Меню & пошук

Заняття йогою знижують рівень тривожності — дослідження

Заняття йогою знижують рівень тривожності — дослідження

В дослідженні взяли участь 226 людей з генералізованим тривожним розладом.


[ads-pc-2]

Нове дослідження вчених з Медичної школи імені Гроссмана Нью-Йоркського університету показало, що йога знижує рівень тривожності, пише Science Daily. 

Йога виявилася значно ефективнішою при лікуванні симптомів тривожного розладу — стану з високим рівнем занепокоєння і тривоги — ніж  стандартні тренінги з управління стресом. 

«Генералізований тривожний розлад — дуже поширене захворювання, але багато хто не хоче або не має доступу до лікування», — говорить провідна авторка дослідження Наомі М. Саймон, професорка кафедри психіатрії. «Наші результати показують, що йога, яка є безпечною і доступною, може зменшити симптоми у деяких людей з цим розладом і може бути цінним інструментом для загального лікування».

Під час дослідження 226 людей з генералізованим тривожним розладом були випадковим чином розділені на три групи. Перша група проходила курс когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), друга — заняття кундаліні-йогою (набір асан, дихальних технік, вправ на розслаблення, медитацій), третя — курс навчання з управління стресом.

Через три місяці КПТ і йога виявилися значно ефективнішими, ніж курс з управління стресом. Зокрема, у 54% з тих, хто практикував йогу, спостерігалося значне зменшення симптомів, порівнюючи з 33% в групі навчання з управління стресом. З тих, хто проходив КПТ, у 71% відбулося зменшення симптомів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: