Меню & пошук

7 місць на планеті, куди можна вирушити зробивши один клік

7 місць на планеті, куди можна вирушити зробивши один клік

Навколо світу за 20 хвилин


[ads-pc-2]

Навіть якщо відпустка не скоро, а офісні години безкінечні, завдяки сучасним технологіям та розвитку зйомок сферичних роликів (360 градусів) є можливість на кілька хвилин опинитися в будь-якій мальовничій точці планети. Роздивляйтеся підбірку від Inspired з 7 місцями на планеті, в які треба «вирушити» прямо зараз.


Замок Монреаль 

Замок розташований в місті Шобак у Йорданії. Його наказав звести перший король Єрусалимського королівства Балдуїн I Єрусалимський в в 1115 році, в часи хрестових походів. Споруда займала стратегічне положення на пагорбі над долиною, що дозволяло контролювати каравани і паломників на шляху з Сирії в Аравію. Подорожні мали отримати дозвіл, щоб пройти через ці землі. В 1189 році після довгої облоги замок захопив король Саладин (засновник династії Аюбідів в Єгипті і Сирії, керівник мусульманського протистояння хрестоносцям). За легендою, захисники замку настільки страждали від виснаження, що їм довелося продати своїх дружин за їжу.

Courtesy of www.AirPano.com

 


Великий китайський мур

Мур звели для захисту від кочових племен з півночі. Стіна простягається від Шаньхайгуань на сході до Лобнор на заході по дузі, що приблизно розмежовує південні околиці Внутрішньої Монголії. Археологічне дослідження 2008 року прийшло до висновку, що Великий мур, побудовано в епоху династії Мін (1368—1644). Його загальна протяжність згідно з результатами 2012 року становить 21 196,18 кілометрів. Великий китайський мур називають «найдовшим цвинтарем світу»: під час її будівництва загинуло від сотень тисяч до кількох мільйонів людей. Попри таку назву, в самому мурі вони поховані не були. Мур внесений у список семи нових чудес світу і є одним з китайських об’єктів світової спадщини в списку ЮНЕСКО. Через природню ерозію та людській фактор, близько 2000 кілометрів (або 30%) муру зруйновано.

Courtesy of www.AirPano.com

 


Швейцарська рів’єра

Швейцарська рів’єра − умовна назва смуги прибережних курортів, розташованих уздовж північного берега Женевського озера. Найчастіше під цим терміном мають на увазі тільки курорти на північному сході озера, на схід від Лозанни. Альпи захищають рів’єру від холодних північних вітрів, саме тому мікроклімат майже субтропічний − на набережних висаджені пальми, пагорби віддані під виноградники. Терасні виноградники Лаво входять в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Швейцарії. Неофіційна столиця швейцарської Рів’єри − невелике містечко Монтре у східній частині озера. Ще в XIX столітті рів’єра отримала репутацію улюбленого місця відпочинку монархів і аристократів − в різні часи там відпочивали П. І. Чайковський, В. В. Набоков, Хорхе Луїс Борхес, Чарлі Чаплін та інші.

Courtesy of www.AirPano.com

Озеро Байкал

Байкал знаходиться у горах південної частини Східного Сибіру. Це найглибше прісноводне озеро на Землі, розташоване на висоті 456 м над рівнем моря: найглибша ділянка озера розташована поблизу острова Ольхон і становить 1642 м. Площа поверхні озера — майже 32 тисячі квадратних кілометрів. Чистота води в Байкалі дозволяє побачити крізь її товщу об’єкти на глибині до 40 метрів. Взимку вода озера покривається товстим шаром льоду, який постійно тріскається. Довжина цих тріщин іноді сягає 30 кілометрів.

Courtesy of www.AirPano.com

 


Монсерратський монастир

 

Католицький бенедиктинський монастир в Іспанії, в каталонському муніципалітеті Муністрол-да-Монсеррат. Розташований на горі Монсеррат, свою назву він отримав на честь Діви Марії. Монастир звели в ХІІ столітті на особливих скельних утвореннях із конгломерату. Центр вшанування так званої Монсерратської діви, чорної Діви Марії з дитям Ісусом. Є духовним символом і релігійним центром Каталонії. В монастирському музеї зберігаються твори Ель Греко, Пікассо та інших іспанських художників, а в бібліотеку, яка зберігає чимало унікальних видань, доступ відкрито лише науковцям із світовим іменем і лише чоловічої статі. До монастиря через гірський природний парк ведуть чотири шляхи. Один із них провадить також до Santa Cova («свята печера»), в якій, згідно з переказом, знайшли «Ла Моренету» ( ісп.− «смаглявка») − статую «Чорної Діви Монсерратської», за легендою, створену в IX столітті.

Courtesy of www.AirPano.com

 


Колманскоп

Мертве місто або місто-привид Колманскоп в Намібії з’явилося після того, як в 1908 році в тамтешній пустелі знайшли алмаз. Тоді Намібія все ще перебувала під німецьким контролем. Знахідка спричинила «алмазну лихоманку». До кінця 1914 року  п’ять мільйонів каратів алмазів (майже 1 тис кг) видобули в цій області. В місті звели великі будинки, школу, лікарню, стадіон, бари. Однак запаси алмазів швидко вичерпалися. Також з’ясувалося, що в місті досить важко жити: немає води, і часті піщані бурі. У 1926 році інші алмазні області були знайдені на півдні і населення перемістилося, щоб продовжити видобуток. Місто повністю покинули в 1954. Відтоді Колманскоп так і стоїть занедбаний посеред піщаної пустелі. Велика частина будинків засипана піском. В останні десятиліття намібійці відреставрували деякі будівлі і намагаються підтримувати місто-музей в хорошому стані.

Courtesy of www.AirPano.com

 


Червоний форт

Історична цитадель міста Агра в Індії, що слугувала в епоху Імперії Великих Моголів резиденцією її правителів. Форт розташований над річкою Ямуна, за 2,5 км від Тадж-Махалу. Будівництво форту почалося в 1565 році за ініціативою падишаха Акбара Великого. Побудованій з червоного пісковика, який і дав споруді назву. В 1983 році форт внесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Сьогодні форт − це переважно музейний копмлекс, але його частина досі використовується у військових цілях і недоступна для відвідувачів.

Courtesy of www.AirPano.com

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: