Місто маленьке, але від того неймовірно затишне і приємне. Віриться, що і взимку там тепло і гарно. І показують північне сяйво.
8. Водоспади.
Foss (“Фосс”), по-ісландськи – «водоспад». «Фосів» там до біса. Чим більше ви побачите, тим щасливішою людиною будете. А без жартів – видовище вражає і гіпнотизує, але в Ісландії ви до цього стану швидко звикнете. Dettifoss (“Деттіфос”) – найпотужніший водоспад у Європі. Ще один «must see»!
9. Побувати і в Європі, і в Америці.
Ісландія розташована на стику Євро-Азійської та Північно-Американської тектонічних плит. Тому схід острова – це Європа, а захід – вже Америка. Лінія розлому знаходиться в парку Thingvellir (“Тингвеллир”) і, теоретично, можна постояти одною ногою в Європі, а другою – а Америці. Євро-Азійська та Північно-Американська тектонічні плити розходяться на кілька сантиметрів в рік, тому білети до Нью-Йорка постійно дорожчають.
10. Країна по-максимуму.
Тут все «най»: найбільший льодовик, найпівнічна столиця, найпотужніший водоспад, найдревніший в світі парламент… А все тому, що сама Ісландія – найбільший острів вулканічного походження. Тому і ваші враження від подорожі теж будуть «най»…
P.S. – приємних подорожей!
Автор: Дмитро Скляренко, Фото: Микита Юренєв
21 коментар