Меню & пошук

На Марсі зафіксували зелене світіння — дослідження

На Марсі зафіксували зелене світіння — дослідження

Спеціально для виявлення цього явища на орбіту планети відправили апарат ExoMars Trace Gas Orbiter.


[ads-pc-2]

Нове дослідження Європейського космічного агентства виявило зелене світіння в атмосфері Марса, яке викликане киснем, повідомляє CNN з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Astronomy.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ESA (@europeanspaceagency)

На Землі подібне явище можна спостерігати у формі полярного сяйва. Вперше подібний ефект спостерігається в атмосфері Марса, який іноді називають «червоною планетою». 

Полярне зелене свічення на Землі відбувається, коли електрони з космосу стикаються з верхніми шарами атмосфери. Астронавти на Міжнародній космічній станції найкраще бачать слабке зелене світіння Землі вночі, тому що наша планета має яскраву поверхню. Те ж саме відбувається і на інших планет, тому виявлення зеленого світіння навколо Марса стало важливим відкриттям.

Спеціально для виявлення цього явища на орбіту планети відправили апарат ExoMars Trace Gas Orbiter, який сканував її поверхню у період з 24 квітня по 1 грудня 2019 року. У всіх даних, зібраних за цей час, було виявлено зелене світіння.

«Протягом близько 40 років існували припущення, що таке світіння існує й на Марсі — і завдяки ExoMars Trace Gas Orbiter ми його виявили», — сказав Жан-Клод Жерар, автор дослідження, астроном і професор Льєзького університету в Бельгії.

Порівнюючи дві планети, дослідники виявили, що зелене світіння Марса відрізняється від світіння Землі.

Більш глибоке розуміння атмосфери планети означає, що космічні агентства можуть краще підготуватися до відправки орбітальних апаратів та космічних кораблів на поверхню планети. 

«Нам ще треба багато чого дізнатися про поведінку атомів кисню, оскільки це дуже важливо для розуміння атомної та квантової фізики», — додав професор Жан-Клод Жерар.

Раніше NASA записали звуки на поверхні Марса та опублікувала записи на Soundcloud і YouTube.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: