Меню & пошук

Жест ОК став символом ненависті

Жест ОК став символом ненависті

Символізує так звану «владу білих»


[ads-pc-2]

Американська правозахисна організація ADL додала жест «ОК», що означає «все добре», до переліку расистських символів. Частина праворадикалів по всьому світу використовує його на позначення словосполучення white power, тобто «влада білих», йдеться на сайті.

Жест став відомим ще з XVII століття у Великій Британії. Означав «добре» або був знаком згоди. Жест також був важливим протягом століть в індуїстських та буддійських країнах, а також у йозі. В останній вважався символом мудрості та внутрішньої досконалості. Жест «ОК» також є частиною основи для низки слів або понять в американській мові жестів. Він з’являється і в багатьох інших контекстах.

Однак, 2017-го жест набув іншого значення. Прихильники сайту 4chan почали використовувати його на позначення абревіатури «wp». А згодом – «тролити» користувачів соцмереж, виставляючи аватарки та фото з цим жестом.

Брентон Таррант, терорист, що розстріляв 51 людину в мечеті Нової Зеландії, використовував «ОК» під час суду.

Водночас, в ADL стверджують: якщо людина не мала наміру зловтішатися чи «тролити» представників інших рас, то жест вважається допустимим. Адже він за своєю суттю – «позитивний».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: