Меню & пошук

Як люди пов’язують вираз обличчя з соціальним статусом — дослідження

Як люди пов’язують вираз обличчя з соціальним статусом — дослідження

У серії досліджень взяли участь 675 людей.


[ads-pc-2]

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Emotion, люди схильні пов’язувати вираз обличчя з негативними емоціями з нижчим соціальним статусом людини, а з позитивними — з вищим соціальним становищем. Виявилося, що стереотипи про класові відмінності у добробуті впливають на сприйняття інших.

Спочатку дослідники опитали 30 людей щодо того, які емоції, на їхню думку, відчувають багаті і бідні люди. Потім у серії досліджень, у яких брало участь в цілому 675 людей, учасники переглядали зображення осіб з різними виразами обличчя і відносили кожне з них до певного соціального класу. Емоції гніву, відрази, переляку або смутку частіше відносили до нижчого соціального класу.

«Наші результати показують, що вираз емоцій може змінити сприйняття соціального статусу: одна і та ж сама людина виглядає вище у соціальному класі, коли транслює позитивні емоції, і нижче у соціальному класі, коли транслює негативні емоції», — сказала авторка дослідження Р. Тора Бьорнсдоттір з Лондонського університету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: