Меню & пошук

10 причин для того, щоб відвідати Грузію

10 причин для того, щоб відвідати Грузію

[ads-pc-2]

Грузія

Тиждень Грузії на Inspired завершується, і сьогодні ми публікуємо підсумкову статтю про те, чому ця країна варта того, аби її відвідали.

Природа Грузії

1. Природа

Не зважаючи на те, що Грузія відносно маленька країна, її природні можливості надзвичайно широкі. Тут за один день можна побачити і засніжені гірські вершини, і бурхливі річки, і камінці на узбережжі Чорного моря. Цікаво, що українці зможуть знайти власні асоціації під час відвідин Грузії: зокрема, околиці Тбілісі вкрай нагадують українські Карпати, а невеликі поселення навколо Батумі – аналогічні пляжі біля Одеси.

Кухня Грузії

2. Кухня

Якщо ви вважаєте, що на українських застіллях гнуться столи від кількості страв, то ви не бували на застіллях у Грузії :) Як пояснив нам Давид, який супроводжував нас під час поїздки, тарілки з наїдками, які кладуть одна на одну у 3-4-5 шарів уздовж всього столу – це нормально, і навіть не дуже багато. Грузинська кухня багата на страви з м’яса, тіста, горіхи, гриби та багато іншого. Обов’язково спробуйте хінкалі – м’ясо у мішечку з тіста, а також чурчхелу – солодку густу пасту, в яку загортають горіхи. Звісно, не забувайте супроводжувати своє застілля грузинським вином – п’ють тут також дуже багато :)

Тости в Грузії

3. Тости

Яке ж застілля без тостів – а в Грузії вони особливо цікаві. Кожен тост є унікальним, і не лише не повторюється, а й доносить до нас якусь певну думку, ідею, або історію. Вдалий тост може затягнутись на 5-10 хвилин, і це буде вважатися ознакою успіху. Беріть з собою записник та занотовуйте вдалі тости – ми впевнені, що колись вони вам стануть в нагоді :)

Дороги Грузії

4. Дороги

Дороги у Грузії виявились на дивовижу хорошими – навіть у гірській місцевості якість дорожного покриття тримається на достойному рівні. Основні ж шляхи, що перетинають країну із заходу на схід, можуть мати по кілька смуг у обидва напрямки, електрифіковані, освітлені та чисті тунелі і зелені насадження по обидва боки. Ще одна цікава деталь: на всьому шляху нашої подорожі ми практично не зустріли заторів у традиційному значенні цього слова. На вулицях Тбілісі дуже жвавий рух, але, тим не менш, навіть на світлофорах довше кількох хвилин не затримуєшся. Після Києва це було дійсно неочікувано.

Боржомі

5. Боржомі

Боржомі – це не просто національна гордість Грузії, це щось само собою зрозуміле та невід’ємна частина образу, який створює ця країна. Пляшка Боржомі в Грузії коштуватиме близько 1 ларі (5 грн.). Після насичених прогулянок, обідів та екскурсій це саме те, що потрібно, аби набратися сил. Якщо у вас буде можливість, відвідайте національний парк Боржомі-Харагаулі, розташований поблизу містечка Боржомі: там відкривається чудовий вид на долину, а також стоїть камінь з прапорами України і Грузії у знак відвідин цього місця Ющенком та Саакашвілі.

Люди Грузії

6. Люди

Люди в Грузії досить дружелюбні та гостинні. А коли чують, що ви з України – то стають ще гостиннішими: дійсно, не зважаючи на водно-гірські перешкоди у вигляді Чорного моря та Кавказу, дружба між Україною та Грузією незмінна. Як пояснили нам місцеві, гості для грузин – це майже святе, і їм завжди раді незалежно від настрою чи матеріального стану.

Батумі вночі

7. Батумі

Заїзд у Батумі проходив уже пізнього вечора, і перед нами з темряви постала картина з яскраво освітленого міста та сотень вогнів його хмарочосів. Саме тоді і стало зрозуміло, чому Батумі починають називати чорноморським Дубаєм: вже за 1-2 роки на його набережній постане Trump Tower Batumi, а вже зараз відкрили свої двері фешенебельні готелі Sheraton i Radisson. Проте навіть без цих готелів Батумі прекрасне місто, і його варто відвідати лише за його старовинний та затишний центр, широку набережну, що огинає місто по колу. Там можна взяти напрокат велосипед (6 ларі за годину) і проїхатися з вітерцем повз пальми.

Храми Грузії

8. Храми

Грузія – дуже релігійна країна, можливо навіть більш релігійна, ніж Україна. Церкви, які ми відвідували впродовж своєї подорожі – незалежно великі вони були чи маленькі, нові чи старовинні – завжди були повні вірян. Грузинське православ’я було засноване чи не одним з найперших – в І столітті нашої ери. Християнство на грузинські землі приніс Андрій Первозваний, частинка мощей якого зберігається у Тбілісі.

9. Візи

Одна з найбільших переваг подорожей в Грузію – це відсутність візового режиму з Україною. Все, що вам потрібно – це закордонний паспорт. Ну і, власне, гроші на мандри :) Зараз до Тбілісі та Батумі літають дві авіакомпанії з Києва – Аеросвіт та МАУ, проте їхня цінова політика, м’яко кажучи, не надто демократична. З осені до Кутаїсі з аеропорту Київ-Жуляни почне літати лоукост WizzAir, що суттєво змінює ситуацію: ціни на квитки за умови їх викупу за кілька місяців наперед можуть становити всього 400-500 грн. в один бік, на противагу 1900 грн. від Аеросвіту. Тому не зволікайте та плануйте свою подорож завчасно.

Міст Миру в Тбілісі

10. Нове та старе

Що дуже сподобалось в Грузії – це те, як у них поєднується старе та нове. Зазвичай прихід чогось нового – традицій, архітектури, технологій – є не завжди органічним та приємним. В Грузії вдається поєднати це так, що нові будівлі (на фото – міст Миру у Тбілісі) не виглядають монстрами на фоні старовинних вулиць, а навпаки, доповнюють той прекрасний образ. Роботи по наведенню ладу у містах – як у Тбілісі, так і в Батумі – ще багато, але прогрес уже очевидний. Країна здійснила необхідний ривок вперед, і залишила в минулому “совок”, корупцію та безлад. Чого вартий лише безкоштовний wi-fi в центрі та аеропорті Тбілісі – як тільки ти ступаєш на грузинську землю, він вітає тебе своєю назвою “Tbilisi loves you”. І це дійсно так, Тбілісі любить вас – і час полюбити його вам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: