Меню & пошук

Пагоди у М’янмі отримали статус всесвітньої спадщини

Пагоди у М’янмі отримали статус всесвітньої спадщини

Відтепер туристам заборонено підніматися на пам’ятки


[ads-pc-2]

Місцева влада М’янми посилила охорону біля пагод у Пагані. Це перший крок зі збереження пам’яток, що отримали статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Такі заходи розчарували тисячі туристів, пише Independent.

Чиновники мають на меті в такий спосіб зберегти 3500 пагод, численні храми та монастирі XIV століття. Річ у тім, що місто Паган – столиця давнього однойменного царства у М’янмі – в липні потрапило до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це передбачає низку заходів зі збереження історичних пам’яток.

Один з таких – обмеження доступу туристів. Вони люблять фотографуватися на пагодах та зустрічати там світанки. Відтепер це заборонено.

«Паган – це не лише красиве місце, але й пам’ятка з величезним історичним значенням. Місто було підживлене енергійним мультикультуралізмом та відкритістю до навколишнього світу. З нього ми можемо черпати уроки та натхнення. Однак його потрібно зберегти», – прокоментував історик Тант Мін Ю.

Крім того, уряд М’янми пообіцяв перенести всі готелі, розташовані поблизу чинних археологічних пам’яток, до спеціалізованої готельної зони до 2028 року.

Раніше представники міської влади вже забороняли туристам підніматися на пагоди, але відклали заборону через туристичні проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: